Asiantuntijat

Meitä on iso joukko maatalouden ja maaseudun yritystoiminnan asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
9rgb
Petteri Aakula

Johtava asiantuntija, ohjelmistokehitys

ProAgria Keskusten Liitto
petteri.aakula@proagria.fi
040 544 8877
Karoliina nettiin 0
Karoliina Aalto

Projektipäällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
karoliina.aalto@proagria.fi
044 420 9011
Aarnio heidi 221113 021proagria
Heidi Aarnio

Toimistosihteeri

ProAgria Keskusten Liitto
heidi.aarnio@proagria.fi
040 356 1693
Suvi Anttila
Suvi Anttila

Yhteiskuntasuhde- ja vastuullisuusjohtaja

ProAgria Keskusten Liitto
suvi.anttila@proagria.fi
040 560 8551
Martinacandolin nettisivukuva
Martina Candolin

Kehitysjohtaja

ProAgria Keskusten Liitto
martina.candolin@proagria.fi
040 722 7100
Mikael dahlvik
Mikael Dahlvik

Kehityspäällikkö, digitaalinen palvelukehitys

ProAgria Keskusten Liitto
mikael.dahlvik@proagria.fi
041 730 9064
Arie proagria
Ari Enroth

Johtava asiantuntija, palvelukehitys, taloussuunnittelu ja -seuranta

ProAgria Keskusten Liitto
ari.enroth@proagria.fi
040 700 9131
Annika harlio
Annika Harlio

Hankepäällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
annika.harlio@proagria.fi
050 350 4778
Teija
Teija Hellberg

Palveluasiantuntija, Valtakunnallinen huippuosaaja, tuotosseuranta

ProAgria Keskusten Liitto
tuotosseuranta@proagria.fi
09 856 65980
Inkeri Hennola
Inkeri Hennola

Markkinointipäällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
inkeri.hennola@proagria.fi
043 826 8556
Hlokortti minttu herala
Minttu Herala

Markkinoinnin ja viestinnän suunnittelija, ProAgria Keskusten Liitto, markkinointi- ja viestintäpäällikkö, ProAgria Tapahtumat Oy

ProAgria Keskusten Liitto
minttu.herala@proagria.fi
050 430 6201
Tuijah
Tuija Huhtamäki

Kehityspäällikkö, kotieläintuotanto ja lypsykarjan ruokinta

ProAgria Keskusten Liitto
tuija.huhtamaki@proagria.fi
040 137 9371
Tanjaikalaiinennettisivut
Tanja Ikäläinen

Palveluasiantuntija

ProAgria Keskusten Liitto
tuotosseuranta@proagria.fi
09 856 65980
Lehto danuta 221113 078
Danuta Jaakkola

Henkilöstöpäällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
danuta.jaakkola@proagria.fi
043 825 0104
Essijokelanetti
Essi Jokela

Kustannustoiminnan koordinaattori

ProAgria Keskusten Liitto
essi.jokela@proagria.fi
040 356 2486
PJ
Päivi Jokimies

Myytävien palveluiden koordinaattori

ProAgria Keskusten Liitto
paivi.jokimies@proagria.fi
040 809 8635
Jussij
Jussi Juhola

Operatiivinen johtaja

ProAgria Keskusten Liitto
jussi.juhola@proagria.fi
040 728 0999
Teija jarvenpaa nelio 0
Teija Järvenpää

Viestijä

ProAgria Keskusten Liitto
teija.jarvenpaa@proagria.fi
044 4209 010
Netti kari maarit 221113 055
Maarit Kari

Kehityspäällikkö, energiatehokkuus, energiavarat ja -ratkaisut

ProAgria Keskusten Liitto
maarit.kari@proagria.fi
040 536 6411
Essi kiander
Essi Kiander

Palveluasiantuntija

ProAgria Keskusten Liitto
essi.kiander@proagria.fi
044 420 9012
Jaana kiljunen
Jaana Kiljunen

Kehityspäällikkö, tuotosseuranta, Lean-johtaminen

ProAgria Keskusten Liitto
jaana.kiljunen@proagria.fi
050 398 2962
Petri koivisto
Petri Koivisto

Kehityspäällikkö, talouspalvelut

ProAgria Keskusten Liitto
petri.koivisto@proagria.fi
043 826 6491
Sannalindennetti
Sanna Lindén

Viestintäpäällikkö, sisäinen viestintä

ProAgria Keskusten Liitto, ProAgria Etelä-Suomi
sanna.linden@proagria.fi
044 431 4193
Lipiainen jari
Jari Lipiäinen

Asiantuntija, IT

ProAgria Keskusten Liitto
jari.lipiainen@proagria.fi
0400 791 771
Krista Mikkonen
Krista Mikkonen

Koulutuspäällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
krista.mikkonen@proagria.fi
050 479 0358
Harrimakivuokkonettisivukuva
Harri Mäkivuokko

Toimitusjohtaja

ProAgria Keskusten Liitto
harri.makivuokko@proagria.fi
040 508 1393
Arinopanennettiinkuvajpg
Ari Nopanen

Kehityspäällikkö, talousjohtaminen

ProAgria Keskusten Liitto
ari.nopanen@proagria.fi
0400 432 582
Eilap
Eila Peitsi

Koulutuskoordinaattori, toimitusjohtajan sihteeri

ProAgria Keskusten Liitto
eila.peitsi@proagria.fi
040 356 1734
Sarip
Sari Peltonen

Kehityspäällikkö, kasvintuotanto

ProAgria Keskusten Liitto
sari.peltonen@proagria.fi
050 341 4406
Inga pesonen netti
Inga Pesonen

Palveluasiantuntija

ProAgria Keskusten Liitto
tuotosseuranta@proagria.fi
09 856 65980
Royna antero 7136 pien
Antero Röynä

IT-päällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
antero.royna@proagria.fi
0400 378 888
Pikes
Birgitta Salminen

Kustannuspäällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
birgitta.salminen@proagria.fi
040 356 2487
Maria Salomaa
Maria Salomaa

Markkinoinnin ja viestinnän asiantuntija

ProAgria Keskusten Liitto
maria.salomaa@proagria.fi
044 420 9009
Savela
Pertti Savela

Kehityspäällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
pertti.savela@proagria.fi
0400 599 948
Anttisipponennettikuva
Antti Sipponen

Kehityspäällikkö, maatilayrityksen johtaminen

ProAgria Keskusten Liitto
antti.sipponen@proagria.fi
044 430 9206
Maria Suomela
Maria Suomela

Projektipäällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
maria.suomela@proagria.fi
050 4433 954
Terhit
Terhi Taulavuori

Hankepäällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
terhi.taulavuori@proagria.fi
040 760 6262
Kativirfvellnetti
Kati Virfvell

Palveluasiantuntija

ProAgria Keskusten Liitto
kati.virfvell@proagria.fi
044 420 9000