Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Larkka karita
Karita Alén

Asiantuntija, yrityspalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
karita.alen@proagria.fi
0400 461 708
Tea Flankkila
Tea Flankkila

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
tea.flankkila@proagria.fi
050 468 1416
Tiina Heinonen
Tiina Heinonen

Yritysasiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
tiina.heinonen@proagria.fi
0400 353 419
Helenius juha
Juha Helenius

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
juha.helenius@proagria.fi
0400 461 703
Veera Helminen
Veera Helminen

Talousasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
veera.helminen@proagria.fi
043 824 9645
Soili Hypen
Soili Hypén

Yritysasiantuntija MKN

ProAgria Itä-Suomi
soili.hypen@maajakotitalousnaiset.fi
0407764290
Hakkinen pekka
Pekka Häkkinen

Palvelu- ja kehityspäällikkö

ProAgria Etelä-Savo
pekka.hakkinen@proagria.fi
0400 381 432
Veli Matti Jalli
Veli-Matti Jalli

Talousasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
veli-matti.jalli@proagria.fi
040 649 2957
Esko janhonen
Esko Janhonen

Talousasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
esko.janhonen@proagria.fi
0400 718 890
Elina Karjalainen
Elina Karjalainen

Talousasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
elina.karjalainen@proagria.fi
0400 251 828
Keski soini tapani 0
Tapani Keski-Soini

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tapani.keski-soini@proagria.fi
040 301 2429
Olli Kestila
Olli Kestilä

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
olli.kestila@proagria.fi
0504777007
Eeva liisa kivimaki
Eeva-Liisa Kivimäki

Toiminnanjohtaja, elintarvike- ja yritysasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
eeva-liisa.kivimaki@maajakotitalousnaiset.fi
040 576 8740
Reijo kivisalmi 2 221121
Reijo Kivisalmi

Talous- ja viljelyasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
reijo.kivisalmi@proagria.fi
043 824 9638
Tuula kokko
Tuula Kokko

Yritysasiantuntija

ProAgria Oulu
tuula.kokko@maajakotitalousnaiset.fi
040 864 4946
Kosonen riikka www
Riikka Kosonen

Yritysasiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
riikka.kosonen@proagria.fi
050 4414 670
Kuittinen Tiina
Tiina Kuittinen

Yritysasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tiina.kuittinen@maajakotitalousnaiset.fi
043 827 2314
Karmeniemi jenni
Jenni Kärmeniemi

Asiantuntija, kasvintuotanto ja talous

ProAgria Etelä-Suomi
jenni.karmeniemi@proagria.fi
0400 461 713
Hannu laitinen
Hannu Laitinen

Palvelupäällikkö, yritys- ja tilipalveluasiakkaat

ProAgria Keski-Suomi
hannu.laitinen@proagria.fi
0400 321 907
Lehtonen annika nettis
Annika Lehtonen

Talous- ja omistusjärjestelyiden asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
annika.lehtonen@proagria.fi
0417303345
Lento kemppi sanna
Sanna Lento-Kemppi

Toiminnanjohtaja, Etelä-Savon Maa- ja kotitalousnaiset, MKN yritysasiantuntija – Neuvo KIKY -asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
sanna.lento-kemppi@maajakotitalousnaiset.fi
050 476 6028
Luotola linnea www
Linnea Luotola

Talouden asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
linnea.luotola@proagria.fi
041 7314703
Annina Luotonen
Annina Luotonen

Yritysasiantuntija, maaseutuyritykset

ProAgria Länsi-Suomi
annina.luotonen@proagria.fi
040 661 9010
Henriikka Marola
Henriikka Marola

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
henriikka.marola@proagria.fi
0417309447
7rgb
Mikko Mattila

Talousasiantuntija (poissa 11.3.-11.11.2024)

ProAgria Länsi-Suomi
mikko.mattila@proagria.fi
050 608 52
Eija Merilänen-Ruokolainen
Eija Meriläinen-Ruokolainen

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
eija.merilainen-ruokolainen@proagria.fi
040 301 2425
Katri Myry
Katri Myry

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
katri.myry@proagria.fi
050 518 4611
Molsa Jukka web
Jukka Mölsä

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
jukka.molsa@proagria.fi
050 520 5162
Jeremias niskanen 200x200
Jeremias Niskanen

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
jeremias.niskanen@proagria.fi
041 731 0890
Juha Nivala
Juha Nivala

Palvelupäällikkö, talousjohtamisen erityisasiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
juha.nivala@proagria.fi
040 861 0641
Heikki ollikainen
Heikki Ollikainen

