Tag: tilitoimisto

Asiasanalla "tilitoimisto" merkitty sisältö

1 V5 A0426 Edit

Voiko edellisvuoden verotukseen vaikuttaa vielä?

Olipahan vuosi. Taloushallinnon asiantuntija Kaija Autio, voiko viime vuoden talouteen ja verotukseen vielä vaikuttaa jotenkin?...

Kaija Autio Autio

Kaija Autio

1 min lukuaika
Korpifarmi Oy Kuva Minna Laitinen

Referenssit· Palvelut

KorpiFarmi Oy: Sähköinen kirjanpito toimii hyvänä pohjana yrityksemme kokonaisvaltaiseen johtamiseen ja kehittämiseen

Jaana ja Juha Häkkinen ovat hoitaneet maatilaansa Kangasnie­mellä jo 30 vuotta. Juhan sukutilan juuret yltävät...

Maarit Pylkkänen Pylkkanen maarit
Riikka Jantunen Jantunen Riikka www
Minna Laitinen Laitinen minna

Maarit Pylkkänen, Riikka Jantunen, Minna Laitinen

4 min lukuaika
Lauri Pirilä

Referenssit· Palvelut

Kumppanina myötä- ja vastamäessä

Lauri Pirilä keskittyy Uudessakaupungissa sijaitsevan tilansa johtamiseen ja valmistautuu omistajanvaihdoksen myötä tulevaan. Täysin ulkoistettu taloushallinto...

2 min lukuaika
Kuvitus

Johtaminen· Talous

Reagoi välitilinpäätöksellä tulokseen ja talouteen

Tänä vuonna maatilojen taloustilanne on nyt syksyllä erilainen verrattuna edellisiin vuosiin. Tukien maksuaikatauluja on muutettu,...

Marianne Hämäläinen JO1 A0957 Edit
Sanna Takala JO1 A0963 Edit
Sami Puska Puska
Anu Kylmäluoma Anulampinen netti 0
Kaija Autio Autio
Marjut Luoma Luomamarjut netti

Marianne Hämäläinen, Sanna Takala, Sami Puska, Anu Kylmäluoma, Kaija Autio, Marjut Luoma

2 min lukuaika
Jantunen Riikka www

Riikka Jantunen

Taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
riikka.jantunen@proagria.fi
050 441 6616
Lue lisää
Kypsa vilja Essi Jokela 3

Talouden ruorissa

Välitilinpäätös, miksi?

Olisiko nyt pieni hetki aikaa tarkastella kulunutta vuotta ja miettiä, mihin tästä?

Annemari Viitamäki Annemari Viitamaki

Annemari Viitamäki

1 min lukuaika
Lampinen leena www

Leena Lampinen

Tilipalveluasiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
leena.lampinen@proagria.fi
+358503112415
Lue lisää
JO1 A4939 Edit

Heini Rajaniemi

taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
heini.rajaniemi@proagria.fi
050 565 9252
Lue lisää
Maatilan rakennuksia

Uutinen

Tilapäinen kiinteistöverotuki maatalouden tuotantorakennuksille nyt haettavissa!

Maataloudenharjoittajat voivat hakea tilapäistä kiinteistöverotukea maatalouden tuotantorakennuksille. Tuen hakuaika on 15.9.–31.10.2022, ja hakemus tehdään OmaVerossa. Tuen...

1 min lukuaika
1 V5 A7626 Edit

Pauliina Akkala

palkkahallinnon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
pauliina.akkala@proagria.fi
041 731 3328
Lue lisää
JO1 A9952 Edit

Marketta Koivisto

taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
marketta.koivisto@proagria.fi
050 434 7313
Lue lisää
Ylihukkala 0

Seija Yli-Hukkala

taloushallinnon asiantuntija, kannattavuuskirjanpito

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
seija.yli-hukkala@proagria.fi
040 580 2258
Lue lisää
Taskinen susanna

Susanna Taskinen

Taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
susanna.taskinen@proagria.fi
041 731 0702
Lue lisää
Pylkkanen maarit

Maarit Pylkkänen

Taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
maarit.pylkkanen@proagria.fi
041 731 4719
Lue lisää
Piisparinen jarmo

Jarmo Piiparinen

Tilipalveluasiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
jarmo.piiparinen@proagria.fi
040 678 4212
Lue lisää
Luotola linnea www

Linnea Luotola

Talouden asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
linnea.luotola@proagria.fi
041 7314703
Lue lisää