Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Ahonen vuokko 0
Vuokko Ahonen

Talouden asiantuntija, omistajanvaihdospalvelut

ProAgria Etelä-Savo
vuokko.ahonen@proagria.fi
040 524 9945
Ahponen Katri
Katri Ahponen

Talouden asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
katri.ahponen@proagria.fi
0400 159 970
Alaluukko
Kaija Ala-Luukko

toimialapäällikkö, johtaminen, talous- ja tilipalvelut

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
kaija.ala-luukko@proagria.fi
040 832 3521
Heli alatalo 0
Heli Alatalo

Kasvituotannon ja kirjanpidon asiantuntija

ProAgria Oulu
heli.alatalo@proagria.fi
0500 983 634
Leena Eskelinen
Leena Eskelinen

Omistusjärjestelyiden ja yhtiöittämisen asiantuntija sekä kaupanvahvistaja

ProAgria Itä-Suomi
leena.eskelinen@proagria.fi
043 825 4982
Tea Flankkila
Tea Flankkila

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
tea.flankkila@proagria.fi
050 468 1416
Piritahahtonen
Pirita Hahtonen

Kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
pirita.hahtonen@proagria.fi
040 301 2464
Tuija Heikkinen web
Tuija Heikkinen

Taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tuija.heikkinen@proagria.fi
044 320 1586
Hiltunen jukka 7097 pien
Jukka Hiltunen

Kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
jukka.hiltunen@proagria.fi
0400 209 707
Milja Ikonen netti
Milja Ikonen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
milja.ikonen@proagria.fi
0400 279 049
Esko janhonen
Esko Janhonen

Talousasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
esko.janhonen@proagria.fi
0400 718 890
Jantunen Riikka www
Riikka Jantunen

Taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
riikka.jantunen@proagria.fi
050 441 6616
Jaana juntunen netti 002ap
Jaana Juntunen

Asiantuntija, kirjanpito MVL

ProAgria Itä-Suomi
jaana.juntunen@proagria.fi
0400 286 785
Katariina kaislo
Katariina Kaislo

Talous- ja viljelyasiantuntija (vanhempainvapaalla)

ProAgria Keski-Suomi
katariina.kaislo@proagria.fi
040 822 2127
Karila arto
Arto Karila

Talouden ja johtamisen erityisasiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
arto.karila@proagria.fi
040 182 7162
Kemppi Mikko web
Mikko Kemppi

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
mikko.kemppi@proagria.fi
040 709 2489
Keski soini tapani 0
Tapani Keski-Soini

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tapani.keski-soini@proagria.fi
040 301 2429
Olli Kestila
Olli Kestilä

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
olli.kestila@proagria.fi
0504777007
Ketola Minna
Minna Ketola

Taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
minna.ketola@proagria.fi
050 406 3975
Marja Kivioja 200x200
Marja Kivioja

Talousasiantuntija, KLT

ProAgria Oulu
marja.kivioja@proagria.fi
050 476 1917
Reijo kivisalmi 2 221121
Reijo Kivisalmi

Talous- ja viljelyasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
reijo.kivisalmi@proagria.fi
043 824 9638
Karmeniemi jenni
Jenni Kärmeniemi

Asiantuntija, kasvintuotanto ja talous

ProAgria Etelä-Suomi
jenni.karmeniemi@proagria.fi
0400 461 713
Laajalahti arttu muokattu pien
Arttu Laajalahti

Asiantuntija, kirjanpito MVL

ProAgria Itä-Suomi
arttu.laajalahti@proagria.fi
043 825 1215
Kyosti
Kyösti Laajalahti

Omistusjärjestelyjen erityisasiantuntija, kaupanvahvistaja

ProAgria Itä-Suomi
kyosti.laajalahti@proagria.fi
0400 277 670
Hannu laitinen
Hannu Laitinen

Palvelupäällikkö, yritys- ja tilipalveluasiakkaat

ProAgria Keski-Suomi
hannu.laitinen@proagria.fi
0400 321 907
Lappalainen kari 002
Kari Lappalainen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kari.lappalainen@proagria.fi
0417307897
Lappi petri rajattu
Petri Lappi

