Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Miina Aronen
Miina Aronen

Ruoka- ja ravitsemusasiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
miina.aronen@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 4281
Asta asunmaa netti2 0
Asta Asunmaa

ruoka-asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
asta.asunmaa@maajakotitalousnaiset.fi
040 592 9226
Soili Hypen
Soili Hypén

Yritysasiantuntija MKN

ProAgria Itä-Suomi
soili.hypen@maajakotitalousnaiset.fi
0407764290
Anna kari
Anna Kari

Ruoka-asiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
anna.kari@maajakotitalousnaiset.fi
050 555 8440
Essi keranen
Essi Keränen

Elintarvike- ja yritysasiantuntija

ProAgria Oulu
essi.keranen@maajakotitalousnaiset.fi
041 730 9058
Eeva liisa kivimaki
Eeva-Liisa Kivimäki

Toiminnanjohtaja, elintarvike- ja yritysasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
eeva-liisa.kivimaki@maajakotitalousnaiset.fi
040 576 8740
Topi Kumpulainen
Topi Kumpulainen

Ruoka-asiantuntija

ProAgria Oulu
topi.kumpulainen@maajakotitalousnaiset.fi
050 467 5066
Jenni Kunnaala
Jenni Kunnaala

Toiminnanjohtaja, järjestöpäällikkö, asiantuntija, ruokapalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
jenni.kunnaala@maajakotitalousnaiset.fi
040 528 8610
Janita
Janita Kylänpää

Matkailu- ja ruoka-asiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
janita.kylanpaa@maajakotitalousnaiset.fi
050 66471
Lento kemppi sanna
Sanna Lento-Kemppi

Toiminnanjohtaja, Etelä-Savon Maa- ja kotitalousnaiset, MKN yritysasiantuntija – Neuvo KIKY -asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
sanna.lento-kemppi@maajakotitalousnaiset.fi
050 476 6028
Malin suvi
Suvi Malin

Asiantuntija, ruokapalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
suvi.malin@maajakotitalousnaiset.fi
0400 682 334
Marja Malmi
Marja Malmi

Projektipäällikkö

ProAgria Oulu
marja.malmi@maajakotitalousnaiset.fi
+358 50 476 0032
Matilainen paivi R5 A6552
Päivi Matilainen

Yritysasiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
paivi.matilainen@proagria.fi
050 564 5152
Kaisa myllykangas
Kaisa Myllykangas

Ruoka-asiantuntija

ProAgria Oulu
kaisa.myllykangas@maajakotitalousnaiset.fi
0400 399 865
Mari Maenpaa MKN
Mari Mäenpää

Ruoka- ja yritysasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
mari.maenpaa@maajakotitalousnaiset.fi
050 603 69
Marja niskanen2020 netti
Marja Niskanen

Ruoka- ja yritysasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
marja.niskanen@maajakotitalousnaiset.fi
0400 905 782
Satu nokkonen netti
Satu Nokkonen

Asiantuntija, ruokapalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
satu.nokkonen@maajakotitalousnaiset.fi
040 574 9337
Pajulahti Ronja 2mt 2
Ronja Pajulahti

Ruoka- ja yritysasiantuntija (perhevapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
Jaana Puhakka
Jaana Puhakka

Yritysasiantuntija MKN

ProAgria Itä-Suomi
jaana.puhakka@maajakotitalousnaiset.fi
0403012468
Mirja pummila
Mirja Pummila

Elintarvike- ja yritysasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
mirja.pummila@maajakotitalousnaiset.fi
0400 932 054
Repo tuula 0
Tuula Repo

Kehityspäällikkö, elintarvikkeet, yritysneuvonta, vienti ja kansainvälistyminen

ProAgria Etelä-Suomi
tuula.repo@proagria.fi
040 588 0958
Rinnekari johanna 2014 4922
Johanna Rinnekari

Yritysasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
johanna.rinnekari@maajakotitalousnaiset.fi
0403012441
Kirsi Sahram Hauhia
Kirsi Sahrman-Hauhia

Ruoka-ja luonnontuoteasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kirsi.sahrman-hauhia@maajakotitalousnaiset.fi
050 570 3039
Mervi tiermas
Mervi Tiermas

Asiantuntija, luonnontuotteet ja kestävä kehitys

ProAgria Oulu
mervi.tiermas@maajakotitalousnaiset.fi
044 431 4606
Sari Uoti
Sari Uoti

Yritysasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
sari.uoti@proagria.fi
050 552 1626
Vartia Kirsi
Kirsi Vartia

Ruoka- ja matkailuasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kirsi.vartia@maajakotitalousnaiset.fi
050 346 3711
Veteli hannele
Hannele Veteli

Asiantuntija, ruokapalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
hannele.veteli@maajakotitalousnaiset.fi
040 709 2492
Niina Vihela
Niina Vihelä

Ruoka- ja ravitsemusasiantuntija (toimivapaalla)

ProAgria Keski-Pohjanmaa