Asiantuntijat

Meitä on iso joukko maatalouden ja maaseudun yritystoiminnan asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Ahopelto satu maaria
Satu-Maaria Ahopelto

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
satu-maaria.ahopelto@proagria.fi
0500 940 125
42rgb
Heikki Ajosenpää

Asiantuntija, luomu

ProAgria Länsi-Suomi
heikki.ajosenpaa@proagria.fi
050 602 58
Suvi alatalo netti
Suvi Alatalo

luomukasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
suvi.alatalo@proagria.fi
041 731 4864
Ulla bovellan 002
Ulla Bovellan

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
ulla.bovellan@proagria.fi
040 673 9465
2014 web 4850
Pasi Hartikainen

Luomuasiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Itä-Suomi
pasi.hartikainen@proagria.fi
040 301 2404
Hiltunen sari
Sari Hiltunen

Palvelupäällikkö, vilja ja erikoiskasvit

ProAgria Etelä-Suomi
sari.hiltunen@proagria.fi
050 561 8369
Hinkkanen kaija 2019
Kaija Hinkkanen

Asiantuntija, kasvituotanto ja luomu

ProAgria Etelä-Suomi
kaija.hinkkanen@proagria.fi
040 709 2475
Saila hongisto
Saila Hongisto

luomukasvintuotannon asiantuntija

Huikuri jari net
Jari Huikuri

Nurmiasiantuntija, maan kasvukunnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
jari.huikuri@proagria.fi
0403012444
Satu huovinen
Satu Huovinen

Luomuasiantuntija

ProAgria Oulu
satu.huovinen@proagria.fi
040 513 3149
Inkeroinen heikki pien
Heikki Inkeroinen

Puutarha- ja perunantuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
heikki.inkeroinen@proagria.fi
0400 375 584
Jalo ryynanen marja
Marja Jalo

Asiantuntija, maidontuotanto, lammastalous sekä luonnonmukainen kotieläintuotanto.

ProAgria Etelä-Suomi
marja.jalo@proagria.fi
040 572 8387
Anne johansson
Anne Johansson

Asiantuntija, luomu ja työterveyshuolto

ProAgria Länsi-Suomi
anne.johansson@proagria.fi
0400 719 413
Jantti laura
Laura Jäntti

Asiantuntija, luomutuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
laura.jantti@proagria.fi
044 481 1100
Katariina kalliokoski netti ap
Katariina Kalliokoski

Talousasiantuntija (vanhempain vapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
Arja kananoja netti 2021
Arja Kananoja

Valtakunnallinen huippuosaaja; nurmen kasvitaudit, kasvintuotannon asiantuntija, nurmi, luomu

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
arja.kananoja@proagria.fi
040 507 0475
Kati Knuutila
Kati Knuutila

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
kati.knuutila@proagria.fi
0400 725 995
Juha antti kotimaki
Juha-Antti Kotimäki

Luomukasvintuotannon erityisasiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
juha-antti.kotimaki@proagria.fi
050 301 1752
Kukkula leena
Leena Kukkula

Erityisasiantuntija, johtaminen ja luomukotieläintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
leena.kukkula@proagria.fi
0400 914 172
Minna karenlampi 0
Minna Kärenlampi

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
minna.karenlampi@proagria.fi
043 826 6487
43rgb
Alma Lehti

Asiantuntija, luomu ja kasvintuotanto (vanhempainvapaalla)

ProAgria Länsi-Suomi
alma.lehti@proagria.fi
Lind Noora netti
Noora Lind

Asiantuntija, luomu- ja kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
noora.lind@proagria.fi
050 470 3480
Jari luokkakallio netti
Jari Luokkakallio

luomukasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
jari.luokkakallio@proagria.fi
0400 297 235
Johanna mantyharju
Johanna Mäntyharju

erityisasiantuntija, luomu, teknologia, ruokinta

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
johanna.mantyharju@proagria.fi
040 512 1901
Neuvonen eeva liisa www
Eeva-Liisa Neuvonen

Luomukasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
eeva-liisa.neuvonen@proagria.fi
041 730 9812
2014 web 4882
Heidi Nevalainen

Luomuasiantuntija, kasvintuotanto (vanhempainvapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
Satu naykki rgb
Satu Näykki

Toimialapäällikkö, tuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
satu.naykki@proagria.fi
043 825 1225
18rgb
Satu Paananen

Asiantuntija, kannattavuuskirjanpito, Neuvo ympäristö- ja luomuasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
satu.paananen@proagria.fi
043 827 3633
Juhani peltola
Juhani Peltola

