Asiantuntijat

Meitä on iso joukko maatalouden ja maaseudun yritystoiminnan asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
9rgb
Petteri Aakula

Johtava asiantuntija, ohjelmistokehitys, MMM

ProAgria Keskusten Liitto
petteri.aakula@proagria.fi
040 544 8877
Alaluukko
Kaija Ala-Luukko

toimialapäällikkö, johtaminen, talous- ja tilipalvelut

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
kaija.ala-luukko@proagria.fi
040 832 3521
Heli alatalo 0
Heli Alatalo

Kasvituotannon ja kirjanpidon asiantuntija

ProAgria Oulu
heli.alatalo@proagria.fi
0500 983 634
Alitalo ville
Ville Alitalo

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
ville.alitalo@proagria.fi
040 1488 996
Larkka karita
Karita Alén

Asiantuntija, yrityspalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
karita.alen@proagria.fi
0400 461 708
Autio
Kaija Autio

tilipalveluasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
kaija.autio@proagria.fi
040 139 5597
Maijaeerikkila kopio
Maija Eerikkilä

Asiantuntija, tilitoimistopalvelut ja kasvituotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
maija.eerikkila@proagria.fi
040 521 6416
Arie proagria
Ari Enroth

Johtava asiantuntija, palvelukehitys, taloussuunnittelu ja -seuranta

ProAgria Keskusten Liitto
ari.enroth@proagria.fi
040 700 9131
God ahti pien
Ahti God

Talouden ja kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
ahti.god@proagria.fi
0400 286 789
Halme juho
Juho Halme

Asiantuntija, omistajanvaihdos

ProAgria Etelä-Suomi
juho.halme@proagria.fi
040 135 0375
Harju
Ella Harju-Kivistö

asiantuntija, yhtiöittäminen, omistajanvaihdokset, LKV

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
ella.harju-kivisto@proagria.fi
043 825 6323
Harmoinen Sanna web
Sanna Harmoinen

Talousasiantuntija ( vanhempainvapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
sanna.harmoinen@proagria.fi
Tuija heikkinen netti ap
Tuija Heikkinen

Taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tuija.heikkinen@proagria.fi
044 320 1586
Tuomo heikura 2
Tuomo Heikura

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
tuomo.heikura@proagria.fi
043 825 2811
Samuli hyry
Samuli Hyry

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
samuli.hyry@proagria.fi
043 827 2998
Veli matti jalli netti
Veli-Matti Jalli

Talousasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
veli-matti.jalli@proagria.fi
040 649 2957
Esko janhonen
Esko Janhonen

Talousasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
esko.janhonen@proagria.fi
0400 718 890
40rgb
Juho Juusela

Talousasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
juho.juusela@proagria.fi
043 825 1224
Katariina kaislo
Katariina Kaislo

Talous- ja viljelyasiantuntija (vanhempainvapaalla)

ProAgria Keski-Suomi
katariina.kaislo@proagria.fi
040 822 2127
Markku kalaoja 0
Markku Kalaoja

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
markku.kalaoja@proagria.fi
0400 292 061
Elina Karjalainen
Elina Karjalainen

Talousasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
elina.karjalainen@proagria.fi
0400 251 828
Keski soini tapani 0
Tapani Keski-Soini

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tapani.keski-soini@proagria.fi
040 301 2429
2014 web 4812
Seppo Kinnunen

Omistajanvaihdosten ja yhtiöittämisen erityisasiantuntija, kaupanvahvistaja

ProAgria Itä-Suomi
seppo.kinnunen@proagria.fi
040 301 2414
Reijo kivisalmi 2 221121
Reijo Kivisalmi

Talous- ja viljelyasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
reijo.kivisalmi@proagria.fi
043 824 9638
Petri koivisto
Petri Koivisto

Johtava asiantuntija, palvelukehitys, talouspalvelut

ProAgria Keskusten Liitto
petri.koivisto@proagria.fi
043 826 6491
Markku web
Markku Koivisto

Toimitusjohtaja, ProAgria Kiinteistönvälitys Oy LKV

ProAgria Etelä-Suomi
markku.koivisto@proagria.fi
040 709 2451
Kulma paivi
Päivi Kulma

Asiantuntija, talous ja tilipalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
paivi.kulma@proagria.fi
0400 330 793
Karmeniemi jenni
Jenni Kärmeniemi

Asiantuntija, kasvintuotanto ja talous

ProAgria Etelä-Suomi
jenni.karmeniemi@proagria.fi
0400 461 713
Hannu laitinen
Hannu Laitinen

