Asiantuntijat

Meitä on iso joukko maatalouden ja maaseudun yritystoiminnan asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Kysy lisää palveluistamme
Valtakunnallinen asiakaspalvelu
asiakaspalvelu@proagria.fi
044 420 9000
Kysy lisää palveluistamme
Tuotosseurannan asiakaspalvelu
tuotosseuranta@proagria.fi
09 8566 5980
Kysy lisää palveluistamme
Lammastuotosseurannan asiakaspalvelu
nettikatras@proagria.fi
09 8566 6010
Taimi mahosenaho 0
Taimi Mahosenaho

Maisema- ja ympäristöasiantuntija (vuorotteluvapaalla 1.5.-31.10.2022)

ProAgria Oulu
taimi.mahosenaho@maajakotitalousnaiset.fi
040 551 7807
Tiina uusi1 rajattu
Tiina Makkonen

Viestintäpäällikkö, vapaalla 31.12.2022 asti

Malin suvi
Suvi Malin

Asiantuntija, ruokapalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
suvi.malin@maajakotitalousnaiset.fi
0400 682 334
Johannamalinen
Johanna Malinen

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
johanna.malinen@proagria.fi
041 731 0913
Niilo markkanen proagrialappi
Niilo Markkanen

Talousasiantuntija

ProAgria Lappi
niilo.markkanen@proagria.fi
043 827 3689
Marola henriikka print nelio
Henriikka Marola

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
henriikka.marola@proagria.fi
0417309447
Marjo marttinen
Marjo Marttinen

erikoisviljelyasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
marjo.marttinen@proagria.fi
0400 648 275
2014 web 4896
Kaisa Matilainen

Valtakunnallinen Huippuosaaja, karjatilan rehuntuotanto, kasvintuotanto, Viljellään viisaasti hankevastaava

ProAgria Itä-Suomi
kaisa.matilainen@proagria.fi
040 301 2423
7rgb
Mikko Mattila

Asiantuntija, talous

ProAgria Länsi-Suomi
mikko.mattila@proagria.fi
050 608 52
Mattilalopponen
Kirsi Mattila-Löppönen

erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
kirsi.mattila-lopponen@proagria.fi
040 594 5745
Nina Maunuaho
Nina Maunuaho

Toimittaja, viestintäassistentti

nina.maunuaho@maajakotitalousnaiset.fi
0417305690
2014 web 4873
Eija Meriläinen-Ruokolainen

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
eija.merilainen-ruokolainen@proagria.fi
040 301 2425
Mikkonen hertta nelio
Hertta Mikkonen

Ruokinnan ja nurmentuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
hertta.mikkonen@proagria.fi
0438273144
Krista Mikkonen
Krista Mikkonen

Projektipäällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
krista.mikkonen@proagria.fi
050 479 0358
Anna maija minkkinen
Anna-Maija Minkkinen

maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
anna-maija.minkkinen@proagria.fi
040 564 9166
Sanna minkkinen
Sanna Minkkinen

maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
sanna.minkkinen@proagria.fi
043 824 9646
41rgb
Juho Moisio

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
juho.moisio@proagria.fi
0400 838 924
Sarimorri netti
Sari Morri

Asiantuntija, henkilöstöjohtaminen, HR-tiimi

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
sari.morri@proagria.fi
043 826 8643
22rgb
Helinä Mukka

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
helina.mukka@proagria.fi
050 590 2083
Murtola terttu 7053 pien
Terttu Murtola

Ruokinnan erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
terttu.murtola@proagria.fi
040 700 9537
Kirsi rajattu
Kirsi Mutka-Paintola

Toiminnanjohtaja (vapaalla toiminnanjohtajan tehtävästä 1.2.-31.8.2022), Farmari 2022 -maatalousnäyttelyn näyttelypäällikkö, erityisasiantuntija elintarvikkeet ja yrityspalvelut,

ProAgria Etelä-Savo
kirsi.mutka-paintola@maajakotitalousnaiset.fi
043 826 7882
Myller suvi print
Suvi Myller

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
suvi.myller@proagria.fi
0403012402
Kaisa myllykangas
Kaisa Myllykangas

Ruoka-asiantuntija

ProAgria Oulu
kaisa.myllykangas@maajakotitalousnaiset.fi
0400 399 865
Pekka myllyla proagrialappi
Pekka Myllylä

Yritysasiantuntija

ProAgria Lappi
pekka.myllyla@proagria.fi
0400 218 645
Myry katri
Katri Myry

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
katri.myry@proagria.fi
050 518 4611
51rgb
Mari Mäenpää

Ruoka- ja yritysasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
mari.maenpaa@maajakotitalousnaiset.fi
050 603 69
Maenpaa
Mika Mäenpää

talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
mika.maenpaa@proagria.fi
040 528 7922
2014 web 4871
Vuokko Mähönen

Talousasiantuntija, omistajanvaihdosasiantuntija, kaupanvahvistaja

ProAgria Itä-Suomi
vuokko.mahonen@proagria.fi
0403012426
Juha makela netti
Juha Mäkelä

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
juha.makela@proagria.fi
0400 267 535
Maki paivi
Päivi Mäki

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
paivi.maki@proagria.fi
0400 599 574
Esittelykuva hannapieni
Hanna Mäki-Asiala

Tuotantotalouden asiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
hanna.maki-asiala@proagria.fi
0400 974 165
8rgb
Riikka Mäkilä

Asiantuntija, nurmentuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
riikka.makila@proagria.fi
040 180 1560
Makila terhi
Terhi Mäkilä

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
terhi.makila@proagria.fi
040 709 2478
Irene makinen
Irene Mäkinen

palvelupäällikkö, maatilojen tuotantopalvelut

ProAgria Keski-Suomi
irene.makinen@proagria.fi
040 587 3245
Janna makinen 0
Janna Mäkinen

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
janna.makinen@proagria.fi
043 827 2997
Jari makinen netti 0
Jari Mäkinen

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
jari.makinen@proagria.fi
040 510 2795
Makinen petri
Petri Mäkinen

Kalatalousneuvoja

ProAgria Etelä-Suomi
petri.makinen@proagria.fi
040 545 3063
Tuuli makinen kainuu netti
Tuuli Mäkinen

Ympäristöasiantuntija, MKN maisemapalvelut

ProAgria Itä-Suomi
tuuli.makinen@maajakotitalousnaiset.fi
0438272308
Harrimakivuokkonettisivukuva
Harri Mäkivuokko

Toimitusjohtaja

ProAgria Keskusten Liitto
harri.makivuokko@proagria.fi
040 508 1393
Hilla makivuokko
Hilla Mäkivuokko

Viestintäharjoittelija

ProAgria Keskusten Liitto
hilla.makivuokko@proagria.fi
050 594 5635
Johanna mantyharju
Johanna Mäntyharju

erityisasiantuntija, luomu, teknologia, ruokinta

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
johanna.mantyharju@proagria.fi
040 512 1901