Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Terhi Ajosenpaa
Terhi Ajosenpää

Ympäristöpäällikkö, maisema-asiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
terhi.ajosenpaa@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 1221
MKN ESU Aura Alaraudanjoki
Aura Alaraudanjoki

Maisema-asiantuntija (vanhempainvapaalla)

ProAgria Etelä-Suomi
aura.alaraudanjoki@proagria.fi
050 4526137
Katri Eriksson 2
Katri Eriksson

Maiseman- ja luonnonhoidon asiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
katri.eriksson@proagria.fi
050 664 74
MKN ESU Hanna Eronen
Hanna Eronen

Maisema-asiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
hanna.eronen@proagria.fi
050 5605957
Marjaana Hassani
Marjaana Hassani

Maiseman- ja luonnonhoidon asiantuntija, projektipäällikkö Ilmastonmuutokseen varautuva viljelijä – hankkeessa

ProAgria Keski-Suomi
marjaana.hassani@maajakotitalousnaiset.fi
043 824 9641
Kalle hellstrom 0
Kalle Hellström

Maiseman- ja luonnonhoidon asiantuntija

ProAgria Oulu
kalle.hellstrom@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 5253
Hirvonen Auli web
Auli Hirvonen

Maisema- ja luonnonhoidon asiantuntija, NEUVO ympäristöasiantuntija, LumoTAITO- hankkeen projektipäällikkö

ProAgria Etelä-Suomi
auli.hirvonen@maajakotitalousnaiset.fi
0400 864 494
Paivi Jokinen
Päivi Jokinen

Maisema- ja ympäristöasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
paivi.jokinen@maajakotitalousnaiset.fi
0403012409
Koski Katriina web
Katriina Koski

Maisema-asiantuntija, NEUVO ympäristöasiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
katriina.koski@maajakotitalousnaiset.fi
040 148 8220
Koskinen kukka netti 0
Kukka Koskinen

Maisema- ja ympäristöasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kukka.koskinen@maajakotitalousnaiset.fi
0400571643
Taru koskinen
Taru Koskinen

Ympäristöasiantuntija

ProAgria Oulu
taru.koskinen@maajakotitalousnaiset.fi
041 731 0368
Lappalainen Katja
Katja Lappalainen

Hanketyöntekijä

ProAgria Itä-Suomi
katja.lappalainen@maajakotitalousnaiset.fi
050 308 8916
Myller suvi
Suvi Myller

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
suvi.myller@proagria.fi
0403012402
Tuuli makinen kainuu netti
Tuuli Mäkinen

Ympäristöasiantuntija, MKN maisemapalvelut

ProAgria Itä-Suomi
tuuli.makinen@maajakotitalousnaiset.fi
0438272308
Milla Nikko
Milla Nikko

Maisema- ja luonnonhoidon asiantuntija, NEUVO ympäristöasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
milla.nikko@proagria.fi
050 590 2085
Puolamaki Laura web
Laura Puolamäki

Maisema-asiantuntija, Landscape specialist, NEUVO ympäristö, maatilan nykyaikaistaminen ja kilpailukyvyn parantaminen (Työvapaalla 1.4.2024-31.3.2026)

ProAgria Etelä-Suomi
laura.puolamaki@proagria.fi
040 544 4899
Projektipäällikkö
Riina Rahkila

Ympäristöasiantuntija

ProAgria Oulu
riina.rahkila@maajakotitalousnaiset.fi
045 6578 717
Denise Ramstedt
Denise Ramstedt

Ympäristö- ja maisemasuunnittelija

denise.ramstedt@fhs.fi
050 549 0030
Saara rajattu
Saara Ryhänen

Maisema- ja ympäristöasiantuntija, NEUVO-ympäristöneuvoja, MKNmaisemapalvelut

ProAgria Etelä-Savo
saara.ryhanen@maajakotitalousnaiset.fi
040 486 8237
Kirsi Sahram Hauhia
Kirsi Sahrman-Hauhia

Ruoka-ja luonnontuoteasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kirsi.sahrman-hauhia@maajakotitalousnaiset.fi
050 570 3039
Maarit satomaa
Maarit Satomaa

Maisema- ja ympäristöasiantuntija

ProAgria Oulu
maarit.satomaa@maajakotitalousnaiset.fi
040 566 7924
Milla Siltanen
Milla Siltanen

Maisema- ja ympäristöasiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
milla.siltanen@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 4284
Maisemasuunittelija Marika Turpeisella on laaja kokemus erilaisten pihojen suunnittelusta. Seinäjoen asuntomessualueella useampi piha oli hänen käsialaa.
Marika Turpeinen

maisemasuunnittelija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
vanhempainvapaalla