Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Alaluukko
Kaija Ala-Luukko

toimialapäällikkö, johtaminen, talous- ja tilipalvelut

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
kaija.ala-luukko@proagria.fi
040 832 3521
Lasse alasalmi netti
Lasse Alasalmi

talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
lasse.alasalmi@proagria.fi
041 730 7157
Helenius juha
Juha Helenius

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
juha.helenius@proagria.fi
0400 461 703
49rgb
Manu Hollmén

Asiantuntija, bioenergia

ProAgria Länsi-Suomi
manu.hollmen@proagria.fi
0400 422 658
Pirita huhtasalo netti
Pirita Huhtasalo

Yritysasiantuntija, maaseutuyritykset

ProAgria Länsi-Suomi
pirita.huhtasalo@proagria.fi
0500 190 180
Esko janhonen
Esko Janhonen

Talousasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
esko.janhonen@proagria.fi
0400 718 890
Joensuu marika 0
Marika Joensuu

Talouden ja johtamisen asiantuntija sekä strategia+ konsultti (perhevapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
40rgb
Juho Juusela

Talousasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
juho.juusela@proagria.fi
043 825 1224
Markku kalaoja 0
Markku Kalaoja

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
markku.kalaoja@proagria.fi
0400 292 061
Karila arto
Arto Karila

Talouden ja johtamisen erityisasiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
arto.karila@proagria.fi
040 182 7162
Elina Karjalainen
Elina Karjalainen

Talousasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
elina.karjalainen@proagria.fi
0400 251 828
Keski soini tapani 0
Tapani Keski-Soini

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tapani.keski-soini@proagria.fi
040 301 2429
Reijo kivisalmi 2 221121
Reijo Kivisalmi

Talous- ja viljelyasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
reijo.kivisalmi@proagria.fi
043 824 9638
Karmeniemi jenni
Jenni Kärmeniemi

Asiantuntija, kasvintuotanto ja talous

ProAgria Etelä-Suomi
jenni.karmeniemi@proagria.fi
0400 461 713
Hannu laitinen
Hannu Laitinen

Palvelupäällikkö, yritys- ja tilipalveluasiakkaat

ProAgria Keski-Suomi
hannu.laitinen@proagria.fi
0400 321 907
Lappi petri rajattu
Petri Lappi

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
petri.lappi@proagria.fi
043 827 3333
Marleena Lehtonen
Marleena Lehtonen

talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
marleena.lehtonen@proagria.fi
050 307 6794
Leinonen roosa
Roosa Leinonen

Talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
roosa.leinonen@proagria.fi
040 749 0112
Annina luotonen uusi netti
Annina Luotonen

Yritysasiantuntija, maaseutuyritykset

ProAgria Länsi-Suomi
annina.luotonen@proagria.fi
040 661 9010
Jarmo lampsa netti
Jarmo Lämpsä

Talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
jarmo.lampsa@proagria.fi
040 126 3481
7rgb
Mikko Mattila

Talousasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
mikko.mattila@proagria.fi
050 608 52
2014 web 4873
Eija Meriläinen-Ruokolainen

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
eija.merilainen-ruokolainen@proagria.fi
040 301 2425
Myry katri
Katri Myry

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
katri.myry@proagria.fi
050 518 4611
Maenpaa
Mika Mäenpää

talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
mika.maenpaa@proagria.fi
040 528 7922
2014 web 4871
Vuokko Mähönen

Talousasiantuntija, omistajanvaihdosasiantuntija, kaupanvahvistaja

ProAgria Itä-Suomi
vuokko.mahonen@proagria.fi
0403012426
Johanna mantyharju
Johanna Mäntyharju

erityisasiantuntija, luomu, teknologia

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
johanna.mantyharju@proagria.fi
040 512 1901
Nivala juha nettin
Juha Nivala

Palvelupäällikkö, talousjohtamisen erityisasiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
juha.nivala@proagria.fi
040 861 0641
Arinopanennettiinkuvajpg
Ari Nopanen

Kehityspäällikkö, talousjohtaminen

ProAgria Keskusten Liitto
ari.nopanen@proagria.fi
0400 432 582
Olli nurkkala
Olli Nurkkala

Palvelupäällikkö

ProAgria Oulu
olli.nurkkala@proagria.fi
045 6578 710
Heikkiojala2
Heikki Ojala

Erityisasiantuntija, talous ja omistajanvaihdokset

ProAgria Keski-Pohjanmaa
heikki.ojala@proagria.fi
040 534 2166
Kai paltamaa 0
Kai Paltamaa

Talousasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
kai.paltamaa@proagria.fi
0400 545 543
Pennalajuha
Juha Pennala

talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
juha.pennala@proagria.fi
043 827 3578
Piekkari osmo
Osmo Piekkari

