Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Anu Aho
Anu Aho

Asiantuntija, tilipalvelut

ProAgria Länsi-Suomi
anu.aho@proagria.fi
050 569 6886
Heikki Ajosenpaa
Heikki Ajosenpää

Asiantuntija, luomu

ProAgria Länsi-Suomi
heikki.ajosenpaa@proagria.fi
050 602 58
Terhi Ajosenpaa
Terhi Ajosenpää

Ympäristöpäällikkö, maisema-asiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
terhi.ajosenpaa@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 1221
54rgb
Anu Ellä

Valtakunnallinen Huippuosaaja, nurmentuotanto, johtaminen, pienryhmätoiminta

ProAgria Länsi-Suomi
anu.ella@proagria.fi
040 180 1260
Katri Eriksson 2
Katri Eriksson

Maiseman- ja luonnonhoidon asiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
katri.eriksson@proagria.fi
050 664 74
Tina Halin
Tina Halin

Talouspäällikkö

ProAgria Länsi-Suomi
tina.halin@proagria.fi
041 731 0754
Susanna Heikkila
Susanna Heikkilä

Hankeasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
susanna.heikkila@proagria.fi
050 301 4890
Risto Heininen
Risto Heininen

Lakimies

ProAgria Länsi-Suomi
risto.heininen@proagria.fi
0400 862006
Manu Hollmen
Manu Hollmén

Asiantuntija, bioenergia

ProAgria Länsi-Suomi
manu.hollmen@proagria.fi
0400 422 658
Linda Hamalainen
Linda Hämäläinen

Asiantuntija, maidontuotanto ja ruokinta

ProAgria Länsi-Suomi
linda.hamalainen@proagria.fi
041 731 4524
Sami Iltanen
Sami Iltanen

Toimitusjohtaja

ProAgria Länsi-Suomi
sami.iltanen@proagria.fi
040 835 2455
Veli Matti Jalli
Veli-Matti Jalli

Talousasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
veli-matti.jalli@proagria.fi
040 649 2957
Anne Johansson
Anne Johansson

Asiantuntija, luomu ja työterveyshuolto

ProAgria Länsi-Suomi
anne.johansson@proagria.fi
0400 719 413
Tiina Jokinen
Tiina Jokinen

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
tiina.jokinen@proagria.fi
050 4702940
Sanna Jaaskelainen
Sanna Jääskeläinen

Asiakkuusjohtaja

ProAgria Länsi-Suomi
sanna.jaaskelainen@proagria.fi
050 517 7750
Anna kari
Anna Kari

Ruoka-asiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
anna.kari@maajakotitalousnaiset.fi
050 555 8440
Elina Karjalainen
Elina Karjalainen

Talousasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
elina.karjalainen@proagria.fi
0400 251 828
Elisa kivioja uusi
Elisa Kivioja

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
elisa.kivioja@proagria.fi
050 541 2042
Kati Knuutila
Kati Knuutila

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
kati.knuutila@proagria.fi
050 477 5648
Veli pekka koivisto 0
Veli-Pekka Koivisto

Asiantuntija, ATK-laitteet ja ohjelmistot

ProAgria Länsi-Suomi
veli-pekka.koivisto@proagria.fi
0400 501 661
Anna Sofia Koivu
Anna-Sofia Koivu

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
0400 725 995
Jukka Kontulainen
Jukka Kontulainen

Asiakkuuspäällikkö, energia-asiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
jukka.kontulainen@proagria.fi
040 829 8135
Mari Koskela Pro Agria
Mari Koskela

Asiakkuuspäällikkö, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
mari.koskela@proagria.fi
040 536 5863
TK
Tuula Kuparinen

Toimistosihteeri

ProAgria Länsi-Suomi
tuula.kuparinen@proagria.fi
040 672 1490
Janita Kylänpää
Janita Kylänpää

Matkailu- ja ruoka-asiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
janita.kylanpaa@maajakotitalousnaiset.fi
050 66471
Jaana Laaksonen
Jaana Laaksonen

Toimialapäällikkö, tilipalvelut

ProAgria Länsi-Suomi
jaana.laaksonen@proagria.fi
044 486 3817
Pekka Laurila
Pekka Laurila

