Asiantuntijat

Meitä on iso joukko maatalouden ja maaseudun yritystoiminnan asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Kysy lisää palveluistamme
Valtakunnallinen asiakaspalvelu
asiakaspalvelu@proagria.fi
044 420 9000
Kysy lisää palveluistamme
Tuotosseurannan asiakaspalvelu
tuotosseuranta@proagria.fi
09 8566 5980
Kysy lisää palveluistamme
Lammastuotosseurannan asiakaspalvelu
nettikatras@proagria.fi
09 8566 6010
Essi Vainio kuva 1
Essi Vainio

Palvelupäällikkö

ProAgria Etelä-Suomi
essi.vainio@proagria.fi
050 479 4150
Senni valiola netti
Senni Valiola

Yritysasiantuntija, maaseutuyritykset

ProAgria Länsi-Suomi
senni.valiola@proagria.fi
041 7315001
Valkeinen elina 0
Elina Valkeinen

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
elina.valkeinen@proagria.fi
040 709 2490
Sari vallinhovi netti
Sari Vallinhovi

erityisasiantuntija, kasvintuotanto, nurmi

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
sari.vallinhovi@proagria.fi
0400 764 217
Antti Valta
Antti Valta

Erityisasiantuntija, MVL verotus

ProAgria Itä-Suomi
antti.valta@proagria.fi
0400 380 201
Olli valtonen 0
Olli Valtonen

Valtakunnallinen Huippuosaaja, nurmi ja luomu

ProAgria Oulu
olli.valtonen@proagria.fi
040 735 5519
Vanninen leena
Leena Vanninen

Asiantuntija, tilipalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
leena.vanninen@proagria.fi
0400 349 104
Kirsi varila
Kirsi Varila

Toiminnanjohtaja, Maa- ja kotitalousnaiset

ProAgria Keski-Pohjanmaa, ProAgria Etelä-Pohjanmaa
kirsi.varila@maajakotitalousnaiset.fi
040 1964 434
Varis kati 7150 pien
Kati Varis

Sisäinen IT-tuki

ProAgria Itä-Suomi
kati.varis@proagria.fi
040 481 4058
Vartia Kirsi
Kirsi Vartia

Ruoka-asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kirsi.vartia@maajakotitalousnaiset.fi
050 346 3711
Vartiainen aija 2014 web 3436
Aija Vartiainen

Maidontuotannon ja taloudenasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
aija.vartiainen@proagria.fi
040 301 2455
Vartiainen tuija pien
Tuija Vartiainen

Taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tuija.vartiainen@proagria.fi
043 827 3325
Vauhkonen mari web
Mari Vauhkonen

Maidontuotannon asiantuntija, tuotosseurannan erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
mari.vauhkonen@proagria.fi
040 301 2466
Aino vehkamaki 12102021 kopio
Aino Vehkamäki

Taloussihteeri

ProAgria Keski-Suomi
aino.vehkamaki@proagria.fi
040 751 4972
Matilda veijola pyykkonen netti
Matilda Veijola-Pyykkönen

Talousasiantuntija ja strategia+ konsultti

ProAgria Itä-Suomi
matilda.veijola-pyykkonen@proagria.fi
040 703 2870
Veteli hannele
Hannele Veteli

Asiantuntija, ruokapalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
hannele.veteli@maajakotitalousnaiset.fi
040 709 2492
Sanna Vidgren Pro Agria Ita Suomi
Sanna Vidgren

Ruokinnan ja tuotannonohjauksen asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
sanna.vidgren@proagria.fi
0400 375 583
Vihelaniinanetti
Niina Vihelä

Ruoka- ja ravitsemusasiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
niina.vihela@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 4281
Matti viinikainen
Matti Viinikainen

Valtakunnallinen Huippuosaaja, investoinnit ja maito

ProAgria Keski-Suomi
matti.viinikainen@proagria.fi
0400 896 386
Esko viitala 0
Esko Viitala

Energia- ja talousasiantuntija

ProAgria Oulu
esko.viitala@proagria.fi
0400 286 033
Matti viitala 0
Matti Viitala

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
matti.viitala@proagria.fi
0400 285 293
Emmileenaviitanen netti
Emmi-Leena Viitanen

Maitotila-asiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
emmi-leena.viitanen@proagria.fi
041 730 7182
Marjut viitasalo netti 0
Marjut Viitasalo

talousasiantuntija, nauta- ja lammastilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
marjut.viitasalo@proagria.fi
040 353 0227
Mari viljanmaa proagria
Mari Viljanmaa

hankevetäjä

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
mari.viljanmaa@proagria.fi
041 731 0817
Paivi vimpari ap 0
Päivi Vimpari

Taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
paivi.vimpari@proagria.fi
044 320 1583
Kativirfvellnetti
Kati Virfvell

Palveluasiantuntija

ProAgria Keskusten Liitto
kati.virfvell@proagria.fi
044 420 9000
Viivi virkkula
Viivi Virkkula

Luomuasiantuntija, projektipäällikkö

ProAgria Oulu
viivi.virkkula@proagria.fi
043 827 2282
Virtanen pirjo
Pirjo Virtanen

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
pirjo.virtanen@proagria.fi
043 824 9402
Vornanen matti
Matti Vornanen

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
matti.vornanen@proagria.fi
044 431 4909
Valisalo terhi
Terhi Välisalo

kehittämisasiantuntija, Ruokaprovinssi-asiat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
terhi.valisalo@maajakotitalousnaiset.fi
0400 463 129
Niina vanttinen web
Niina Vänttinen

Viestintäasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
niina.vanttinen@maajakotitalousnaiset.fi
+358417301443
Vayrynen tuija
Tuija Väyrynen

Asiantuntija, taloushallinto

ProAgria Etelä-Suomi
tuija.vayrynen@proagria.fi
040 589 2947