Asiantuntijat

Meitä on iso joukko maatalouden ja maaseudun yritystoiminnan asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Larkka karita
Karita Alén

Asiantuntija, yrityspalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
karita.alen@proagria.fi
0400 461 708
Harmoinen Sanna web
Sanna Harmoinen

Talousasiantuntija ( vanhempainvapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
sanna.harmoinen@proagria.fi
Heinonen tiina
Tiina Heinonen

Yritysasiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
tiina.heinonen@proagria.fi
0400 353 419
Helenius juha
Juha Helenius

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
juha.helenius@proagria.fi
0400 461 703
Elina heliander
Elina Heliander

Talousasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
elina.heliander@proagria.fi
043 825 1223
Soili Hypen
Soili Hypén

Yritysasiantuntija MKN

ProAgria Itä-Suomi
soili.hypen@maajakotitalousnaiset.fi
0407764290
Hakkinen pekka
Pekka Häkkinen

Palvelu- ja kehityspäällikkö

ProAgria Etelä-Savo
pekka.hakkinen@proagria.fi
0400 381 432
Veli matti jalli netti
Veli-Matti Jalli

Talousasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
veli-matti.jalli@proagria.fi
040 649 2957
40rgb
Juho Juusela

Talousasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
juho.juusela@proagria.fi
043 825 1224
Keski soini tapani 0
Tapani Keski-Soini

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tapani.keski-soini@proagria.fi
040 301 2429
Eeva liisa kivimaki
Eeva-Liisa Kivimäki

Toiminnanjohtaja, elintarvike- ja yritysasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
eeva-liisa.kivimaki@maajakotitalousnaiset.fi
040 576 8740
Tuula alakastari valtak sivut
Tuula Kokko

Yritysasiantuntija

ProAgria Oulu
tuula.kokko@maajakotitalousnaiset.fi
040 864 4946
Hannu kokkoniemi 2
Hannu Kokkoniemi

Yritys- ja energia-asiantuntija

ProAgria Oulu
hannu.kokkoniemi@proagria.fi
040 546 4853
Mikko lampela proagrialappi vaaleampi
Mikko Lampela

Talousasiantuntija

ProAgria Lappi
mikko.lampela@proagria.fi
043 827 3686
Taina leinonen web netti
Taina Leinonen

Yritysasiantuntija MKN

ProAgria Itä-Suomi
taina.leinonen@maajakotitalousnaiset.fi
0438272314
Lento kemppi sanna
Sanna Lento-Kemppi

Yritysasiantuntija, Neuvo-asiantuntija maatilan nykyaikaistaminen ja kilpailukyvyn parantaminen

ProAgria Etelä-Suomi
sanna.lento-kemppi@maajakotitalousnaiset.fi
040 544 7768
Vuokko lukinmaa 0
Vuokko Lukinmaa

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
vuokko.lukinmaa@proagria.fi
043 827 2995
Marola henriikka print nelio
Henriikka Marola

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
henriikka.marola@proagria.fi
0417309447
7rgb
Mikko Mattila

Asiantuntija, talous

ProAgria Länsi-Suomi
mikko.mattila@proagria.fi
050 608 52
2014 web 4873
Eija Meriläinen-Ruokolainen

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
eija.merilainen-ruokolainen@proagria.fi
040 301 2425
Kirsi rajattu
Kirsi Mutka-Paintola

Toiminnanjohtaja (vapaalla toiminnanjohtajan tehtävästä 1.2.-31.8.2022), Farmari 2022 -maatalousnäyttelyn näyttelypäällikkö, erityisasiantuntija elintarvikkeet ja yrityspalvelut,

ProAgria Etelä-Savo
kirsi.mutka-paintola@maajakotitalousnaiset.fi
043 826 7882
Pekka myllyla proagrialappi
Pekka Myllylä

Yritysasiantuntija

ProAgria Lappi
pekka.myllyla@proagria.fi
0400 218 645
Nivala juha nettin
Juha Nivala

Palvelupäällikkö, talousjohtamisen erityisasiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
juha.nivala@proagria.fi
040 861 0641
Olli nurkkala
Olli Nurkkala

