Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Aapro Henna web
Henna Aapro

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
henna.aapro@proagria.fi
043 824 9400
Ahopelto Satu Maaria web
Satu-Maaria Ahopelto

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
satu-maaria.ahopelto@proagria.fi
0500 940 125
Noora laitila
Noora Aila

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
vanhempainvapaalla
Heikki Ajosenpaa
Heikki Ajosenpää

Asiantuntija, luomu

ProAgria Länsi-Suomi
heikki.ajosenpaa@proagria.fi
050 602 58
JO1 A9956 Edit
Jussi Ala-Saari

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
jussi.ala-saari@proagria.fi
050 432 2695
Suvi alatalo netti
Suvi Alatalo

luomukasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
suvi.alatalo@proagria.fi
041 731 4864
Ulla bovellan 002
Ulla Bovellan

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
ulla.bovellan@proagria.fi
040 673 9465
Piritahahtonen
Pirita Hahtonen

Kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
pirita.hahtonen@proagria.fi
0403012464
Sari Harju
Sari Harju

Asiantuntija, maito- ja kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
sari.harju@proagria.fi
040 523 4114
2014 web 4850
Pasi Hartikainen

Luomuasiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Itä-Suomi
pasi.hartikainen@proagria.fi
040 301 2404
Sakari Hiitola 2x2
Sakari Hiitola

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
sakari.hiitola@proagria.fi
050 569 1149
Hiltunen jukka 7097 pien
Jukka Hiltunen

Kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
jukka.hiltunen@proagria.fi
0400 209 707
Hiltunen Sari web
Sari Hiltunen

Palvelupäällikkö, vilja ja erikoiskasvit

ProAgria Etelä-Suomi
sari.hiltunen@proagria.fi
050 561 8369
Hinkkanen Kaija web
Kaija Hinkkanen

Asiantuntija, kasvituotanto ja luomu

ProAgria Etelä-Suomi
kaija.hinkkanen@proagria.fi
040 709 2475
Holappa Kaisa netti
Kaisa Holappa

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kaisa.holappa@proagria.fi
050 414 1682
Jouni Huhtala
Jouni Huhtala

Asiantuntija, talous- ja kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jouni.huhtala@proagria.fi
040 512 3703
Huikuri jari net
Jari Huikuri

Nurmiasiantuntija, maan kasvukunnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
jari.huikuri@proagria.fi
0403012444
Satu huovinen
Satu Huovinen

Luomuasiantuntija

ProAgria Oulu
satu.huovinen@proagria.fi
040 513 3149
Hyvarinen tiina
Tiina Hyvärinen

Kasvintuotannon asiantuntija (vanhempain vapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
Hakkinen Jonna henkilöesittely
Jonna Häkkinen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
jonna.hakkinen@proagria.fi
050 327 2631
Anne Johansson
Anne Johansson

Asiantuntija, luomu ja työterveyshuolto

ProAgria Länsi-Suomi
anne.johansson@proagria.fi
0400 719 413
Risto jokela 0
Risto Jokela

Erityisasiantuntija, kasvit ja ympäristö

ProAgria Oulu
risto.jokela@proagria.fi
0400 285 294
Tiina Jokinen
Tiina Jokinen

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
tiina.jokinen@proagria.fi
050 4702940
Jolkkonen Heli print
Heli Jolkkonen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
heli.jolkkonen@proagria.fi
050 439 0119
Jantti laura
Laura Jäntti

Asiantuntija, luomutuotanto (vanhempainvapaalla)

ProAgria Etelä-Suomi
laura.jantti@proagria.fi
044 481 1100
Jappinen Saku net
Saku Jäppinen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
saku.jappinen@proagria.fi
050 350 6615
Jaaskelainen aaro pien
Aaro Jääskeläinen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
aaro.jaaskelainen@proagria.fi
043 825 4985
Katariina kaislo
Katariina Kaislo

Talous- ja viljelyasiantuntija (vanhempainvapaalla)

ProAgria Keski-Suomi
katariina.kaislo@proagria.fi
040 822 2127
Erika kakko 200x200 0
Erika Kakko

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
erika.kakko@proagria.fi
041 730 7937
Kallela Marja web
Marja Kallela

Erityisasiantuntija, puutarha- ja erikoiskasvituotanto

ProAgria Etelä-Suomi
marja.kallela@proagria.fi
040 513 3118
Heli Kallioinen
Heli Kallioinen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
heli.kallioinen@proagria.fi
050 430 7661
Jarmo Karhula
Jarmo Karhula

