Asiantuntijat

Meitä on iso joukko maatalouden ja maaseudun yritystoiminnan asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Anu
Anu Ainasoja

Maisema- ja ympäristöasiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
anu.ainasoja@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 4284
50rgb
Terhi Ajosenpää

Maisema- ja ympäristöasiantuntija, NEUVO ympäristöasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
terhi.ajosenpaa@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 1221
Asta asunmaa netti2 0
Asta Asunmaa

erityisasiantuntija, ruoka, kotitalous

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
asta.asunmaa@maajakotitalousnaiset.fi
040 592 9226
25rgb
Katri Eriksson

Maiseman- ja luonnonhoidon asiantuntija, NEUVO ympäristöasiantuntija (vanhempainvapaalla)

ProAgria Länsi-Suomi
katri.eriksson@proagria.fi
050 664 74
Kalle hellstrom 0
Kalle Hellström

Maiseman- ja luonnonhoidon asiantuntija

ProAgria Oulu
kalle.hellstrom@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 5253
Soila hiltunen 0
Soila Hiltunen

Elintarvike- ja yritysasiantuntija

ProAgria Oulu
soila.hiltunen@maajakotitalousnaiset.fi
0400 182 584
Img 2078 002 2
Auli Hirvonen

Maisema- ja luonnonhoidon asiantuntija, NEUVO ympäristöasiantuntija, LumoTAITO- hankkeen projektipäällikkö

ProAgria Etelä-Suomi
auli.hirvonen@maajakotitalousnaiset.fi
0400 864 494
Pirita huhtasalo netti
Pirita Huhtasalo

Yritysasiantuntija, maaseutuyritykset

ProAgria Länsi-Suomi
pirita.huhtasalo@proagria.fi
0500 190 180
Heini iinatti
Heini Iinatti

Toiminnanjohtaja

ProAgria Oulu
heini.iinatti@maajakotitalousnaiset.fi
040 555 1674
2014 web 4893
Päivi Jokinen

Maisema- ja ympäristöasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
paivi.jokinen@maajakotitalousnaiset.fi
0403012409
Anna kari
Anna Kari

Ruoka-asiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
anna.kari@maajakotitalousnaiset.fi
050 555 8440
Essi keranen
Essi Keränen

Ruoka- ja elintarvikeasiantuntija

ProAgria Oulu
essi.keranen@maajakotitalousnaiset.fi
041 730 9058
Eeva liisa kivimaki
Eeva-Liisa Kivimäki

Toiminnanjohtaja, elintarvike- ja yritysasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
eeva-liisa.kivimaki@maajakotitalousnaiset.fi
040 576 8740
Tuula alakastari valtak sivut
Tuula Kokko

Yritysasiantuntija

ProAgria Oulu
tuula.kokko@maajakotitalousnaiset.fi
040 864 4946
Koski katriina
Katriina Koski

Maisema-asiantuntija, NEUVO ympäristöasiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
katriina.koski@maajakotitalousnaiset.fi
040 148 8220
Koskinen kukka netti 0
Kukka Koskinen

Maisema- ja ympäristöasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kukka.koskinen@maajakotitalousnaiset.fi
0400571643
Kunnaala jenni
Jenni Kunnaala

Toiminnanjohtaja, järjestöpäällikkö, asiantuntija, ruokapalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
jenni.kunnaala@maajakotitalousnaiset.fi
040 528 8610
48rgb
Janita Kylänpää

Matkailu- ja ruoka-asiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
janita.kylanpaa@maajakotitalousnaiset.fi
050 66471
Taina leinonen web netti
Taina Leinonen

Yritysasiantuntija MKN

ProAgria Itä-Suomi
taina.leinonen@maajakotitalousnaiset.fi
0438272314
Lento kemppi sanna
Sanna Lento-Kemppi

Yritysasiantuntija, Neuvo-asiantuntija maatilan nykyaikaistaminen ja kilpailukyvyn parantaminen

ProAgria Etelä-Suomi
sanna.lento-kemppi@maajakotitalousnaiset.fi
040 544 7768
Louna sanna 3
Sanna Louna

Ruoka-asiantuntija (vanhempainvapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
Annina luotonen uusi netti
Annina Luotonen

Yritysasiantuntija, maaseutuyritykset

ProAgria Länsi-Suomi
annina.luotonen@proagria.fi
040 661 9010
Taimi mahosenaho 0
Taimi Mahosenaho

Maisema- ja ympäristöasiantuntija (vuorotteluvapaalla 1.5.-31.10.2022)

ProAgria Oulu
taimi.mahosenaho@maajakotitalousnaiset.fi
040 551 7807
Malin suvi
Suvi Malin

Asiantuntija, ruokapalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
suvi.malin@maajakotitalousnaiset.fi
0400 682 334
Kirsi rajattu
Kirsi Mutka-Paintola

Toiminnanjohtaja (vapaalla toiminnanjohtajan tehtävästä 1.2.-31.8.2022), Farmari 2022 -maatalousnäyttelyn näyttelypäällikkö, erityisasiantuntija elintarvikkeet ja yrityspalvelut,

ProAgria Etelä-Savo
kirsi.mutka-paintola@maajakotitalousnaiset.fi
043 826 7882
Kaisa myllykangas
Kaisa Myllykangas