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
petri.lappi@proagria.fi
043 827 3333
Sirpa liisa linna netti ap
Sirpa-Liisa Linna

MVL-kirjanpito, asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
sirpa-liisa.linna@proagria.fi
0438249309
Luotola linnea www
Linnea Luotola

Talouden asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
linnea.luotola@proagria.fi
041 7314703
Lyyra vornanen minna netti
Minna Lyyra-Vornanen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
minna.lyyra-vornanen@proagria.fi
041 731 4893
Lyomio matti
Matti Lyömiö

Omistajanvaihdosten asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
matti.lyomio@proagria.fi
0400 343 952
Henriikka Marola
Henriikka Marola

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
henriikka.marola@proagria.fi
0417309447
Eija Merilänen-Ruokolainen
Eija Meriläinen-Ruokolainen

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
eija.merilainen-ruokolainen@proagria.fi
040 301 2425
Katri Myry
Katri Myry

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
katri.myry@proagria.fi
050 518 4611
Vuokko Mähönen
Vuokko Mähönen

Talousasiantuntija, omistajanvaihdosasiantuntija, kaupanvahvistaja

ProAgria Itä-Suomi
vuokko.mahonen@proagria.fi
0403012426
Janna makinen 0
Janna Mäkinen

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
janna.makinen@proagria.fi
043 827 2997
Jeremias niskanen 200x200
Jeremias Niskanen

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
jeremias.niskanen@proagria.fi
041 731 0890
Nissinen marko pien
Marko Nissinen

Talouden erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
marko.nissinen@proagria.fi
043 824 7615
Kristiina Oja
Kristiina Oja

Tilipalveluasiantuntija

ProAgria Oulu
kristiina.oja@proagria.fi
050 310 6640
Heikki ollikainen
Heikki Ollikainen

SPV- ja talousasiantuntija

ProAgria Oulu
heikki.ollikainen@proagria.fi
0400 285 292
Kai paltamaa 0
Kai Paltamaa

Talousasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
kai.paltamaa@proagria.fi
0400 545 543
Penttinen sanna netti
Sanna Penttinen

Talous- ja omistusjärjestelyiden asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
sanna.penttinen@proagria.fi
041 730 7457
Pietarinen Minja netti
Minja Pietarinen

Talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
minja.pietarinen@proagria.fi
050 463 9172
Piisparinen jarmo
Jarmo Piiparinen

Tilipalveluasiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
jarmo.piiparinen@proagria.fi
040 678 4212
Piispa timo
Timo Piispa

Kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
timo.piispa@proagria.fi
040 702 4813
Saana pikkarainen 0
Saana Pikkarainen

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
saana.pikkarainen@proagria.fi
041 731 4779
Pirkkalainen minna
Minna Pirkkalainen

Palvelupäällikkö

ProAgria Etelä-Savo
minna.pirkkalainen@proagria.fi
040 717 8660
Joakim Pitkala
Joakim Pitkälä

Talouden erityisasiantuntija ja strategia+ konsultti

ProAgria Itä-Suomi
joakim.pitkala@proagria.fi
040 579 7178
Hanna puura
Hanna Puura

Talousasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
hanna.puura@proagria.fi
040 822 5607
Pylkkanen maarit
Maarit Pylkkänen

Taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
maarit.pylkkanen@proagria.fi
041 731 4719
Paivarinta minna 7179 pien
Minna Päivärinta

Kasvintuotannon- ja taloudenasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
minna.paivarinta@proagria.fi
0405091511
Anna maija rautiainen
Anna-Maija Rautiainen

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
anna-maija.rautiainen@proagria.fi
040 542 1762
Ronkkonen virpi
Virpi Rönkkönen

Asiantuntija, kannattavuuskirjanpito, tilipalvelut

ProAgria Etelä-Savo
virpi.ronkkonen@proagria.fi
040 186 5374
Sairanen mikko netti
Mikko Sairanen

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
mikko.sairanen@proagria.fi
050 563 6066
Marko sairasalo netti
Marko Sairasalo

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
marko.sairasalo@proagria.fi
041 731 4230
Jouni sassali 0
Jouni Sassali