Asiantuntija, maito- ja kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jarmo.karhula@proagria.fi
044 521 2210
Meri Tuuli Kemppainen 2x2
Meri-Tuuli Kemppainen

Projektipäällikkö, kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
meri-tuuli.kemppainen@proagria.fi
050 328 1844
Kemppi Mikko web
Mikko Kemppi

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
mikko.kemppi@proagria.fi
040 709 2489
Kesseli Antti 002
Antti Kesseli

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
antti.kesseli@proagria.fi
050 465 8023
Elisa kivioja uusi
Elisa Kivioja

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
elisa.kivioja@proagria.fi
050 541 2042
Kiviranta ilpo netti
Ilpo Kiviranta

Kasvin- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
ilpo.kiviranta@proagria.fi
040 301 2415
Hannu kivisaari netti
Hannu Kivisaari

kasvintuotannon asiantuntija, nurmi

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
hannu.kivisaari@proagria.fi
0400 798 580
Reijo kivisalmi 2 221121
Reijo Kivisalmi

Talous- ja viljelyasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
reijo.kivisalmi@proagria.fi
043 824 9638
Kati Knuutila
Kati Knuutila

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
kati.knuutila@proagria.fi
050 477 5648
Anna Sofia Koivu
Anna-Sofia Koivu

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
0400 725 995
Koivula vesa
Vesa Koivula

Palvelupäällikkö

ProAgria Etelä-Suomi
vesa.koivula@proagria.fi
040 709 2450
Koivusalo paivi2021
Päivi Koivusalo

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
paivi.koivusalo@proagria.fi
041 730 7186
Mari Koskela Pro Agria
Mari Koskela

Asiakkuuspäällikkö, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
mari.koskela@proagria.fi
040 536 5863
Juha antti kotimaki
Juha-Antti Kotimäki

Luomukasvintuotannon erityisasiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
juha-antti.kotimaki@proagria.fi
050 301 1752
Juulia kuja luopa netti
Juulia Kuja-Luopa

kasvintuotannon asiantuntija Kasvi-, sika-, ja siipikarjatilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
juulia.kuja-luopa@proagria.fi
041 730 6001
Ville Kujala
Ville Kujala

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
ville.kujala@proagria.fi
050 322 4681
JO1 A4960 Edit
Liisa Kyntäjä

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
liisa.kyntaja@proagria.fi
041 7310926
Sauli karenlampi
Sauli Kärenlampi

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
sauli.karenlampi@proagria.fi
0400 412 659
Laine Ida netti
Ida Laine

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
ida.laine@proagria.fi
050 4338534
Hanna Maria Laukkanen
Hanna-Maria Laukkanen

Kasvintuotannon asiantuntija, hankeasiantuntija Ilmastonmuutokseen varautuva viljelijä -hankkeessa

ProAgria Keski-Suomi
hanna-maria.laukkanen@proagria.fi
043 826 9715
Pekka Laurila
Pekka Laurila

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
pekka.laurila@proagria.fi
050 408 0533
Laurilehtila2021 0
Lauri Lehtilä

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
lauri.lehtila@proagria.fi
041 730 8206
Henna Lehtosaari Vahakuopus
Henna Lehtosaari-Vähäkuopus

Erityisasiantuntija, nurmentuotanto

ProAgria Oulu
henna.lehtosaari-vahakuopus@proagria.fi
041 730 8242
Lepparanta Netta web
Netta Leppäranta os. Junnola

Valtakunnallinen huippuosaaja, maan kasvukunto ja ympäristö; johtava kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
netta.lepparanta@proagria.fi
040 537 3453
Levomaki Heikki web
Heikki Levomäki

Asiantuntija, talous ja kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
heikki.levomaki@proagria.fi
040 869 7877
Luikku
Niko Luikku

liiketoimintapäällikkö

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
niko.luikku@proagria.fi
0400 297 245
Jenni Lukkaroinen 2
Jenni Lukkaroinen

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
jenni.lukkaroinen@proagria.fi
0400 164 044
Jari luokkakallio netti
Jari Luokkakallio

luomukasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
jari.luokkakallio@proagria.fi
0400 297 235
Makkonen Jutta web1
Jutta Makkonen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
jutta.makkonen@pragria.fi
043 825 4202
2014 web 4896
Kaisa Matilainen

Kasvintuotanto, Valtakunnallinen Huippuosaaja, Viljellään viisaasti hankevastaava

