Asiantuntijat

Meitä on iso joukko maatalouden ja maaseudun yritystoiminnan asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Hanneleantila netti
Hannele Antila

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
hannele.antila@proagria.fi
041 730 3605
2014 web 4850
Pasi Hartikainen

Luomuasiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Itä-Suomi
pasi.hartikainen@proagria.fi
040 301 2404
Huikuri jari net
Jari Huikuri

Nurmiasiantuntija, maan kasvukunnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
jari.huikuri@proagria.fi
0403012444
Katariina kaislo
Katariina Kaislo

talous- ja viljelyasiantuntija (vanhempainvapaalla)

ProAgria Keski-Suomi
katariina.kaislo@proagria.fi
040 822 2127
2014 web 4841
Eila Kinnunen

Kasvin- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
eila.kinnunen@proagria.fi
040 301 2413
Kiviranta ilpo netti
Ilpo Kiviranta

Kasvin- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
ilpo.kiviranta@proagria.fi
040 301 2415
Hannu kivisaari netti
Hannu Kivisaari

kasvintuotannon asiantuntija, nurmi

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
hannu.kivisaari@proagria.fi
0400 798 580
Koivusalo paivi2021
Päivi Koivusalo

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
paivi.koivusalo@proagria.fi
041 730 7186
Juha antti kotimaki
Juha-Antti Kotimäki

Luomukasvintuotannon erityisasiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
juha-antti.kotimaki@proagria.fi
050 301 1752
Lepparanta netta
Netta Leppäranta os. Junnola

Valtakunnallinen Huippuosaaja, ympäristö

ProAgria Etelä-Suomi
netta.lepparanta@proagria.fi
040 537 3453
Jari luokkakallio netti
Jari Luokkakallio

luomukasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
jari.luokkakallio@proagria.fi
0400 297 235
2014 web 4896
Kaisa Matilainen

Valtakunnallinen Huippuosaaja, karjatilan rehuntuotanto, kasvintuotanto, Viljellään viisaasti hankevastaava

ProAgria Itä-Suomi
kaisa.matilainen@proagria.fi
040 301 2423
Anna maija minkkinen
Anna-Maija Minkkinen

maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
anna-maija.minkkinen@proagria.fi
040 564 9166
Makila terhi
Terhi Mäkilä

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
terhi.makila@proagria.fi
040 709 2478
Neuvonen eeva liisa www
Eeva-Liisa Neuvonen

Luomukasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
eeva-liisa.neuvonen@proagria.fi
041 730 9812
2014 web 4882
Heidi Nevalainen

Luomuasiantuntija, kasvintuotanto (vanhempainvapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
Juhani peltola
Juhani Peltola

nurmen- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
juhani.peltola@proagria.fi
043 826 9719
Polo tiina web 4432
Tiina Polo

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tiina.polo@proagria.fi
0504751840
Reinikainen anni net 0
Anni Reinikainen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
anni.reinikainen@proagria.fi
0403012424
Katironkainen
Kati Ronkainen

Kasvintuotannnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kati.ronkainen@proagria.fi
040 301 2462
Timonen sanna 2015 4178
Sanna Timonen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
sanna.timonen@proagria.fi
040 301 2432
2014 web 4936
Tero Tolvanen

Luomuasiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Savo, ProAgria Itä-Suomi
tero.tolvanen@proagria.fi
040 301 2457
2014 web 4916
Päivi Turunen

Puutarhatuotannon erityisasiantuntija, Marjamaat 2 -hanke

ProAgria Itä-Suomi
paivi.turunen@proagria.fi
040301 2452
2014 web 4867
Ulla Turunen

Luomuasiantuntija, kotieläintuotanto

ProAgria Itä-Suomi
ulla.turunen@proagria.fi
040 301 2453