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
pekka.laurila@proagria.fi
050 408 0533
Jenni Lukkaroinen 2
Jenni Lukkaroinen

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
jenni.lukkaroinen@proagria.fi
0400 164 044
Annina Luotonen
Annina Luotonen

Yritysasiantuntija, maaseutuyritykset

ProAgria Länsi-Suomi
annina.luotonen@proagria.fi
040 661 9010
7rgb
Mikko Mattila

Talousasiantuntija (poissa 11.3.-11.11.2024)

ProAgria Länsi-Suomi
mikko.mattila@proagria.fi
050 608 52
41rgb
Juho Moisio

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
juho.moisio@proagria.fi
0400 838 924
Helina Mukka
Helinä Mukka

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
helina.mukka@proagria.fi
050 590 2083
Mari Maenpaa MKN
Mari Mäenpää

Ruoka- ja yritysasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
mari.maenpaa@maajakotitalousnaiset.fi
050 603 69
Marja Tuononen
Marja Nevalainen

Asiantuntija, puutarha- ja erikoiskasvituotanto

ProAgria Länsi-Suomi
marja.nevalainen@proagria.fi
040 591 9489
Milla Nikko
Milla Nikko

Maisema- ja luonnonhoidon asiantuntija, NEUVO ympäristöasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
milla.nikko@proagria.fi
050 590 2085
Satu Naykki
Satu Näykki

Toimialapäällikkö, tuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
satu.naykki@proagria.fi
043 825 1225
Anna Okkonen netti2
Anna Okkonen

Hankevetäjä

ProAgria Länsi-Suomi
anna.okkonen@proagria.fi
043 825 0583
Satu Paananen
Satu Paananen

Asiantuntija, Neuvo ympäristö- ja luomuasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
satu.paananen@proagria.fi
043 827 3633
Emma Pikkarainen
Emma Pikkarainen

Markkinointi- ja viestintäpäällikkö

ProAgria Länsi-Suomi
emma.pikkarainen@proagria.fi
050 664 70
45rgb
Jarmo Pirhonen

Asiantuntija, kasvituotanto

ProAgria Länsi-Suomi
jarmo.pirhonen@proagria.fi
050 569 6885
Sanna Pitkanen
Sanna Pitkänen

Toiminnanjohtaja, toimialapäällikkö

ProAgria Länsi-Suomi
sanna.pitkanen@proagria.fi
0505252176
33rgb
Riia Rantala

Asiantuntija, kasvintuotanto, tilipalvelut

ProAgria Länsi-Suomi
riia.rantala@proagria.fi
0400 838 925
Emmi Rantala
Emmi Rantala

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
emmi.rantala@proagria.fi
050 604 56
Charlotte siren netti 0
Charlotte Sirén

Asiantuntija, maidontuotanto (vanhempainvapaalla)

ProAgria Länsi-Suomi
charlotte.siren@proagria.fi
Jarkko Storberg
Jarkko Storberg

Valtakunnallinen Huippuosaaja, nurmentuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
jarkko.storberg@proagria.fi
0400 849 992
Katariina Tuominen netti
Katariina Tuominen

Talousasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
katariina.tuominen@proagria.fi
050 595 1635
Sari Uoti
Sari Uoti

Yritysasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
sari.uoti@proagria.fi
050 552 1626
Laura Vieraankivi
Laura Vieraankivi

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
laura.vieraankivi@proagria.fi
0400 903 326
Annemari Viitamaki
Annemari Viitamäki

Talousasiantuntija, yritysasiantuntija, maaseutuyritykset

ProAgria Länsi-Suomi
annemari.viitamaki@proagria.fi
0500 190180
Tiia Vahatalo
Tiia Vähätalo

Asiantuntija, talous- ja tilitoimistopalvelut

ProAgria Länsi-Suomi
tiia.vahatalo@proagria.fi
043 825 1223
Maija Willman
Maija Willman

Hankepäällikkö

ProAgria Länsi-Suomi
maija.willman@proagria.fi
0500 323 136
Elina Yrjovuori
Elina Yrjövuori

Asiantuntija, kasvintuotanto, kannattavuuskirjanpito

ProAgria Länsi-Suomi
elina.yrjovuori@proagria.fi
050 554 4191