Palvelupäällikkö, yritys- ja tilipalveluasiakkaat

ProAgria Keski-Suomi
hannu.laitinen@proagria.fi
0400 321 907
Lappi petri rajattu
Petri Lappi

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
petri.lappi@proagria.fi
043 827 3333
Laukkanen Henna
Henna Laukkanen

Talousasiantuntija (perhevapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
Lehtonen annika nettis
Annika Lehtonen

Talousasiantuntija, hankevastaava

ProAgria Itä-Suomi
annika.lehtonen@proagria.fi
0417303345
Leinonen roosa
Roosa Leinonen

Talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
roosa.leinonen@proagria.fi
040 749 0112
Sirpa liisa linna netti ap
Sirpa-Liisa Linna

MVL-kirjanpito, asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
sirpa-liisa.linna@proagria.fi
0438249309
Vuokko lukinmaa 0
Vuokko Lukinmaa

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
vuokko.lukinmaa@proagria.fi
043 827 2995
Jarmo lampsa netti
Jarmo Lämpsä

Talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
jarmo.lampsa@proagria.fi
040 126 3481
Marola henriikka print nelio
Henriikka Marola

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
henriikka.marola@proagria.fi
0417309447
7rgb
Mikko Mattila

Asiantuntija, talous

ProAgria Länsi-Suomi
mikko.mattila@proagria.fi
050 608 52
2014 web 4873
Eija Meriläinen-Ruokolainen

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
eija.merilainen-ruokolainen@proagria.fi
040 301 2425
Myry katri
Katri Myry

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
katri.myry@proagria.fi
050 518 4611
2014 web 4871
Vuokko Mähönen

Talousasiantuntija, omistajanvaihdosasiantuntija, kaupanvahvistaja

ProAgria Itä-Suomi
vuokko.mahonen@proagria.fi
0403012426
Janna makinen 0
Janna Mäkinen

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
janna.makinen@proagria.fi
043 827 2997
Jeremias niskanen 200x200
Jeremias Niskanen

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
jeremias.niskanen@proagria.fi
041 731 0890
Satu nissinaho
Satu Nissinaho

Tilipalveluasiantuntija

ProAgria Oulu
satu.nissinaho@proagria.fi
043 825 5252
Nivala juha nettin
Juha Nivala

Palvelupäällikkö, talousjohtamisen erityisasiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
juha.nivala@proagria.fi
040 861 0641
Olli nurkkala
Olli Nurkkala

Palvelupäällikkö

ProAgria Oulu
olli.nurkkala@proagria.fi
045 6578 710
Heikkiojala2
Heikki Ojala

Erityisasiantuntija, talous ja omistajanvaihdokset

ProAgria Keski-Pohjanmaa
heikki.ojala@proagria.fi
040 534 2166
Esko ojalehto 0
Esko Ojalehto

SPV- ja talousasiantuntija

ProAgria Oulu
esko.ojalehto@proagria.fi
0400 291 833
Heikki ollikainen
Heikki Ollikainen

SPV- ja talousasiantuntija

ProAgria Oulu
heikki.ollikainen@proagria.fi
0400 285 292
Kai paltamaa 0
Kai Paltamaa

Talousasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
kai.paltamaa@proagria.fi
0400 545 543
Penttinen sanna netti
Sanna Penttinen

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
sanna.penttinen@proagria.fi
041 730 7457
Pethman kaisa 2
Kaisa Pethman

Asiantuntija, talous (vanhempainvapaalla)

ProAgria Etelä-Suomi
kaisa.pethman@proagria.fi
040 749 0113
Mirva pietila netti
Mirva Pietilä

talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
mirva.pietila@proagria.fi
043 825 0524
Piisparinen jarmo
Jarmo Piiparinen

Tilipalveluasiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
jarmo.piiparinen@proagria.fi
040 678 4212
Piispa timo
Timo Piispa

Kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
timo.piispa@proagria.fi
040 702 4813
Saana pikkarainen 0
Saana Pikkarainen

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
saana.pikkarainen@proagria.fi
041 731 4779
Hanna puura
Hanna Puura

Talousasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
hanna.puura@proagria.fi
040 822 5607
Pollonen taina 0
Taina Pöllönen

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
taina.pollonen@proagria.fi
040 709 2480
Anna maija rautiainen
Anna-Maija Rautiainen

Talouden ja kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
anna-maija.rautiainen@proagria.fi
040 542 1762
Rinnekari johanna 2014 4922
Johanna Rinnekari

Yritysasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
johanna.rinnekari@maajakotitalousnaiset.fi
0403012441
15rgb
Lisbeth Rintala