Nurmen- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
juhani.peltola@proagria.fi
043 826 9719
Peltonen
Tiina Peltonen

kotieläintuotannon asiantuntija, luomu, hankkeet

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
tiina.peltonen@proagria.fi
044 4811 309
Marjo piirainen web
Marjo Piirainen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
Maire pikkarainen
Maire Pikkarainen

Maidon-, kasvin- ja luomutuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
maire.pikkarainen@proagria.fi
040 845 3580
Polo tiina web 4432
Tiina Polo

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tiina.polo@proagria.fi
0504751840
Rinnekari johanna 2014 4922
Johanna Rinnekari

Yritysasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
johanna.rinnekari@maajakotitalousnaiset.fi
0403012441
Salla netti
Salla Rinta-Tassi

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
salla.rinta-tassi@proagria.fi
050 572 4935
Seija roimelarajattu
Seija Roimela

Asiantuntija, kannattavuuskirjanpito, tilitoimistopalvelut ja luomu

ProAgria Keski-Pohjanmaa
seija.roimela@proagria.fi
040 847 9740
Saastamoinen niina
Niina Saastamoinen

Luomumaidontuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
niina.saastamoinen@proagria.fi
040 735 9912
Sini hakomaki netti
Sini Sillanpää

kotieläintuotannon asiantuntija, lammas- ja vuohituotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
sini.sillanpaa@proagria.fi
043 825 0526
Sanna suomela 0
Sanna Suomela

Lihanauta- ja luomuasiantuntija

ProAgria Oulu
sanna.suomela@proagria.fi
0400 412 637
Talvilahtiarja
Arja Talvilahti

liiketoimintapäällikkö, toimitusjohtajan sijainen

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
arja.talvilahti@proagria.fi
0400 168 489
Tamminen raija
Raija Tamminen

Palvelupäällikkö, maito ja nurmi

ProAgria Etelä-Suomi
raija.tamminen@proagria.fi
040 722 1873
Urpu netti
Urpu Tanner-Koopmans

erityisasiantuntija, emolehmätuotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
urpu.tanner-koopmans@proagria.fi
040 184 8166
Essi tarsia netti
Essi Tarsia

erityisasiantuntija, luomumaidontuotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
essi.tarsia@proagria.fi
043 826 6769
Terhit
Terhi Taulavuori

Hankepäällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
terhi.taulavuori@proagria.fi
040 760 6262
Terhemaa pekka
Pekka Terhemaa

Asiantuntija, viljelijöiden työterveys ja luomu

ProAgria Etelä-Suomi
pekka.terhemaa@proagria.fi
040 518 7130
Tikkanen jari 12
Jari Tikkanen

Erityisasiantuntija, energia ja luomu

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jari.tikkanen@proagria.fi
0400 162 147
2014 web 4936
Tero Tolvanen

Luomuasiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Savo, ProAgria Itä-Suomi
tero.tolvanen@proagria.fi
040 301 2457
Tuominen pirkko 7049 1 pien
Pirkko Tuominen

Luomun erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
pirkko.tuominen@proagria.fi
0400 124 976
Marja tuononen 0
Marja Tuononen

Asiantuntija, puutarha- ja erikoiskasvituotanto

ProAgria Länsi-Suomi
marja.tuononen@proagria.fi
040 591 9489
2014 web 4867
Ulla Turunen

Luomuasiantuntija, kotieläintuotanto

ProAgria Itä-Suomi
ulla.turunen@proagria.fi
040 301 2453
2014 web 4916
Päivi Turunen

Puutarhatuotannon erityisasiantuntija, Marjamaat 2 -hanke

ProAgria Itä-Suomi
paivi.turunen@proagria.fi
040301 2452
Olli valtonen 0
Olli Valtonen

Valtakunnallinen Huippuosaaja, nurmi ja luomu

ProAgria Oulu
olli.valtonen@proagria.fi
040 735 5519
Vartiainen aija 2014 web 3436
Aija Vartiainen

Maidontuotannon ja taloudenasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
aija.vartiainen@proagria.fi
040 301 2455
Vauhkonen mari web
Mari Vauhkonen

Maidontuotannon asiantuntija, tuotosseurannan erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
mari.vauhkonen@proagria.fi
040 301 2466
Viivi virkkula
Viivi Virkkula

Luomuasiantuntija, projektipäällikkö

ProAgria Oulu
viivi.virkkula@proagria.fi
043 827 2282
Auli ylirahnasto netti
Auli Yli-Rahnasto

kotieläintuotannon asiantuntija, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
auli.yli-rahnasto@proagria.fi
040 5262 467