Asiantuntijat

Meitä on iso joukko maatalouden ja maaseudun yritystoiminnan asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Kysy lisää palveluistamme
Valtakunnallinen asiakaspalvelu
asiakaspalvelu@proagria.fi
044 420 9000
Kysy lisää palveluistamme
Tuotosseurannan asiakaspalvelu
tuotosseuranta@proagria.fi
09 8566 5980
Kysy lisää palveluistamme
Lammastuotosseurannan asiakaspalvelu
nettikatras@proagria.fi
09 8566 6010
Taneli rahja rajattu
Taneli Rahja

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
taneli.rahja@proagria.fi
040 684 5111
Riina rahkila 0
Riina Rahkila

Projektipäällikkö

ProAgria Oulu
riina.rahkila@maajakotitalousnaiset.fi
045 6578 717
Rahunen mika
Mika Rahunen

Rakennussuunnittelija, rakennusarkkitehti ARK 468

ProAgria Etelä-Suomi
mika.rahunen@proagria.fi
0400 184 858
JO1 A3166 Edit
Anne Rajala

Valtakunnallinen Huippuosaaja, lypsykarjan seosruokinta

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
anne.rajala@proagria.fi
043 825 0522
23rgb
Kari Ranta

Asiantuntija, omistajanvaihdokset ja yritysjärjestelyt, talous

ProAgria Länsi-Suomi
kari.ranta@proagria.fi
050 569 6890
Ranta tomi
Tomi Ranta

Toiminnanjohtaja

ProAgria Etelä-Suomi
tomi.ranta@proagria.fi
040 747 7446
Laine kalle
Kalle Rantakulma (ent. Laine)

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
kalle.rantakulma@proagria.fi
0400 898 663
Rantala jouni 1a pien 0
Jouni Rantala

Seosrehuruokinnan erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
jouni.rantala@proagria.fi
043 825 2684
33rgb
Riia Rantala

Asiantuntija, kasvintuotanto, tilipalvelut

ProAgria Länsi-Suomi
riia.rantala@proagria.fi
0400 838 925
MKN Eve Rantala
Eeva Rantala

Tradenomi-työharjoittelija

eeva.rantala@maajakotitalousnaiset.fi
040 7223271
Rantanen tatu
Tatu Rantanen

Talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
tatu.rantanen@proagria.fi
040 595 1421
Anna maija rautiainen
Anna-Maija Rautiainen

Talouden ja kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
anna-maija.rautiainen@proagria.fi
040 542 1762
Rautio salla
Salla Rautio

Asiantuntija, maidontuotanto (vanhempainvapaalla)

ProAgria Etelä-Suomi
salla.rautio@proagria.fi
Reinikainen anni net 0
Anni Reinikainen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
anni.reinikainen@proagria.fi
0403012424
Reinikainen virpi
Virpi Reinikainen

Asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
virpi.reinikainen@proagria.fi
043 824 9500
17rgb
Ulla-Maija Reinilä

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
ulla-maija.reinila@proagria.fi
050 365 2037
Repo tuula 0
Tuula Repo

Kehityspäälllikkö, elintarvikkeet, Yritysneuvonta, vienti ja kansainvälistyminen

ProAgria Etelä-Suomi
tuula.repo@proagria.fi
040 588 0958
Riekki roni 003
Roni Riekki

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
roni.riekki@proagria.fi
0401795001
Erkki riihikangas netti
Erkki Riihikangas

erityisasiantuntija, talous, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
erkki.riihikangas@proagria.fi
0400 160 041
Kati riipi proagrialappi
Kati Riipi

Maitotila-asiantuntija

ProAgria Lappi
kati.riipi@proagria.fi
0400 233 367
Rinnekari johanna 2014 4922
Johanna Rinnekari

Yritysasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
johanna.rinnekari@maajakotitalousnaiset.fi
0403012441
Salla netti
Salla Rinta-Tassi

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
salla.rinta-tassi@proagria.fi
050 572 4935
15rgb
Lisbeth Rintala

Asiantuntija, maidontuotanto ja talous

ProAgria Länsi-Suomi
lisbeth.rintala@proagria.fi
050 356 4738
Rintamaki
Sanni Rintamäki

kotieläintuotannon asiantuntija, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
sanni.rintamaki@proagria.fi
043 825 8508
Rinteinen anna web
Anna Rinteinen

Matkailuasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
anna.rinteinen@maajakotitalousnaiset.fi
0438273703
Anni kuva
Anni Rintoo

Luonnontuoteasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
anni.rintoo@maajakotitalousnaiset.fi
0438269712
Rissanen katja 2
Katja Rissanen

Ruoka- ja järjestöasiantuntija, toiminnanjohtajan sijainen 1.2. – 31.8.2022

ProAgria Etelä-Savo
katja.rissanen@maajakotitalousnaiset.fi
041 730 3397
Rissanen tuomo
Tuomo Rissanen

Palvelupäällikkö, varatoimitusjohtaja

ProAgria Itä-Suomi
tuomo.rissanen@proagria.fi
040 563 8749
Kaisu risto proagrialappi
Kaisu Risto

Maatalouden asiantuntija, Kannattavuuskirjanpito, Työterveyshuolto

ProAgria Lappi
kaisu.risto@proagria.fi
040 526 9868
Seija roimelarajattu
Seija Roimela

Asiantuntija, kannattavuuskirjanpito, tilipalvelut ja luomu

ProAgria Keski-Pohjanmaa
seija.roimela@proagria.fi
040 847 9740
Taina Romppanen
Taina Romppanen

Ympäristöasiantuntija

ProAgria Oulu
taina.romppanen@maajakotitalousnaiset.fi
050 342 4182
Katironkainen
Kati Ronkainen

Kasvintuotannnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kati.ronkainen@proagria.fi
040 301 2462
Ruotsalainenannemari netti 0
Anne-Mari Ruotsalainen

Kotieläintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
anne-mari.ruotsalainen@proagria.fi
041 730 7183
Saara rajattu
Saara Ryhänen

Maisema- ja ympäristöasiantuntija MKN Maisemapalvelut, NEUVO-ympäristöneuvoja, Vespaikka-hankevastaava

ProAgria Etelä-Savo
saara.ryhanen@maajakotitalousnaiset.fi
040 486 8237
Ryynanen juha pekka
Juha-Pekka Ryynänen

Asiantuntija, yrityspalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
juha-pekka.ryynanen@proagria.fi
044 481 1148
Ronkkonen virpi
Virpi Rönkkönen

Asiantuntija, kannattavuuskirjanpito, tilipalvelut

ProAgria Etelä-Savo
virpi.ronkkonen@proagria.fi
040 186 5374
Royna antero 7136 pien
Antero Röynä

IT-asiantuntija

ProAgria Keskusten Liitto
antero.royna@proagria.fi
0400 378 888