Ruoka-asiantuntija

ProAgria Oulu
kaisa.myllykangas@maajakotitalousnaiset.fi
0400 399 865
51rgb
Mari Mäenpää

Ruoka- ja yritysasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
mari.maenpaa@maajakotitalousnaiset.fi
050 603 69
Tuuli makinen kainuu netti
Tuuli Mäkinen

Ympäristöasiantuntija, MKN maisemapalvelut

ProAgria Itä-Suomi
tuuli.makinen@maajakotitalousnaiset.fi
0438272308
Marja niskanen2020 netti
Marja Niskanen

Ruoka- ja yritysasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
marja.niskanen@maajakotitalousnaiset.fi
0400 905 782
Satu nokkonen netti
Satu Nokkonen

Asiantuntija, ruokapalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
satu.nokkonen@maajakotitalousnaiset.fi
040 574 9337
Pajari tarja
Tarja Pajari

Yritysasiantuntija, matkailu

ProAgria Etelä-Savo
tarja.pajari@maajakotitalousnaiset.fi
0400 183 064
Riitta Perainen
Riitta Peräinen

puutarha-asiantuntija, hankevetäjä Kotitarveviljelyn kehittäminen -hankkeessa

ProAgria Keski-Suomi
riitta.perainen@maajakotitalousnaiset.fi
043 826 7294
Marjatta
Marjatta Pikkarainen

Toiminnanjohtaja

ProAgria Itä-Suomi
marjatta.pikkarainen@maajakotitalousnaiset.fi
044 320 1585
Mirja pummila
Mirja Pummila

Elintarvike- ja yritysasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
mirja.pummila@maajakotitalousnaiset.fi
0400 932 054
Img 0832 2
Laura Puolamäki

Maisema-asiantuntija; Landscape specialist; NEUVO 2020 asiantuntija ympäristö, maatilan nykyaikaistaminen ja kilpailukyvyn parantaminen

ProAgria Etelä-Suomi
laura.puolamaki@proagria.fi
040 544 4899
Riina rahkila 0
Riina Rahkila

Projektipäällikkö

ProAgria Oulu
riina.rahkila@maajakotitalousnaiset.fi
045 6578 717
Rinnekari johanna 2014 4922
Johanna Rinnekari

Yritysasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
johanna.rinnekari@maajakotitalousnaiset.fi
0403012441
Rinteinen anna web
Anna Rinteinen

Matkailuasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
anna.rinteinen@maajakotitalousnaiset.fi
0438273703
Anni kuva
Anni Rintoo

Luonnontuoteasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
anni.rintoo@maajakotitalousnaiset.fi
0438269712
Rissanen katja 2
Katja Rissanen

Ruoka- ja järjestöasiantuntija, toiminnanjohtajan sijainen 1.2. – 31.8.2022

ProAgria Etelä-Savo
katja.rissanen@maajakotitalousnaiset.fi
041 730 3397
Taina Romppanen
Taina Romppanen

Ympäristöasiantuntija

ProAgria Oulu
taina.romppanen@maajakotitalousnaiset.fi
050 342 4182
Saara rajattu
Saara Ryhänen

Maisema- ja ympäristöasiantuntija MKN Maisemapalvelut, NEUVO-ympäristöneuvoja, Vespaikka-hankevastaava

ProAgria Etelä-Savo
saara.ryhanen@maajakotitalousnaiset.fi
040 486 8237
Paulasalonen talvi2020 0
Paula Salonen

Maiseman- ja luonnonhoidon asiantuntija, Projektipäällikkö, Ilmastonmuutokseen varautuva viljelijä -hanke

ProAgria Keski-Suomi
paula.salonen@maajakotitalousnaiset.fi
043 824 9641
Maarit satomaa 0
Maarit Satomaa

Maisema- ja ympäristöasiantuntija

ProAgria Oulu
maarit.satomaa@maajakotitalousnaiset.fi
040 566 7924
Sulola heli uusi 2018
Heli Sulola

Yritysasiantuntija, MKN varatoiminnanjohtaja

ProAgria Itä-Suomi
heli.sulola@maajakotitalousnaiset.fi
040 672 0597
Maisemasuunittelija Marika Turpeisella on laaja kokemus erilaisten pihojen suunnittelusta. Seinäjoen asuntomessualueella useampi piha oli hänen käsialaa.
Marika Turpeinen

maisemasuunnittelija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
marika.turpeinen@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 2410
Sari Uoti uusi netti
Sari Uoti

Toiminnanjohtaja Länsi-Suomen maa- ja kotitalousnaiset

ProAgria Länsi-Suomi
sari.uoti@proagria.fi
050 552 1626
Kirsi varila
Kirsi Varila

Toiminnanjohtaja, Maa- ja kotitalousnaiset

ProAgria Keski-Pohjanmaa, ProAgria Etelä-Pohjanmaa
kirsi.varila@maajakotitalousnaiset.fi
0401964434
Vartia Kirsi
Kirsi Vartia

Ruoka-asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kirsi.vartia@maajakotitalousnaiset.fi
050 346 3711
Veteli hannele
Hannele Veteli

Asiantuntija, ruokapalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
hannele.veteli@maajakotitalousnaiset.fi
040 709 2492