Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Noora laitila
Noora Aila

kasvintuotannon asiantuntija

Alitalo ville
Ville Alitalo

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
ville.alitalo@proagria.fi
040 1488 996
Ulla bovellan 002
Ulla Bovellan

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
ulla.bovellan@proagria.fi
040 673 9465
Granni tuomas
Tuomas Granni

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
tuomas.granni@proagria.fi
0400 859 399
Kaisa haganettiasiantuntijakuva
Kaisa Haga

Puutarhatuotannon asiantuntija

kaisa.haga@proagria.fi
050 9115 920
Sari harju2
Sari Harju

Asiantuntija, maito- ja kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
sari.harju@proagria.fi
040 523 4114
2014 web 4850
Pasi Hartikainen

Luomuasiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Itä-Suomi
pasi.hartikainen@proagria.fi
040 301 2404
Hiltunen jukka 7097 pien
Jukka Hiltunen

Kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
jukka.hiltunen@proagria.fi
0400 209 707
Huikuri jari net
Jari Huikuri

Nurmiasiantuntija, maan kasvukunnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
jari.huikuri@proagria.fi
0403012444
Hyvarinen tiina
Tiina Hyvärinen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tiina.hyvarinen@proagria.fi
0401870467
Jaaskelainen aaro pien
Aaro Jääskeläinen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
aaro.jaaskelainen@proagria.fi
043 825 4985
Jaaskelainen marita pieni
Marita Jääskeläinen

Nurmiasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
marita.jaaskelainen@proagria.fi
043 825 1210
Katariina kaislo
Katariina Kaislo

Talous- ja viljelyasiantuntija (vanhempainvapaalla)

ProAgria Keski-Suomi
katariina.kaislo@proagria.fi
040 822 2127
Kallela marja 3
Marja Kallela

Erityisasiantuntija, puutarha- ja erikoiskasvituotanto

ProAgria Etelä-Suomi
marja.kallela@proagria.fi
040 513 3118
2014 web 4841
Eila Kinnunen

Kasvin- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
eila.kinnunen@proagria.fi
040 301 2413
Elisa kivioja uusi
Elisa Kivioja

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
elisa.kivioja@proagria.fi
050 541 2042
Kiviranta ilpo netti
Ilpo Kiviranta

Kasvin- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
ilpo.kiviranta@proagria.fi
040 301 2415
Hannu kivisaari netti
Hannu Kivisaari

kasvintuotannon asiantuntija, nurmi

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
hannu.kivisaari@proagria.fi
0400 798 580
Koivusalo paivi2021
Päivi Koivusalo

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
paivi.koivusalo@proagria.fi
041 730 7186
Kotala juho netti
Juho Kotala

kasvintuotannon asiantuntija, nurmi, kasvustokuvaus

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
juho.kotala@proagria.fi
043 827 3581
Juha antti kotimaki
Juha-Antti Kotimäki

Luomukasvintuotannon erityisasiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
juha-antti.kotimaki@proagria.fi
050 301 1752
Juulia kuja luopa netti
Juulia Kuja-Luopa

kasvintuotannon asiantuntija Kasvi-, sika-, ja siipikarjatilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
juulia.kuja-luopa@proagria.fi
041 730 6001
Kuva raita laaksonen
Raita Laaksonen

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
raita.laaksonen@proagria.fi
041 730 7059
Laurilehtila2021 0
Lauri Lehtilä

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
lauri.lehtila@proagria.fi
041 730 8206
Lyyra vornanen minna netti
Minna Lyyra-Vornanen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
minna.lyyra-vornanen@proagria.fi
041 731 4893
Marjo marttinen
Marjo Marttinen

Erikoisviljelyasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
marjo.marttinen@proagria.fi
0400 648 275
2014 web 4896
Kaisa Matilainen

Valtakunnallinen Huippuosaaja, karjatilan rehuntuotanto, kasvintuotanto, Viljellään viisaasti hankevastaava

ProAgria Itä-Suomi
kaisa.matilainen@proagria.fi
040 301 2423
Anna maija minkkinen
Anna-Maija Minkkinen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
anna-maija.minkkinen@proagria.fi
040 564 9166
Myller suvi print
Suvi Myller

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
suvi.myller@proagria.fi
0403012402
Neuvonen eeva liisa www
Eeva-Liisa Neuvonen

Luomukasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
eeva-liisa.neuvonen@proagria.fi
041 730 9812
2014 web 4882
Heidi Nevalainen

Luomuasiantuntija, kasvintuotanto (vanhempainvapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
Juhani peltola
Juhani Peltola

Nurmen- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
juhani.peltola@proagria.fi
043 826 9719
Tuomas pennala netti 0
Tuomas Pennala

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
tuomas.pennala@proagria.fi
043 826 6772
Perttu perala netti
Perttu Perälä

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
perttu.perala@proagria.fi
041 730 1057
45rgb
Jarmo Pirhonen

Asiantuntija, kasvituotanto

ProAgria Länsi-Suomi
jarmo.pirhonen@proagria.fi
050 569 6885
Polo tiina web 4432
Tiina Polo

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tiina.polo@proagria.fi
0504751840
Prustimikko netti
Mikko Prusti

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
mikko.prusti@proagria.fi
041 730 7185
Laine kalle
Kalle Rantakulma (ent. Laine)

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
kalle.rantakulma@proagria.fi
0400 898 663
Reinikainen anni net 0
Anni Reinikainen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
anni.reinikainen@proagria.fi
0403012424
Riekki roni 003
Roni Riekki

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
roni.riekki@proagria.fi
040 179 5001
Katironkainen
Kati Ronkainen

Kasvintuotannnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kati.ronkainen@proagria.fi
040 301 2462
Saastamoinen mikko pien
Mikko Saastamoinen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
mikko.saastamoinen@proagria.fi
040 480 7272
Marko sairasalo netti
Marko Sairasalo

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
marko.sairasalo@proagria.fi
041 731 4230
Savolainen rauno pien
Rauno Savolainen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
rauno.savolainen@proagria.fi
0400 172 121
Seppanen Samuli netti
Samuli Seppänen

Asiantuntija, kasvintuotanto

samuli.seppanen@proagria.fi
050 479 6211
Juha sohlo 200 x 200
Juha Sohlo

Kehityspäällikkö, kasvintuotanto; Valtakunnallinen Huippuosaaja, kasvinsuojelu

ProAgria Oulu
juha.sohlo@proagria.fi
0400 585 506
Timonen sanna 2015 4178
Sanna Timonen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
sanna.timonen@proagria.fi
040 301 2432
2014 web 4936
Tero Tolvanen

Luomuasiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Savo, ProAgria Itä-Suomi
tero.tolvanen@proagria.fi
040 301 2457
2014 web 4916
Päivi Turunen

Puutarhatuotannon erityisasiantuntija, Marjamaat 2 -hanke

ProAgria Itä-Suomi
paivi.turunen@proagria.fi
040301 2452
2014 web 4867
Ulla Turunen

Luomuasiantuntija, kotieläintuotanto

ProAgria Itä-Suomi
ulla.turunen@proagria.fi
040 301 2453
Sari vallinhovi netti
Sari Vallinhovi

erityisasiantuntija, kasvintuotanto, nurmi

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
sari.vallinhovi@proagria.fi
0400 764 217
Vartiainen aija 2014 web 3436
Aija Vartiainen

Maidontuotannon ja taloudenasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
aija.vartiainen@proagria.fi
040 301 2455
Matti viitala 0
Matti Viitala

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
matti.viitala@proagria.fi
0400 285 293