Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Kysy lisää palveluistamme
Valtakunnallinen asiakaspalvelu
asiakaspalvelu@proagria.fi
044 420 9000
Kysy lisää palveluistamme
Tuotosseurannan asiakaspalvelu
tuotosseuranta@proagria.fi
09 8566 5980
Kysy lisää palveluistamme
Lammastuotosseurannan asiakaspalvelu
nettikatras@proagria.fi
09 8566 6010
5rgb
Simo Saarikallio

Toimitusjohtajan sijainen, talouspalvelujen osaamisvastaava

ProAgria Länsi-Suomi
simo.saarikallio@proagria.fi
0500 743 272
Saastamoinen mikko pien
Mikko Saastamoinen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
mikko.saastamoinen@proagria.fi
040 480 7272
Saastamoinen niina
Niina Saastamoinen

Luomumaidontuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
niina.saastamoinen@proagria.fi
040 735 9912
Kirsi Sahrman Hauhia
Kirsi Sahrman-Hauhia

Ruoka-ja luonnontuoteasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kirsi.sahrman-hauhia@maajakotitalousnaiset.fi
050 570 3039
Sairanen jukka
Jukka Sairanen

Kasvintuotanto- ja energia-asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
jukka.sairanen@proagria.fi
0400 165 414
Sairanen mikko netti
Mikko Sairanen

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
mikko.sairanen@proagria.fi
0505636066
Marko sairasalo netti
Marko Sairasalo

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
marko.sairasalo@proagria.fi
041 731 4230
Pikes
Birgitta Salminen

Kustannuspäällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
birgitta.salminen@proagria.fi
040 356 2487
Tuula salomaa
Tuula Salomaa

Toimistosihteeri

ProAgria Länsi-Suomi
tuula.salomaa@proagria.fi
0400 929 353
Maria Salomaa
Maria Salomaa

Markkinoinnin ja viestinnän asiantuntija

ProAgria Keskusten Liitto
maria.salomaa@proagria.fi
044 420 9009
Anne Salonen
Anne Salonen

Asiantuntija, maidontuotanto ja ruokinta

ProAgria Oulu
anne.salonen@proagria.fi
0400 461 705
Paulasalonen talvi2020 0
Paula Salonen

Maiseman- ja luonnonhoidon asiantuntija, Projektipäällikkö, Ilmastonmuutokseen varautuva viljelijä -hanke

ProAgria Keski-Suomi
paula.salonen@maajakotitalousnaiset.fi
043 824 9641
Samppala
Pirjetta Samppala

talousasiantuntija

Sarkkinen eeva pien
Eeva Sarkkinen

Hanke- ja taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
eeva.sarkkinen@proagria.fi
043 826 7034
Jouni sassali 0
Jouni Sassali

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
jouni.sassali@proagria.fi
0400 387 340
Maarit satomaa 0
Maarit Satomaa

Maisema- ja ympäristöasiantuntija

ProAgria Oulu
maarit.satomaa@maajakotitalousnaiset.fi
040 566 7924
Savela
Pertti Savela

Kehityspäällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
pertti.savela@proagria.fi
0400 599 948
Savikurki riitta
Riitta Savikurki

Kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
riitta.savikurki@proagria.fi
040 680 6820
Savolainen rauno pien
Rauno Savolainen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
rauno.savolainen@proagria.fi
0400 172 121
Savolainen Juha
Juha Savolainen

Kasvintuotannon- ja talouden asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
juha.savolainen@proagria.fi
050 562 7596
Seppanen Samuli netti
Samuli Seppänen

Asiantuntija, kasvintuotanto

samuli.seppanen@proagria.fi
050 479 6211
Seppanen heidi 140x140
Heidi Seppänen

Talousasiantuntija, kannattavuuskirjanpito

ProAgria Itä-Suomi
heidi.seppanen@proagria.fi
041 731 3786
Ninasevelius
Nina Sevelius

Puutahatuotannon kehityspäällikkö

nina.sevelius@slf.fi
043 824 8705
Siirila elina netti
Elina Siirilä

luomukasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
Vanhempainvapaalla
Siitarinen kari
Kari Siitarinen

Asiantuntija, talous ja kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
kari.siitarinen@proagria.fi
040 135 0364
JO1 A3215 Edit
Sini Sillanpää

kotieläintuotannon asiantuntija, lammas- ja vuohituotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
sini.sillanpaa@proagria.fi
043 825 0526
Simola juha
Juha Simola

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
juha.simola@proagria.fi
0400 461 715
Sinisilta kirsi 140x140
Kirsi Sinisilta

Yritysasiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
kirsi.sinisilta@proagria.fi
041 730 8209
Anttisipponennettikuva
Antti Sipponen

Kehityspäällikkö, maatilayrityksen johtaminen

ProAgria Keskusten Liitto
antti.sipponen@proagria.fi
044 430 9206
Charlotte siren netti 0
Charlotte Sirén

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
charlotte.siren@proagria.fi
050 604 56
Siren Linda
Linda Sirén

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
linda.siren@proagria.fi
050 431 9859
ESU Sjolund Hannele
Hannele Sjölund

Tilitoimistoasiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
hannele.sjolund@proagria.fi
050 477 6171
Juha sohlo 200 x 200
Juha Sohlo

Kehityspäällikkö, kasvintuotanto; Valtakunnallinen Huippuosaaja, kasvinsuojelu

ProAgria Oulu
juha.sohlo@proagria.fi
0400 585 506
Marika tuomikoski
Marika Sohlo

Erityisasiantuntija, kasvit ja ympäristö

ProAgria Oulu
marika.sohlo@proagria.fi
043 826 6494
Soisalo
Tiina Soisalo

toimialapäällikkö, kotieläintuotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
tiina.soisalo@proagria.fi
040 502 5590
Solala simo
Simo Solala

Asiantuntija, yrityspalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
simo.solala@proagria.fi
050 595 1059
52rgb
Jarkko Storberg

Valtakunnallinen Huippuosaaja, nurmentuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
jarkko.storberg@proagria.fi
0400 849 992
Sulola heli uusi 2018
Heli Sulola

Yritysasiantuntija, MKN varatoiminnanjohtaja

ProAgria Itä-Suomi
heli.sulola@maajakotitalousnaiset.fi
040 672 0597
Img 20181009 124839
Saila Sulonen

Taloussihteeri

ProAgria Keski-Pohjanmaa
saila.sulonen@proagria.fi
040 544 3460
Suntiola olli
Olli Suntiola

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
olli.suntiola@proagria.fi
040 769 7009
Annika Suojarvi hankevastaava
Annika Suojärvi

Hankevastaava

ProAgria Itä-Suomi
annika.suojarvi@proagria.fi
050 460 4169
Maria Suomela
Maria Suomela

Projektipäällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
maria.suomela@proagria.fi
050 4433 954
Sanna suomela 0
Sanna Suomela

Lihanauta- ja luomuasiantuntija

ProAgria Oulu
sanna.suomela@proagria.fi
0400 412 637
Suutarla marja
Marja Suutarla

Kehityspäällikkö

ProAgria Etelä-Suomi
marja.suutarla@proagria.fi
040 721 0598
Anniina saisa
Anniina Säisä

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
anniina.saisa@proagria.fi
043 826 6492