Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Heikki tahkola
Heikki Tahkola

Toiminnanjohtaja

ProAgria Oulu
heikki.tahkola@proagria.fi
040 747 7652
Minna Tanner
Minna Tanner

Ruokinnan asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
minna.tanner@proagria.fi
040 572 3197
Urpu3
Urpu Tanner-Koopmans

erityisasiantuntija, emolehmätuotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
urpu.tanner-koopmans@proagria.fi
040 184 8166
Essi tarsia netti
Essi Tarsia

erityisasiantuntija, luomumaidontuotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
Terhemaa Pekka web
Pekka Terhemaa

Asiantuntija, viljelijöiden työterveys ja luomu

ProAgria Etelä-Suomi
pekka.terhemaa@proagria.fi
040 518 7130
Susanna tiainen rajattu
Susanna Tiainen

Talousasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
susanna.tiainen@proagria.fi
043 827 3430
Tiihonen sami www
Sami Tiihonen

Luomukasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
sami.tiihonen@proagria.fi
050 479 3502
Jari Tikkanen
Jari Tikkanen

Erityisasiantuntija, energia ja luomu

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jari.tikkanen@proagria.fi
0400 162 147
Timonen sanna 2015 4178
Sanna Timonen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
sanna.timonen@proagria.fi
040 301 2432
Tolonen Anne web
Anne Tolonen

Asiantuntija, kasvintuotanto ja talous

ProAgria Etelä-Suomi
anne.tolonen@proagria.fi
050 302 4670
2014 web 4936
Tero Tolvanen

Luomuasiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Savo, ProAgria Itä-Suomi
tero.tolvanen@proagria.fi
040 301 2457
Tunnila petri
Petri Tunnila

Palvelupäällikkö, kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
petri.tunnila@proagria.fi
040 533 6683
Pirkko Tuominen
Pirkko Tuominen

Luomun erityisasiantuntija, Valtakunnallinen Luomukoordinaattori

ProAgria Itä-Suomi
pirkko.tuominen@proagria.fi
0400 124 976
Maisemasuunittelija Marika Turpeisella on laaja kokemus erilaisten pihojen suunnittelusta. Seinäjoen asuntomessualueella useampi piha oli hänen käsialaa.
Marika Turpeinen

maisemasuunnittelija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
vanhempainvapaalla
2014 web 4916
Päivi Turunen

Puutarhatuotannon erityisasiantuntija, Marjamaat 2 -hanke

ProAgria Itä-Suomi
paivi.turunen@proagria.fi
040301 2452
2014 web 4867
Ulla Turunen

Luomuasiantuntija, kotieläintuotanto

ProAgria Itä-Suomi
ulla.turunen@proagria.fi
040 301 2453
Juha Tynkkynen 2022
Juha Tynkkynen

Asiantuntija, omistajanvaihdokset ja yhtiöittäminen, LKV, julkinen kaupanvahvistaja

ProAgria Etelä-Suomi
juha.tynkkynen@proagria.fi
0400 358 667
Lauri tolli
Lauri Tölli

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
lauri.tolli@proagria.fi
0400 922 102