Asiantuntijat

Meitä on iso joukko maatalouden ja maaseudun yritystoiminnan asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Alitalo ville
Ville Alitalo

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
ville.alitalo@proagria.fi
040 1488 996
Granni tuomas
Tuomas Granni

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
tuomas.granni@proagria.fi
0400 859 399
Piritahahtonen
Pirita Hahtonen

Kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
pirita.hahtonen@proagria.fi
0403012464
Hinkkanen kaija 2019
Kaija Hinkkanen

Asiantuntija, kasvituotanto ja luomu

ProAgria Etelä-Suomi
kaija.hinkkanen@proagria.fi
040 709 2475
Inkeroinen heikki pien
Heikki Inkeroinen

Puutarha- ja perunantuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
heikki.inkeroinen@proagria.fi
0400 375 584
Esko janhonen
Esko Janhonen

Talousasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
esko.janhonen@proagria.fi
0400 718 890
Anne johansson
Anne Johansson

Asiantuntija, luomu ja työterveyshuolto

ProAgria Länsi-Suomi
anne.johansson@proagria.fi
0400 719 413
Jaana juntunen netti 002ap
Jaana Juntunen

Asiantuntija, kirjanpito MVL

ProAgria Itä-Suomi
jaana.juntunen@proagria.fi
0400 286 785
Pirkko kalaoja
Pirkko Kalaoja

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
pirkko.kalaoja@proagria.fi
045 6578 702
Kemppainen raija
Raija Kemppainen

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
raija.kemppainen@proagria.fi
0400 845 814
Elisa kivioja uusi
Elisa Kivioja

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
elisa.kivioja@proagria.fi
050 541 2042
Kiviranta ilpo netti
Ilpo Kiviranta

Kasvin- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
ilpo.kiviranta@proagria.fi
040 301 2415
Mari koskela nettisivut
Mari Koskela

Asiakkuuspäällikkö, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
mari.koskela@proagria.fi
040 536 5863
Juulia kuja luopa netti
Juulia Kuja-Luopa

kasvintuotannon asiantuntija Kasvi-, sika-, ja siipikarjatilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
juulia.kuja-luopa@proagria.fi
041 730 6001
Kujaarja netti
Arja Kujala

kotieläintuotannon asiantuntija, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
arja.kujala@proagria.fi
040 759 8618
Liisa kyntaja netti
Liisa Kyntäjä

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
liisa.kyntaja@proagria.fi
041 7310926
Minna karenlampi 0
Minna Kärenlampi

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
minna.karenlampi@proagria.fi
043 826 6487
Laapas asko
Asko Laapas

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
asko.laapas@proagria.fi
040 721 9991
Jari luokkakallio netti
Jari Luokkakallio

luomukasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
jari.luokkakallio@proagria.fi
0400 297 235
Sirpa luttinen
Sirpa Luttinen

Maidontuotannon asiantuntija, tekninen asiantuntija

ProAgria Oulu
sirpa.luttinen@proagria.fi
040 845 2985
Mattilalopponen
Kirsi Mattila-Löppönen

erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
kirsi.mattila-lopponen@proagria.fi
040 594 5745
41rgb
Juho Moisio

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
juho.moisio@proagria.fi
0400 838 924
Myry katri
Katri Myry

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
katri.myry@proagria.fi
050 518 4611
Juha makela netti
Juha Mäkelä

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
juha.makela@proagria.fi
0400 267 535
Maki paivi
Päivi Mäki

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
paivi.maki@proagria.fi
0400 599 574
Jari makinen netti 0
Jari Mäkinen

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
jari.makinen@proagria.fi
040 510 2795
2014 web 4882
Heidi Nevalainen

Luomuasiantuntija, kasvintuotanto (vanhempainvapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
Kai paltamaa 0
Kai Paltamaa

Talousasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
kai.paltamaa@proagria.fi
0400 545 543
45rgb
Jarmo Pirhonen

Asiantuntija, kasvituotanto

ProAgria Länsi-Suomi
jarmo.pirhonen@proagria.fi
050 569 6885
Sairanen jukka
Jukka Sairanen

Kasvintuotanto- ja energia-asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
jukka.sairanen@proagria.fi
0400 165 414
Siitarinen kari
Kari Siitarinen

Asiantuntija, talous ja kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
kari.siitarinen@proagria.fi
040 135 0364
Simola juha
Juha Simola

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
juha.simola@proagria.fi
0400 461 715
Matti viinikainen
Matti Viinikainen

Valtakunnallinen Huippuosaaja, investoinnit ja maito

ProAgria Keski-Suomi
matti.viinikainen@proagria.fi
0400 896 386
Esko viitala 0
Esko Viitala

Energia- ja talousasiantuntija

ProAgria Oulu
esko.viitala@proagria.fi
0400 286 033
Enni Ylitalo 1
Enni Ylitalo

Maidon- ja kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
enni.ylitalo@proagria.fi
050 465 9364