Asiantuntija, maidontuotanto ja talous

ProAgria Länsi-Suomi
lisbeth.rintala@proagria.fi
050 356 4738
5rgb
Simo Saarikallio

Toimitusjohtajan sijainen, talouspalvelujen osaamisvastaava

ProAgria Länsi-Suomi
simo.saarikallio@proagria.fi
0500 743 272
Sairanen mikko netti
Mikko Sairanen

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
mikko.sairanen@proagria.fi
0505636066
Jouni sassali 0
Jouni Sassali

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
jouni.sassali@proagria.fi
0400 387 340
Savikurki riitta
Riitta Savikurki

Kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
riitta.savikurki@proagria.fi
040 680 6820
Seppanen heidi 140x140
Heidi Seppänen

Talousasiantuntija, kannattavuuskirjanpito

ProAgria Itä-Suomi
heidi.seppanen@proagria.fi
041 731 3786
Siitarinen kari
Kari Siitarinen

Asiantuntija, talous ja kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
kari.siitarinen@proagria.fi
040 135 0364
Simola juha
Juha Simola

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
juha.simola@proagria.fi
0400 461 715
Sulola heli uusi 2018
Heli Sulola

Yritysasiantuntija, MKN varatoiminnanjohtaja

ProAgria Itä-Suomi
heli.sulola@maajakotitalousnaiset.fi
040 672 0597
Suntiola olli
Olli Suntiola

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
olli.suntiola@proagria.fi
040 769 7009
JO1 A0963 Edit
Sanna Takala

Tilipalveluasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
sanna.takala@proagria.fi
040 554 2669
Tammela terhi net rajaus 0
Terhi Tammela

Taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
terhi.tammela@proagria.fi
0403012443
Saana tanskanen niemi
Saana Tanskanen-Niemi

Talouden ja johtamisen asiantuntija

ProAgria Oulu
saana.tanskanen-niemi@proagria.fi
045 6578 704
Tiainen mikko www
Mikko Tiainen

Talouden ja omistajanvaihdosten asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
mikko.tiainen@proagria.fi
044 431 4394
Susanna tiainen rajattu
Susanna Tiainen

Talousasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
susanna.tiainen@proagria.fi
043 827 3430
Tunnila petri
Petri Tunnila

Palvelupäällikkö, kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
petri.tunnila@proagria.fi
040 533 6683
Kirsi tuovinen
Kirsi Tuovinen

Talouden ja yhtiöittämisen asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kirsi.tuovinen@proagria.fi
0400 867 400
Turunen Anna netti
Anna Turunen

Palvelupäällikkö, strategisen johtamisen palvelut

ProAgria Etelä-Suomi
anna.turunen@proagria.fi
040 595 7543
Juha Tynkkynen 2022
Juha Tynkkynen

Asiantuntija, omistajanvaihdokset ja yhtiöittäminen, LKV, julkinen kaupanvahvistaja

ProAgria Etelä-Suomi
juha.tynkkynen@proagria.fi
0400 358 667
Lauri tolli
Lauri Tölli

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
lauri.tolli@proagria.fi
0400 922 102
Ulvinen seppo
Seppo Ulvinen

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
seppo.ulvinen@proagria.fi
0400 437 156
Tanja uusitalo
Tanja Uusitalo

Tilipalveluasiantuntija

ProAgria Oulu
tanja.uusitalo@proagria.fi
040 762 6945
Antti Valta
Antti Valta

Erityisasiantuntija, MVL verotus

ProAgria Itä-Suomi
antti.valta@proagria.fi
0400 380 201
Vartiainen tuija pien
Tuija Vartiainen

Taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tuija.vartiainen@proagria.fi
043 827 3325
Matti viinikainen
Matti Viinikainen

Valtakunnallinen Huippuosaaja, investoinnit ja maito

ProAgria Keski-Suomi
matti.viinikainen@proagria.fi
0400 896 386
Matti viitala 0
Matti Viitala

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
matti.viitala@proagria.fi
0400 285 293
Esko viitala 0
Esko Viitala

Energia- ja talousasiantuntija

ProAgria Oulu
esko.viitala@proagria.fi
0400 286 033
Paivi vimpari ap 0
Päivi Vimpari

Taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
paivi.vimpari@proagria.fi
044 320 1583
Vornanen matti
Matti Vornanen

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
matti.vornanen@proagria.fi
044 431 4909
Ylihukkala 0
Seija Yli-Hukkala

tilipalveluasiantuntija, kannattavuuskirjanpito

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
seija.yli-hukkala@proagria.fi
040 580 2258
Aijanen paivi
Päivi Äijänen

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
paivi.aijanen@proagria.fi
040 715 3882