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
jouni.sassali@proagria.fi
0400 387 340
Savikurki riitta
Riitta Savikurki

Kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
riitta.savikurki@proagria.fi
040 680 6820
Veera Savolainen
Veera Savolainen

Tilipalveluasiantuntija

ProAgria Oulu
veera.savolainen@proagria.fi
050 5694221
Savolainen Juha
Juha Savolainen

Kasvintuotannon- ja talouden asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
juha.savolainen@proagria.fi
050 562 7596
Savolainen rauno pien
Rauno Savolainen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
rauno.savolainen@proagria.fi
0400 172 121
Seppanen heidi 140x140
Heidi Seppänen

Talousasiantuntija, kannattavuuskirjanpito

ProAgria Itä-Suomi
heidi.seppanen@proagria.fi
041 731 3786
Tammela terhi
Terhi Tammela

Taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
terhi.tammela@proagria.fi
0403012443
Taskinen susanna
Susanna Taskinen

Taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
susanna.taskinen@proagria.fi
041 731 0702
Susanna tiainen rajattu
Susanna Tiainen

Talousasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
susanna.tiainen@proagria.fi
043 827 3430
Hanna Tolvanen
Hanna Tolvanen

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
hanna.tolvanen@proagria.fi
050 479 2559
Tunnila petri
Petri Tunnila

Palvelupäällikkö, kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
petri.tunnila@proagria.fi
040 533 6683
Katariina Tuominen netti
Katariina Tuominen

Talousasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
katariina.tuominen@proagria.fi
050 595 1635
Pirkko Tuominen
Pirkko Tuominen

Luomun erityisasiantuntija, Valtakunnallinen Luomukoordinaattori

ProAgria Itä-Suomi
pirkko.tuominen@proagria.fi
0400 124 976
Lauri tolli
Lauri Tölli

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
lauri.tolli@proagria.fi
0400 922 102
Satu Ukkonen
Satu Ukkonen

Talouden ja yhtiöittämisen asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
satu.ukkonen@proagria.fi
040 749 8430
Marja Liisa Uusimaa
Marja-Liisa Uusimaa

Tilipalveluasiantuntija

ProAgria Oulu
marja-liisa.uusimaa@proagria.fi
050 339 7506
Antti Valta
Antti Valta

Erityisasiantuntija, MVL verotus

ProAgria Itä-Suomi
antti.valta@proagria.fi
0400 380 201
Vanninen Leena web
Leena Vanninen

Asiantuntija, tilitoimistopalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
leena.vanninen@proagria.fi
0400 349 104
Vartiainen tuija pien
Tuija Vartiainen

Taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tuija.vartiainen@proagria.fi
043 827 3325
Vartiainen aija 2014 web 3436
Aija Vartiainen

Maidontuotannon ja taloudenasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
aija.vartiainen@proagria.fi
040 301 2455
Matti viinikainen
Matti Viinikainen

Valtakunnallinen Huippuosaaja, investoinnit ja maito

ProAgria Keski-Suomi
matti.viinikainen@proagria.fi
0400 896 386
Esko viitala
Esko Viitala

Energia- ja talousasiantuntija

ProAgria Oulu
esko.viitala@proagria.fi
0400 286 033
Matti Viitala
Matti Viitala

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
matti.viitala@proagria.fi
0400 285 293
Annemari Viitamaki
Annemari Viitamäki

Talousasiantuntija, yritysasiantuntija, maaseutuyritykset

ProAgria Länsi-Suomi
annemari.viitamaki@proagria.fi
0500 190180
Paivi vimpari ap 0
Päivi Vimpari

Taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
paivi.vimpari@proagria.fi
044 320 1583
Vornanen matti
Matti Vornanen

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
matti.vornanen@proagria.fi
044 431 4909
Tiia Vahatalo
Tiia Vähätalo

Asiantuntija, talous- ja tilitoimistopalvelut

ProAgria Länsi-Suomi
tiia.vahatalo@proagria.fi
043 825 1223
Veli vaisanen
Veli Väisänen

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
veli.vaisanen@proagria.fi
050 462 9802