Asiantuntijat

Meitä on iso joukko maatalouden ja maaseudun yritystoiminnan asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Ahopelto satu maaria
Satu-Maaria Ahopelto

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
satu-maaria.ahopelto@proagria.fi
0500 940 125
42rgb
Heikki Ajosenpää

Asiantuntija, luomu

ProAgria Länsi-Suomi
heikki.ajosenpaa@proagria.fi
050 602 58
Ulla bovellan 002
Ulla Bovellan

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
ulla.bovellan@proagria.fi
040 673 9465
Maijaeerikkila kopio
Maija Eerikkilä

Asiantuntija, tilitoimistopalvelut ja kasvituotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
maija.eerikkila@proagria.fi
040 521 6416
2014 web 4850
Pasi Hartikainen

Luomuasiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Itä-Suomi
pasi.hartikainen@proagria.fi
040 301 2404
Hiltunen sari
Sari Hiltunen

Palvelupäällikkö, vilja ja erikoiskasvit

ProAgria Etelä-Suomi
sari.hiltunen@proagria.fi
050 561 8369
Hinkkanen kaija 2019
Kaija Hinkkanen

Asiantuntija, kasvituotanto ja luomu

ProAgria Etelä-Suomi
kaija.hinkkanen@proagria.fi
040 709 2475
Saila hongisto
Saila Hongisto

luomukasvintuotannon asiantuntija

Satu huovinen
Satu Huovinen

Luomuasiantuntija

ProAgria Oulu
satu.huovinen@proagria.fi
040 513 3149
Hyvarinen tiina
Tiina Hyvärinen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tiina.hyvarinen@proagria.fi
0401870467
Inkeroinen heikki pien
Heikki Inkeroinen

Puutarha- ja perunantuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
heikki.inkeroinen@proagria.fi
0400 375 584
Veli matti jalli netti
Veli-Matti Jalli

Talousasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
veli-matti.jalli@proagria.fi
040 649 2957
Anne johansson
Anne Johansson

Asiantuntija, luomu ja työterveyshuolto

ProAgria Länsi-Suomi
anne.johansson@proagria.fi
0400 719 413
Katariina kalliokoski netti ap
Katariina Kalliokoski

Talousasiantuntija (vanhempain vapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
Arja kananoja netti 2021
Arja Kananoja

Valtakunnallinen huippuosaaja; nurmen kasvitaudit, kasvintuotannon asiantuntija, nurmi, luomu

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
arja.kananoja@proagria.fi
040 507 0475
Juha antti kotimaki
Juha-Antti Kotimäki

Luomukasvintuotannon erityisasiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
juha-antti.kotimaki@proagria.fi
050 301 1752
Minna karenlampi 0
Minna Kärenlampi

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
minna.karenlampi@proagria.fi
043 826 6487
43rgb
Alma Lehti

Asiantuntija, luomu ja kasvintuotanto (vanhempainvapaalla)

ProAgria Länsi-Suomi
alma.lehti@proagria.fi
Henna 200x200
Henna Lehtosaari-Vähäkuopus

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
henna.lehtosaari-vahakuopus@proagria.fi
041 730 8242
Jari luokkakallio netti
Jari Luokkakallio

luomukasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
jari.luokkakallio@proagria.fi
0400 297 235
Marjo marttinen
Marjo Marttinen

Erikoisviljelyasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
marjo.marttinen@proagria.fi
0400 648 275
2014 web 4896
Kaisa Matilainen

Valtakunnallinen Huippuosaaja, karjatilan rehuntuotanto, kasvintuotanto, Viljellään viisaasti hankevastaava

ProAgria Itä-Suomi
kaisa.matilainen@proagria.fi
040 301 2423
2014 web 4873
Eija Meriläinen-Ruokolainen

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
eija.merilainen-ruokolainen@proagria.fi
040 301 2425
Johanna mantyharju
Johanna Mäntyharju

erityisasiantuntija, luomu, teknologia, ruokinta

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
johanna.mantyharju@proagria.fi
040 512 1901
Neuvonen eeva liisa www
Eeva-Liisa Neuvonen

Luomukasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
eeva-liisa.neuvonen@proagria.fi
041 730 9812
2014 web 4882
Heidi Nevalainen

