Asiantuntijat

Meitä on iso joukko maatalouden ja maaseudun yritystoiminnan asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Noora laitila
Noora Aila

kasvintuotannon asiantuntija

42rgb
Heikki Ajosenpää

Asiantuntija, luomu

ProAgria Länsi-Suomi
heikki.ajosenpaa@proagria.fi
050 602 58
Alitalo ville
Ville Alitalo

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
ville.alitalo@proagria.fi
040 1488 996
2014 web 4850
Pasi Hartikainen

Luomuasiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Itä-Suomi
pasi.hartikainen@proagria.fi
040 301 2404
Anne johansson
Anne Johansson

Asiantuntija, luomu ja työterveyshuolto

ProAgria Länsi-Suomi
anne.johansson@proagria.fi
0400 719 413
Risto jokela 0
Risto Jokela

Erityisasiantuntija, kasvit ja ympäristö

ProAgria Oulu
risto.jokela@proagria.fi
0400 285 294
Kiviranta ilpo netti
Ilpo Kiviranta

Kasvin- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
ilpo.kiviranta@proagria.fi
040 301 2415
Hannu kivisaari netti
Hannu Kivisaari

kasvintuotannon asiantuntija, nurmi

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
hannu.kivisaari@proagria.fi
0400 798 580
Koivusalo paivi2021
Päivi Koivusalo

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
paivi.koivusalo@proagria.fi
041 730 7186
Kotala juho netti
Juho Kotala

kasvintuotannon asiantuntija, nurmi, kasvustokuvaus

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
juho.kotala@proagria.fi
043 827 3581
43rgb
Alma Lehti

Asiantuntija, luomu ja kasvintuotanto (vanhempainvapaalla)

ProAgria Länsi-Suomi
alma.lehti@proagria.fi
Levomaki heikki
Heikki Levomäki

Asiantuntija, talous ja kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
heikki.levomaki@proagria.fi
040 869 7877
Lind Noora netti
Noora Lind

Asiantuntija, luomu- ja kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
noora.lind@proagria.fi
050 470 3480
Luikku
Niko Luikku

liiketoimintapäällikkö

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
niko.luikku@proagria.fi
0400 297 245
Jari luokkakallio netti
Jari Luokkakallio

luomukasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
jari.luokkakallio@proagria.fi
0400 297 235
Annina luotonen uusi netti
Annina Luotonen

Yritysasiantuntija, maaseutuyritykset

ProAgria Länsi-Suomi
annina.luotonen@proagria.fi
040 661 9010
Marjo marttinen
Marjo Marttinen

erikoisviljelyasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
marjo.marttinen@proagria.fi
0400 648 275
2014 web 4896
Kaisa Matilainen

Valtakunnallinen Huippuosaaja, karjatilan rehuntuotanto, kasvintuotanto, Viljellään viisaasti hankevastaava

ProAgria Itä-Suomi
kaisa.matilainen@proagria.fi
040 301 2423
Juha makela netti
Juha Mäkelä

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
juha.makela@proagria.fi
0400 267 535
Jari makinen netti 0
Jari Mäkinen

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
jari.makinen@proagria.fi
040 510 2795
Satu naykki rgb
Satu Näykki

Toimialapäällikkö, tuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
satu.naykki@proagria.fi
043 825 1225
Juhani peltola
Juhani Peltola

nurmen- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
juhani.peltola@proagria.fi
043 826 9719
Tuomas pennala netti 0
Tuomas Pennala

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
tuomas.pennala@proagria.fi
043 826 6772
Perttu perala netti
Perttu Perälä

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
perttu.perala@proagria.fi
041 730 1057
45rgb
Jarmo Pirhonen

Asiantuntija, kasvituotanto

ProAgria Länsi-Suomi
jarmo.pirhonen@proagria.fi
050 569 6885
Seppanen Samuli netti
Samuli Seppänen

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
samuli.seppanen@proagria.fi
050 479 6211
Tikkanen jari 12
Jari Tikkanen

Erityisasiantuntija, energia ja luomu

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jari.tikkanen@proagria.fi
0400 162 147
2014 web 4867
Ulla Turunen

Luomuasiantuntija, kotieläintuotanto

ProAgria Itä-Suomi
ulla.turunen@proagria.fi
040 301 2453
Sari vallinhovi netti
Sari Vallinhovi

erityisasiantuntija, kasvintuotanto, nurmi

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
sari.vallinhovi@proagria.fi
0400 764 217