Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Kysy lisää palveluistamme
Valtakunnallinen asiakaspalvelu
asiakaspalvelu@proagria.fi
044 420 9000
Kysy lisää palveluistamme
Tuotosseurannan asiakaspalvelu
tuotosseuranta@proagria.fi
09 8566 5980
Kysy lisää palveluistamme
Lammastuotosseurannan asiakaspalvelu
nettikatras@proagria.fi
09 8566 6010
Saastamoinen mikko pien
Mikko Saastamoinen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
mikko.saastamoinen@proagria.fi
040 480 7272
Saastamoinen niina
Niina Saastamoinen

Luomumaidontuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
niina.saastamoinen@proagria.fi
040 735 9912
Kirsi Sahram Hauhia
Kirsi Sahrman-Hauhia

Ruoka-ja luonnontuoteasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kirsi.sahrman-hauhia@maajakotitalousnaiset.fi
050 570 3039
Sairanen jukka
Jukka Sairanen

Kasvintuotanto- ja energia-asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
jukka.sairanen@proagria.fi
0400 165 414
Sairanen mikko netti
Mikko Sairanen

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
mikko.sairanen@proagria.fi
050 563 6066
Marko sairasalo netti
Marko Sairasalo

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
marko.sairasalo@proagria.fi
041 731 4230
Birgitta salminen proagria
Birgitta Salminen

Kustannuspäällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
birgitta.salminen@proagria.fi
040 356 2487
Nelli Salomaki
Nelli Salomäki

Viestintäkoordinaattori

ProAgria Oulu
nelli.salomaki@proagria.fi
050 575 0811
Sammalistonaho Pyry web
Pyry Sammalistonaho

Asiantuntija, luomutuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
pyry.sammalistonaho@proagria.fi
050 566 1908
Samppala
Pirjetta Samppala

talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
pirjetta.samppala@proagria.fi
041 730 3090
Sarkkinen eeva pien
Eeva Sarkkinen

Hanke- ja taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
eeva.sarkkinen@proagria.fi
043 826 7034
Jouni sassali 0
Jouni Sassali

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
jouni.sassali@proagria.fi
0400 387 340
Maarit satomaa
Maarit Satomaa

Maisema- ja ympäristöasiantuntija

ProAgria Oulu
maarit.satomaa@maajakotitalousnaiset.fi
040 566 7924
Savikurki riitta
Riitta Savikurki

Kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
riitta.savikurki@proagria.fi
040 680 6820
Savolainen rauno pien
Rauno Savolainen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
rauno.savolainen@proagria.fi
0400 172 121
Savolainen Juha
Juha Savolainen

Kasvintuotannon- ja talouden asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
juha.savolainen@proagria.fi
050 562 7596
Veera Savolainen
Veera Savolainen

Tilipalveluasiantuntija

ProAgria Oulu
veera.savolainen@proagria.fi
050 5694221
Seppanen heidi 140x140
Heidi Seppänen

Talousasiantuntija, kannattavuuskirjanpito

ProAgria Itä-Suomi
heidi.seppanen@proagria.fi
041 731 3786
Seppanen Samuli netti
Samuli Seppänen

Asiantuntija, kasvintuotanto

samuli.seppanen@proagria.fi
050 479 6211
Ninasevelius
Nina Sevelius

Puutahatuotannon kehityspäällikkö

nina.sevelius@slf.fi
043 824 8705
Siirila elina netti
Elina Siirilä

luomukasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
Siitarinen kari
Kari Siitarinen

Asiantuntija, talous ja kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
kari.siitarinen@proagria.fi
040 135 0364
JO1 A3215 Edit
Sini Sillanpää

kotieläintuotannon asiantuntija, lammas- ja vuohituotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
sini.sillanpaa@proagria.fi
043 825 0526
Milla Siltanen
Milla Siltanen

Maisema- ja ympäristöasiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
milla.siltanen@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 4284
Anna Silen rajattu
Anna Silén

Kotieläintuotannon asiantuntija, lammas- ja vuohituotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
anna.silen@proagria.fi
050 409 0375
Simola juha
Juha Simola

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
juha.simola@proagria.fi
0400 461 715
Sinisilta kirsi 140x140
Kirsi Sinisilta

Yritysasiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
kirsi.sinisilta@proagria.fi
041 730 8209
Charlotte siren netti 0
Charlotte Sirén

Asiantuntija, maidontuotanto (vanhempainvapaalla)

ProAgria Länsi-Suomi
charlotte.siren@proagria.fi
ESU Sjolund Hannele
Hannele Sjölund

Tilitoimistoasiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
hannele.sjolund@proagria.fi
050 477 6171
Sanna Slant
Sanna Slant

Taloussihteeri

ProAgria Keski-Suomi
sanna.slant@proagria.fi
040 751 4972
Juha sohlo
Juha Sohlo

Kehitysjohtaja, kasvintuotanto

ProAgria Keskusten Liitto
juha.sohlo@proagria.fi
0400 585 506
Marika sohlo
Marika Sohlo

Kasvintuotannon palvelupäällikkö, Erityisasiantuntija, kasvit ja ympäristö

ProAgria Oulu
marika.sohlo@proagria.fi
043 826 6494
JO1 A6197 Edit Edit Edit
Tiina Soisalo

toimialapäällikkö, kotieläintuotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
tiina.soisalo@proagria.fi
040 502 5590
Solala simo
Simo Solala

Asiantuntija, yrityspalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
simo.solala@proagria.fi
050 595 1059
JO1 A4954 Edit
Anna Stenudd-Turja

jäsen- ja toimistosihteeri

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
anna.stenudd-turja@proagria.fi
050 4128 191
Jarkko Storberg
Jarkko Storberg

Valtakunnallinen Huippuosaaja, nurmentuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
jarkko.storberg@proagria.fi
0400 849 992
Sulola heli uusi 2018
Heli Sulola

Yritysasiantuntija, MKN varatoiminnanjohtaja

ProAgria Itä-Suomi
heli.sulola@maajakotitalousnaiset.fi
040 672 0597
Saila Sulonen
Saila Sulonen

Taloussihteeri

ProAgria Keski-Pohjanmaa
saila.sulonen@proagria.fi
040 544 3460
Suntiola olli
Olli Suntiola

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
olli.suntiola@proagria.fi
040 769 7009
Annika Suojarvi hankevastaava
Annika Suojärvi

Hankevastaava (vanhempainvapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
Sanna suomela 0
Sanna Suomela

Lihanauta- ja luomutuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
sanna.suomela@proagria.fi
0400 412 637
Maria suomela proagria2
Maria Suomela

Projektipäällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
maria.suomela@proagria.fi
050 4433 954
Suutarla marja
Marja Suutarla

Kehityspäällikkö

ProAgria Etelä-Suomi
marja.suutarla@proagria.fi
040 721 0598
Anniina saisa
Anniina Säisä

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
anniina.saisa@proagria.fi
043 826 6492