Luomuasiantuntija, kasvintuotanto (vanhempainvapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
Eila niskanen
Eila Niskanen

Ruokinnan- ja kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
eila.niskanen@proagria.fi
0400 282 088
Satu naykki rgb
Satu Näykki

Toimialapäällikkö, tuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
satu.naykki@proagria.fi
043 825 1225
Juhani peltola
Juhani Peltola

Nurmen- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
juhani.peltola@proagria.fi
043 826 9719
Peltonen
Tiina Peltonen

kotieläintuotannon asiantuntija, luomu, hankkeet

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
tiina.peltonen@proagria.fi
044 4811 309
Tuomas pennala netti 0
Tuomas Pennala

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
tuomas.pennala@proagria.fi
043 826 6772
Marjo piirainen web
Marjo Piirainen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
Piispa timo
Timo Piispa

Kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
timo.piispa@proagria.fi
040 702 4813
Maire pikkarainen
Maire Pikkarainen

Maidon-, kasvin- ja luomutuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
maire.pikkarainen@proagria.fi
040 845 3580
Polo tiina web 4432
Tiina Polo

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tiina.polo@proagria.fi
0504751840
Pulkkinen marja 2014 web 4803
Marja Pulkkinen

Erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
marja.pulkkinen@proagria.fi
040 301 2438
Seija roimelarajattu
Seija Roimela

Asiantuntija, kannattavuuskirjanpito, tilitoimistopalvelut ja luomu

ProAgria Keski-Pohjanmaa
seija.roimela@proagria.fi
040 847 9740
Katironkainen
Kati Ronkainen

Kasvintuotannnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kati.ronkainen@proagria.fi
040 301 2462
Sini hakomaki netti
Sini Sillanpää

kotieläintuotannon asiantuntija, lammas- ja vuohituotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
sini.sillanpaa@proagria.fi
043 825 0526
Sanna suomela 0
Sanna Suomela

Lihanauta- ja luomuasiantuntija

ProAgria Oulu
sanna.suomela@proagria.fi
0400 412 637
Anniina saisa
Anniina Säisä

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
anniina.saisa@proagria.fi
043 826 6492
Minna tanner web
Minna Tanner

Ruokinnan asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
minna.tanner@proagria.fi
040 572 3197
Urpu netti
Urpu Tanner-Koopmans

erityisasiantuntija, emolehmätuotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
urpu.tanner-koopmans@proagria.fi
040 184 8166
Terhemaa pekka
Pekka Terhemaa

Asiantuntija, viljelijöiden työterveys ja luomu

ProAgria Etelä-Suomi
pekka.terhemaa@proagria.fi
040 518 7130
Tikkanen jari 12
Jari Tikkanen

Erityisasiantuntija, energia ja luomu

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jari.tikkanen@proagria.fi
0400 162 147
2014 web 4936
Tero Tolvanen

Luomuasiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Savo, ProAgria Itä-Suomi
tero.tolvanen@proagria.fi
040 301 2457
Tuominen pirkko 7049 1 pien
Pirkko Tuominen

Luomun erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
pirkko.tuominen@proagria.fi
0400 124 976
Marja tuononen 0
Marja Tuononen

Asiantuntija, puutarha- ja erikoiskasvituotanto

ProAgria Länsi-Suomi
marja.tuononen@proagria.fi
040 591 9489
2014 web 4916
Päivi Turunen

Puutarhatuotannon erityisasiantuntija, Marjamaat 2 -hanke

ProAgria Itä-Suomi
paivi.turunen@proagria.fi
040301 2452
2014 web 4867
Ulla Turunen

Luomuasiantuntija, kotieläintuotanto

ProAgria Itä-Suomi
ulla.turunen@proagria.fi
040 301 2453
Viivi virkkula
Viivi Virkkula

Luomuasiantuntija, projektipäällikkö

ProAgria Oulu
viivi.virkkula@proagria.fi
043 827 2282
Auli ylirahnasto netti
Auli Yli-Rahnasto

kotieläintuotannon asiantuntija, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
auli.yli-rahnasto@proagria.fi
040 5262 467
Heta Ylijaasko
Heta Ylijääskö

Maidon- ja kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
heta.ylijaasko@proagria.fi
050 468 7766
Aijanen paivi
Päivi Äijänen

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
paivi.aijanen@proagria.fi
040 715 3882