ProAgria Itä-Suomi
kaisa.matilainen@proagria.fi
040 301 2423
41rgb
Juho Moisio

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
juho.moisio@proagria.fi
0400 838 924
Myller suvi
Suvi Myller

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
suvi.myller@proagria.fi
0403012402
Juha makela netti
Juha Mäkelä

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
juha.makela@proagria.fi
0400 267 535
Makila terhi
Terhi Mäkilä

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
terhi.makila@proagria.fi
040 709 2478
Jari makinen netti 0
Jari Mäkinen

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
jari.makinen@proagria.fi
040 510 2795
Johanna mantyharju
Johanna Mäntyharju

erityisasiantuntija, luomu, teknologia

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
johanna.mantyharju@proagria.fi
040 512 1901
Eeva Liisa Neuvonen
Eeva-Liisa Neuvonen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
eeva-liisa.neuvonen@proagria.fi
0400 747 289
2014 web 4882
Heidi Nevalainen

Luomuasiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Itä-Suomi
heidi.nevalainen@proagria.fi
041 730 2507
Marja Tuononen
Marja Nevalainen

Asiantuntija, puutarha- ja erikoiskasvituotanto

ProAgria Länsi-Suomi
marja.nevalainen@proagria.fi
040 591 9489
Eila niskanen
Eila Niskanen

Ruokinnan- ja kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
eila.niskanen@proagria.fi
0400 282 088
Niskanen Venla web
Venla Niskanen

Ruokinnan- ja kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
venla.niskanen@proagria.fi
050 313 5283
Heli nummijoki netti
Heli Nummijoki-Lahti

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
heli.nummijoki-lahti@proagria.fi
043 8266 773
Satu Naykki
Satu Näykki

Toimialapäällikkö, tuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
satu.naykki@proagria.fi
043 825 1225
JO1 A4975 Edit 2
Saija Ohriluoma

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
saija.ohriluoma@proagria.fi
041 731 0507
Tommi palonen valtak sivut 0
Tommi Palonen

Viljelysuunnittelun asiantuntija

ProAgria Oulu
tommi.palonen@proagria.fi
040 553 5802
Juhani peltola
Juhani Peltola

Nurmen- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
juhani.peltola@proagria.fi
043 826 9719
Sari Peltonen
Sari Peltonen

Kehityspäällikkö, kasvintuotanto

ProAgria Keskusten Liitto
sari.peltonen@proagria.fi
050 341 4406
Perttu perala netti
Perttu Perälä

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
perttu.perala@proagria.fi
041 730 1057
Kaisa Pietarinen
Kaisa Pietarinen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kaisa.pietarinen@proagria.fi
040 301 2413
Piispa timo
Timo Piispa

Kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
timo.piispa@proagria.fi
040 702 4813
45rgb
Jarmo Pirhonen

Asiantuntija, kasvituotanto

ProAgria Länsi-Suomi
jarmo.pirhonen@proagria.fi
050 569 6885
Polo tiina web 4432
Tiina Polo

Kasvintuotannon asiantuntija ( vanhempainvapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
Prustimikko netti
Mikko Prusti

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
mikko.prusti@proagria.fi
041 730 7185
Marja Pulkkinen
Marja Pulkkinen

Erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
marja.pulkkinen@proagria.fi
040 301 2438
Paivarinta minna 7179 pien
Minna Päivärinta

Kasvintuotannon- ja taloudenasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
minna.paivarinta@proagria.fi
0405091511
Henna Patsi
Henna Pätsi

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
henna.patsi@proagria.fi
050 470 3730
Rahja Taneli
Taneli Rahja

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
taneli.rahja@proagria.fi
040 684 5111
33rgb
Riia Rantala

Asiantuntija, kasvintuotanto, tilipalvelut

ProAgria Länsi-Suomi
riia.rantala@proagria.fi
0400 838 925
Reinikainen anni net 0
Anni Reinikainen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
anni.reinikainen@proagria.fi
0403012424
Riekkinen Janita web
Janita Riekkinen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
janita.riekkinen@proagria.fi
050 522 5051
Salla netti
Salla Rinta-Tassi

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
Seija roimelarajattu
Seija Roimela

Asiantuntija, kannattavuuskirjanpito, tilitoimistopalvelut ja luomu

ProAgria Keski-Pohjanmaa
seija.roimela@proagria.fi
040 847 9740
Kati Ronkainen
Kati Ronkainen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kati.ronkainen@proagria.fi
040 301 2462
Raisanen ainomaria w
Ainomaria Räisänen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
ainomaria.raisanen@proagria.fi
050 440 6524
Saastamoinen mikko pien
Mikko Saastamoinen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
mikko.saastamoinen@proagria.fi
040 480 7272
Sairanen jukka
Jukka Sairanen