Palvelupäällikkö

ProAgria Oulu
olli.nurkkala@proagria.fi
045 6578 710
Esko ojalehto 0
Esko Ojalehto

SPV- ja talousasiantuntija

ProAgria Oulu
esko.ojalehto@proagria.fi
0400 291 833
Heikki ollikainen
Heikki Ollikainen

SPV- ja talousasiantuntija

ProAgria Oulu
heikki.ollikainen@proagria.fi
0400 285 292
Pajari tarja
Tarja Pajari

Yritysasiantuntija, matkailu

ProAgria Etelä-Savo
tarja.pajari@maajakotitalousnaiset.fi
0400 183 064
Pennalajuha
Juha Pennala

talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
juha.pennala@proagria.fi
043 827 3578
Penttinen sanna netti
Sanna Penttinen

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
sanna.penttinen@proagria.fi
041 730 7457
Mirva pietila netti
Mirva Pietilä

talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
mirva.pietila@proagria.fi
043 825 0524
Pollonen taina 0
Taina Pöllönen

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
taina.pollonen@proagria.fi
040 709 2480
23rgb
Kari Ranta

Asiantuntija, omistajanvaihdokset ja yritysjärjestelyt, talous

ProAgria Länsi-Suomi
kari.ranta@proagria.fi
050 569 6890
Erkki riihikangas netti
Erkki Riihikangas

erityisasiantuntija, talous, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
erkki.riihikangas@proagria.fi
0400 160 041
15rgb
Lisbeth Rintala

Asiantuntija, maidontuotanto ja talous

ProAgria Länsi-Suomi
lisbeth.rintala@proagria.fi
050 356 4738
Ryynanen juha pekka
Juha-Pekka Ryynänen

Asiantuntija, yrityspalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
juha-pekka.ryynanen@proagria.fi
044 481 1148
5rgb
Simo Saarikallio

Toimitusjohtajan sijainen, talouspalvelujen osaamisvastaava

ProAgria Länsi-Suomi
simo.saarikallio@proagria.fi
0500 743 272
Samppala
Pirjetta Samppala

talousasiantuntija

Jouni sassali 0
Jouni Sassali

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
jouni.sassali@proagria.fi
0400 387 340
Keijo siitonen proagrialappi
Keijo Siitonen

Yritysasiantuntija

ProAgria Lappi
keijo.siitonen@proagria.fi
0400 180 257
Solala simo
Simo Solala

Asiantuntija, yrityspalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
simo.solala@proagria.fi
050 595 1059
Teppinen auli
Auli Teppinen

Asiantuntija, yrityspalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
auli.teppinen@proagria.fi
0400 461 716
Tiainen mikko www
Mikko Tiainen

Talouden ja omistajanvaihdosten asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
mikko.tiainen@proagria.fi
044 431 4394
Ukkonen satu web
Satu Ukkonen

Talousasiantuntija ( pehevapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
Sari Uoti uusi netti
Sari Uoti

Toiminnanjohtaja Länsi-Suomen maa- ja kotitalousnaiset

ProAgria Länsi-Suomi
sari.uoti@proagria.fi
050 552 1626
Johannes vallivaara proagrialappi
Johannes Vallivaara

Yritysasiantuntija

ProAgria Lappi
johannes.vallivaara@kasvunkaverit.fi
040 684 5741
Vanhakartano eero
Eero Vanhakartano

Toimialapäällikkö, johtaminen ja talous

ProAgria Länsi-Suomi
eero.vanhakartano@proagria.fi
0400 707 167
Esko viitala 0
Esko Viitala

Energia- ja talousasiantuntija

ProAgria Oulu
esko.viitala@proagria.fi
0400 286 033
Matti viitala 0
Matti Viitala

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
matti.viitala@proagria.fi
0400 285 293
Marjut viitasalo netti 0
Marjut Viitasalo

talousasiantuntija, nauta- ja lammastilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
marjut.viitasalo@proagria.fi
040 353 0227
Vornanen matti
Matti Vornanen

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
matti.vornanen@proagria.fi
044 431 4909
Yla viteli tarja 0
Tarja Ylä-Viteli

Asiantuntija, yritys- ja tilipalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
tarja.yla-viteli@proagria.fi
040 746 1979