Asiantuntija, investoinnit ja talous

ProAgria Etelä-Suomi
osmo.piekkari@proagria.fi
040 709 2471
Mirva pietila netti
Mirva Pietilä

talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
mirva.pietila@proagria.fi
043 825 0524
Pirkkalainen minna
Minna Pirkkalainen

Palvelupäällikkö

ProAgria Etelä-Savo
minna.pirkkalainen@proagria.fi
040 717 8660
Pitkala joakim pien
Joakim Pitkälä

Talouden erityisasiantuntija ja strategia+ konsultti

ProAgria Itä-Suomi
joakim.pitkala@proagria.fi
040 579 7178
Rantala jouni 1a pien 0
Jouni Rantala

Seosrehuruokinnan erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
jouni.rantala@proagria.fi
043 825 2684
Erkki riihikangas netti
Erkki Riihikangas

erityisasiantuntija, talous, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
erkki.riihikangas@proagria.fi
0400 160 041
Rinnekari johanna 2014 4922
Johanna Rinnekari

Yritysasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
johanna.rinnekari@maajakotitalousnaiset.fi
0403012441
15rgb
Lisbeth Rintala

Asiantuntija, maidontuotanto ja talous

ProAgria Länsi-Suomi
lisbeth.rintala@proagria.fi
050 356 4738
Rissanen tuomo
Tuomo Rissanen

Palvelupäällikkö, varatoimitusjohtaja

ProAgria Itä-Suomi
tuomo.rissanen@proagria.fi
040 563 8749
5rgb
Simo Saarikallio

Toimitusjohtajan sijainen, talouspalvelujen osaamisvastaava

ProAgria Länsi-Suomi
simo.saarikallio@proagria.fi
0500 743 272
Samppala
Pirjetta Samppala

talousasiantuntija

52rgb
Jarkko Storberg

Valtakunnallinen Huippuosaaja, nurmentuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
jarkko.storberg@proagria.fi
0400 849 992
Sulola heli uusi 2018
Heli Sulola

Yritysasiantuntija, MKN varatoiminnanjohtaja

ProAgria Itä-Suomi
heli.sulola@maajakotitalousnaiset.fi
040 672 0597
Teppinen auli
Auli Teppinen

Asiantuntija, yrityspalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
auli.teppinen@proagria.fi
0400 461 716
Tiainen mikko www
Mikko Tiainen

Talouden ja omistajanvaihdosten asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
mikko.tiainen@proagria.fi
044 431 4394
1 V5 A0937
Elina Tiinanen

asiantuntija, kotieläinrakennukset

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
elina.tiinanen@proagria.fi
040 560 9038
Kirsi tuovinen
Kirsi Tuovinen

Talouden ja yhtiöittämisen asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kirsi.tuovinen@proagria.fi
0400 867 400
Turunen Anna netti
Anna Turunen

Palvelupäällikkö, strategisen johtamisen palvelut

ProAgria Etelä-Suomi
anna.turunen@proagria.fi
040 595 7543
Juha Tynkkynen 2022
Juha Tynkkynen

Asiantuntija, omistajanvaihdokset ja yhtiöittäminen, LKV, julkinen kaupanvahvistaja

ProAgria Etelä-Suomi
juha.tynkkynen@proagria.fi
0400 358 667
Lauri tolli
Lauri Tölli

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
lauri.tolli@proagria.fi
0400 922 102
Ukkonen satu web
Satu Ukkonen

Talousasiantuntija ( pehevapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
Senni valiola netti
Senni Valiola

Yritysasiantuntija, maaseutuyritykset

ProAgria Länsi-Suomi
senni.valiola@proagria.fi
041 7315001
Matilda veijola pyykkonen netti
Matilda Veijola-Pyykkönen

Talousasiantuntija ja strategia+ konsultti

ProAgria Itä-Suomi
matilda.veijola-pyykkonen@proagria.fi
040 703 2870
Matti viinikainen
Matti Viinikainen

Valtakunnallinen Huippuosaaja, investoinnit ja maito

ProAgria Keski-Suomi
matti.viinikainen@proagria.fi
0400 896 386
Matti viitala 0
Matti Viitala

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
matti.viitala@proagria.fi
0400 285 293
Esko viitala 0
Esko Viitala

Energia- ja talousasiantuntija

ProAgria Oulu
esko.viitala@proagria.fi
0400 286 033
Marjut viitasalo netti 0
Marjut Viitasalo

talousasiantuntija, nauta- ja lammastilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
marjut.viitasalo@proagria.fi
040 353 0227
Vornanen matti
Matti Vornanen

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
matti.vornanen@proagria.fi
044 431 4909