Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Kysy lisää palveluistamme
Valtakunnallinen asiakaspalvelu
asiakaspalvelu@proagria.fi
044 420 9000
Kysy lisää palveluistamme
Tuotosseurannan asiakaspalvelu
tuotosseuranta@proagria.fi
09 8566 5980
Kysy lisää palveluistamme
Lammastuotosseurannan asiakaspalvelu
nettikatras@proagria.fi
09 8566 6010
Rahja Taneli
Taneli Rahja

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
taneli.rahja@proagria.fi
040 684 5111
Projektipäällikkö
Riina Rahkila

Ympäristöasiantuntija

ProAgria Oulu
riina.rahkila@maajakotitalousnaiset.fi
045 6578 717
JO1 A3166 Edit
Anne Rajala

Valtakunnallinen Huippuosaaja, lypsykarjan seosrehuruokinta

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
JO1 A4939 Edit
Heini Rajaniemi

taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
heini.rajaniemi@proagria.fi
050 565 9252
Denise Ramstedt
Denise Ramstedt

Ympäristö- ja maisemasuunnittelija

denise.ramstedt@fhs.fi
050 549 0030
Ranta tomi
Tomi Ranta

Toiminnanjohtaja

ProAgria Etelä-Suomi
tomi.ranta@proagria.fi
040 747 7446
Rantala jouni
Jouni Rantala

Seosrehuruokinnan erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
jouni.rantala@proagria.fi
043 825 2684
33rgb
Riia Rantala

Asiantuntija, kasvintuotanto, tilipalvelut

ProAgria Länsi-Suomi
riia.rantala@proagria.fi
0400 838 925
Emmi Rantala
Emmi Rantala

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
emmi.rantala@proagria.fi
050 604 56
Tuula Rantala netti
Tuula Rantala

Taloussihteeri

ProAgria Etelä-Suomi
tuula.rantala@proagria.fi
050 591 8856
Rantanen tatu
Tatu Rantanen

Asiantuntija, omistajanvaihdokset ja kiinteistönvälitys

ProAgria Etelä-Suomi
tatu.rantanen@proagria.fi
040 595 1421
Elina Raudaskoski
Elina Raudaskoski

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
elina.raudaskoski@proagria.fi
050 331 4573
Anna maija rautiainen
Anna-Maija Rautiainen

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
anna-maija.rautiainen@proagria.fi
040 542 1762
Rautio salla
Salla Rautio

Asiantuntija, maidontuotanto ja emolehmät

ProAgria Etelä-Suomi
salla.rautio@proagria.fi
044 431 4358
Reinikainen anni net 0
Anni Reinikainen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
anni.reinikainen@proagria.fi
0403012424
Repo tuula 0
Tuula Repo

Kehityspäällikkö, elintarvikkeet, yritysneuvonta, vienti ja kansainvälistyminen

ProAgria Etelä-Suomi
tuula.repo@proagria.fi
040 588 0958
Riekki roni 003
Roni Riekki

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
roni.riekki@proagria.fi
040 179 5001
Riekkinen Janita web
Janita Riekkinen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
janita.riekkinen@proagria.fi
050 522 5051
Rinnekari johanna 2014 4922
Johanna Rinnekari

Yritysasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
johanna.rinnekari@maajakotitalousnaiset.fi
0403012441
Leena Rinta Runsala
Leena Rinta-Runsala

vesienhoidon asiantuntija

ProAgria Oulu
leena.rinta-runsala@proagria.fi
050 347 3388
Salla netti
Salla Rinta-Tassi

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
Rintamaki
Sanni Rintamäki

kotieläintuotannon asiantuntija, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
Rinteinen anna web
Anna Rinteinen

Matkailuasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
anna.rinteinen@maajakotitalousnaiset.fi
0438273703
Anni kuva
Anni Rintoo

Luonnontuoteasiantuntija, hankevetäjä, Luonnontuotteiden hankintaketjut kuntoon -hanke

ProAgria Keski-Suomi
anni.rintoo@maajakotitalousnaiset.fi
043 826 9712
Rissanen katja 2
Katja Rissanen

Ruoka- ja järjestöasiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
katja.rissanen@maajakotitalousnaiset.fi
041 730 3397
Rissanen tuomo
Tuomo Rissanen

Vt. toimitusjohtaja

ProAgria Itä-Suomi
tuomo.rissanen@proagria.fi
040 563 8749
Seija roimelarajattu
Seija Roimela

Asiantuntija, kannattavuuskirjanpito, tilitoimistopalvelut ja luomu

ProAgria Keski-Pohjanmaa
seija.roimela@proagria.fi
040 847 9740
Katironkainen
Kati Ronkainen

Kasvintuotannnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kati.ronkainen@proagria.fi
040 301 2462
Anne Salonen
Anne Ruotsalainen

Asiantuntija, maidontuotanto ja ruokinta

ProAgria Oulu
anne.ruotsalainen@proagria.fi
0400 461 705
Saara rajattu
Saara Ryhänen

Maisema- ja ympäristöasiantuntija, NEUVO-ympäristöneuvoja

ProAgria Etelä-Savo
saara.ryhanen@maajakotitalousnaiset.fi
040 486 8237
Raisanen ainomaria w
Ainomaria Räisänen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
ainomaria.raisanen@proagria.fi
050 440 6524
Ronkkonen virpi
Virpi Rönkkönen

Asiantuntija, kannattavuuskirjanpito, tilipalvelut

ProAgria Etelä-Savo
virpi.ronkkonen@proagria.fi
040 186 5374
Antero royna proagria
Antero Röynä

ICT-päällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
antero.royna@proagria.fi
0400 378 888