SPV- ja talousasiantuntija

ProAgria Oulu
heikki.ollikainen@proagria.fi
0400 285 292
Pajari tarja
Tarja Pajari

Yritysasiantuntija, matkailu; NEUVO-KIKY -asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
tarja.pajari@maajakotitalousnaiset.fi
0400 183 064
Penttinen sanna netti
Sanna Penttinen

Talous- ja omistusjärjestelyiden asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
sanna.penttinen@proagria.fi
041 730 7457
Pietarinen Minja netti
Minja Pietarinen

Talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
minja.pietarinen@proagria.fi
050 463 9172
Mirva pietila netti
Mirva Pietilä

talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
mirva.pietila@proagria.fi
043 825 0524
Sanna Pitkanen
Sanna Pitkänen

Toiminnanjohtaja, toimialapäällikkö

ProAgria Länsi-Suomi
sanna.pitkanen@proagria.fi
0505252176
Jaana Puhakka
Jaana Puhakka

Yritysasiantuntija MKN

ProAgria Itä-Suomi
jaana.puhakka@maajakotitalousnaiset.fi
0403012468
Pollonen taina 0
Taina Pöllönen

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
taina.pollonen@proagria.fi
040 709 2480
Johanna Rekola web
Johanna Rekola

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
johanna.rekola@proagria.fi
050 599 0563
Rinnekari johanna 2014 4922
Johanna Rinnekari

Yritysasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
johanna.rinnekari@maajakotitalousnaiset.fi
0403012441
Kirsi Sahram Hauhia
Kirsi Sahrman-Hauhia

Ruoka-ja luonnontuoteasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kirsi.sahrman-hauhia@maajakotitalousnaiset.fi
050 570 3039
Samppala
Pirjetta Samppala

talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
pirjetta.samppala@proagria.fi
041 730 3090
Jouni sassali 0
Jouni Sassali

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
jouni.sassali@proagria.fi
0400 387 340
Solala simo
Simo Solala

Asiantuntija, yrityspalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
simo.solala@proagria.fi
050 595 1059
Teppinen auli
Auli Teppinen

Asiantuntija, yrityspalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
auli.teppinen@proagria.fi
0400 461 716
Tiainen mikko www
Mikko Tiainen

Talouden ja omistajanvaihdosten asiantuntija, julkinen kaupanvahvistaja

ProAgria Etelä-Savo
mikko.tiainen@proagria.fi
044 431 4394
Katariina Tuominen netti
Katariina Tuominen

Talousasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
katariina.tuominen@proagria.fi
050 595 1635
Turunen Anna netti
Anna Turunen

Palvelupäällikkö, strategisen johtamisen palvelut

ProAgria Etelä-Suomi
anna.turunen@proagria.fi
040 595 7543
Lauri tolli
Lauri Tölli

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
lauri.tolli@proagria.fi
0400 922 102
Ukkonen satu web
Satu Ukkonen

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
satu.ukkonen@proagria.fi
040 749 8430
Sari Uoti
Sari Uoti

Yritysasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
sari.uoti@proagria.fi
050 552 1626
Vartia Kirsi
Kirsi Vartia

Ruoka- ja matkailuasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kirsi.vartia@maajakotitalousnaiset.fi
050 346 3711
Matti viinikainen
Matti Viinikainen

Valtakunnallinen Huippuosaaja, investoinnit ja maito

ProAgria Keski-Suomi
matti.viinikainen@proagria.fi
0400 896 386
Esko viitala
Esko Viitala

Energia- ja talousasiantuntija

ProAgria Oulu
esko.viitala@proagria.fi
0400 286 033
Matti Viitala
Matti Viitala

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
matti.viitala@proagria.fi
0400 285 293
Annemari Viitamaki
Annemari Viitamäki

Talousasiantuntija, yritysasiantuntija, maaseutuyritykset

ProAgria Länsi-Suomi
annemari.viitamaki@proagria.fi
0500 190180
Marjut viitasalo netti 0
Marjut Viitasalo

talousasiantuntija, nauta- ja lammastilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
marjut.viitasalo@proagria.fi
040 353 0227
Vornanen matti
Matti Vornanen

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
matti.vornanen@proagria.fi
044 431 4909
Tiia Vahatalo
Tiia Vähätalo

Asiantuntija, talous- ja tilitoimistopalvelut

ProAgria Länsi-Suomi
tiia.vahatalo@proagria.fi
043 825 1223
Yla viteli tarja 0
Tarja Ylä-Viteli

Asiantuntija, yritys- ja tilitoimistopalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
tarja.yla-viteli@proagria.fi
040 746 1979