Kasvintuotanto- ja energia-asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
jukka.sairanen@proagria.fi
0400 165 414
Marko sairasalo netti
Marko Sairasalo

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
marko.sairasalo@proagria.fi
041 731 4230
Sammalistonaho Pyry web
Pyry Sammalistonaho

Asiantuntija, luomutuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
pyry.sammalistonaho@proagria.fi
050 566 1908
Savikurki riitta
Riitta Savikurki

Kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
riitta.savikurki@proagria.fi
040 680 6820
Savolainen rauno pien
Rauno Savolainen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
rauno.savolainen@proagria.fi
0400 172 121
Savolainen Juha
Juha Savolainen

Kasvintuotannon- ja talouden asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
juha.savolainen@proagria.fi
050 562 7596
Seppanen Samuli netti
Samuli Seppänen

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
samuli.seppanen@proagria.fi
050 479 6211
Siirila elina netti
Elina Siirilä

luomukasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
Simola juha
Juha Simola

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
juha.simola@proagria.fi
0400 461 715
Juha sohlo
Juha Sohlo

Kehitysjohtaja, kasvintuotanto

ProAgria Keskusten Liitto
juha.sohlo@proagria.fi
0400 585 506
Marika sohlo
Marika Sohlo

Kasvintuotannon palvelupäällikkö, Erityisasiantuntija, kasvit ja ympäristö

ProAgria Oulu
marika.sohlo@proagria.fi
043 826 6494
Jarkko Storberg
Jarkko Storberg

Valtakunnallinen Huippuosaaja, nurmentuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
jarkko.storberg@proagria.fi
0400 849 992
Anniina saisa
Anniina Säisä

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
anniina.saisa@proagria.fi
043 826 6492
Terhemaa Pekka web
Pekka Terhemaa

Asiantuntija, viljelijöiden työterveys ja luomu

ProAgria Etelä-Suomi
pekka.terhemaa@proagria.fi
040 518 7130
Tiihonen sami www
Sami Tiihonen

Luomukasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
sami.tiihonen@proagria.fi
050 479 3502
Jari Tikkanen
Jari Tikkanen

Erityisasiantuntija, energia ja luomu

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jari.tikkanen@proagria.fi
0400 162 147
Timonen sanna 2015 4178
Sanna Timonen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
sanna.timonen@proagria.fi
040 301 2432
Tolonen Anne web
Anne Tolonen

Asiantuntija, kasvintuotanto ja talous

ProAgria Etelä-Suomi
anne.tolonen@proagria.fi
050 302 4670
2014 web 4936
Tero Tolvanen

Luomuasiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Savo, ProAgria Itä-Suomi
tero.tolvanen@proagria.fi
040 301 2457
Toppari juha matti netti
Juha-Matti Toppari

toimialapäällikkö, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
juha-matti.toppari@proagria.fi
043 825 2806
Tunnila petri
Petri Tunnila

Palvelupäällikkö, kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
petri.tunnila@proagria.fi
040 533 6683
2014 web 4916
Päivi Turunen

Puutarhatuotannon erityisasiantuntija, Marjamaat 2 -hanke

ProAgria Itä-Suomi
paivi.turunen@proagria.fi
040301 2452
Elina Valkeinen
Elina Valkeinen

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
elina.valkeinen@proagria.fi
040 709 2490
Olli valtonen 0
Olli Valtonen

Valtakunnallinen huippuosaaja, nurmi ja luomu

ProAgria Oulu
olli.valtonen@proagria.fi
040 735 5519
Laura Vieraankivi
Laura Vieraankivi

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
laura.vieraankivi@proagria.fi
0400 903 326
Katariina Viljamaa 2
Katariina Viljamaa

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
katariina.viljamaa@proagria.fi
050 408 0039
Vilkman Tiia web
Tiia Vilkman

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
tiia.vilkman@proagria.fi
050 599 9349
Elina Yrjovuori
Elina Yrjövuori

Asiantuntija, kasvintuotanto, kannattavuuskirjanpito

ProAgria Länsi-Suomi
elina.yrjovuori@proagria.fi
050 554 4191
Avist tero
Tero Åvist

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
tero.avist@proagria.fi
041 731 0398