Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Kysy lisää palveluistamme
Valtakunnallinen asiakaspalvelu
asiakaspalvelu@proagria.fi
044 420 9000
Kysy lisää palveluistamme
Tuotosseurannan asiakaspalvelu
tuotosseuranta@proagria.fi
09 8566 5980
Kysy lisää palveluistamme
Lammastuotosseurannan asiakaspalvelu
nettikatras@proagria.fi
09 8566 6010
Kaijalainen toni
Toni Kaijalainen

Talous- ja hallintojohtaja

ProAgria Etelä-Suomi
toni.kaijalainen@proagria.fi
040 801 9081
Haavisto heli img 0028
Heli Kaikkonen (os. Haavisto)

Projektikirjanpitäjä

ProAgria Etelä-Suomi
heli.kaikkonen@proagria.fi
040 574 9194
Katariina kaislo
Katariina Kaislo

Talous- ja viljelyasiantuntija (vanhempainvapaalla)

ProAgria Keski-Suomi
katariina.kaislo@proagria.fi
040 822 2127
Erika kakko 200x200 0
Erika Kakko

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
erika.kakko@proagria.fi
041 730 7937
Kallela marja 3
Marja Kallela

Erityisasiantuntija, puutarha- ja erikoiskasvituotanto

ProAgria Etelä-Suomi
marja.kallela@proagria.fi
040 513 3118
Heli Kallioinen
Heli Kallioinen

Tilitoimisto- ja kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
heli.kallioinen@proagria.fi
050 430 7661
Arja kananoja netti 2021
Arja Kananoja

Valtakunnallinen huippuosaaja; nurmen kasvitaudit, kasvintuotannon asiantuntija, nurmi, luomu

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
arja.kananoja@proagria.fi
040 507 0475
Sonja Kankaanpaa
Sonja Kankaanpää

Asiantuntija, viestintä ja tapahtumamarkkinointi

ProAgria Etelä-Suomi
sonja.kankaanpaa@proagria.fi
050 4704039
Jarmo Karhula
Jarmo Karhula

Asiantuntija, maito- ja kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jarmo.karhula@proagria.fi
044 521 2210
Anna kari
Anna Kari

Ruoka-asiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
anna.kari@maajakotitalousnaiset.fi
050 555 8440
Karila arto
Arto Karila

Talouden ja johtamisen erityisasiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
arto.karila@proagria.fi
040 182 7162
Leinonen roosa
Roosa Karipuu (ent. Leinonen)

Talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
roosa.karipuu@proagria.fi
040 749 0112
Karjalainen Katri nettiin
Katri Karjalainen

Asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
katri.karjalainen@proagria.fi
040 301 2410
Elina Karjalainen
Elina Karjalainen

Talousasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
elina.karjalainen@proagria.fi
0400 251 828
Tiina karlstrom
Tiina Karlström

Valtakunnallinen huippuosaaja, lypsykarjan ruokinta, terveys ja hyvinvointi

ProAgria Oulu
tiina.karlstrom@proagria.fi
040 513 3241
Ritva Karri
Ritva Karri

Viestijä / järjestövastaava

ProAgria Keski-Pohjanmaa
ritva.karri@proagria.fi
040 523 4113
Karen
Jenna Karén

kotieläintuotannon asiantuntija, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
jenna.karen@proagria.fi
043 827 2342
Kaseorg Jane web
Jane Kaseorg

Asiantuntija, tilipalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
jane.kaseorg@proagria.fi
044 431 4560
Katja Kellokoski
Katja Kellokoski

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
katja.kellokoski@proagria.fi
040 849 2870
Kemppainen raija
Raija Kemppainen

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
raija.kemppainen@proagria.fi
0400 845 814
Meri Tuuli Kemppainen 2x2
Meri-Tuuli Kemppainen

Projektipäällikkö, kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
meri-tuuli.kemppainen@proagria.fi
050 328 1844
Kemppi mikko
Mikko Kemppi

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
mikko.kemppi@proagria.fi
040 709 2489
Essi keranen
Essi Keränen

Elintarvike- ja yritysasiantuntija

ProAgria Oulu
essi.keranen@maajakotitalousnaiset.fi
041 730 9058
Keski soini elina web
Elina Keski-Soini

Palvelupäällikkö

ProAgria Itä-Suomi
elina.keski-soini@proagria.fi
040 301 2461
Keski soini tapani 0
Tapani Keski-Soini

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tapani.keski-soini@proagria.fi
040 301 2429
Kesseli Antti 002
Antti Kesseli

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
antti.kesseli@proagria.fi
050 465 8023
Olli Kestila
Olli Kestilä

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
olli.kestila@proagria.fi
0504777007
Essi kiander proagria
Essi Kiander

Projektipäällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
essi.kiander@proagria.fi
044 420 9012
Kiesila outi
Outi Kiesilä

Maidon- ja naudanlihantuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
outi.kiesila@proagria.fi
0400 693 090
Kirsi Kiilakoski
Kirsi Kiilakoski

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
kirsi.kiilakoski@proagria.fi
050 4481 144
Jaana kiljunen proagria
Jaana Kiljunen

Kehitysjohtaja, maidontuotannon palvelukehitys, Lean-johtaminen

ProAgria Keskusten Liitto
jaana.kiljunen@proagria.fi
050 398 2962
Kinnunen Seppo 2014 WEB 4812
Seppo Kinnunen

Omistajanvaihdosten ja yhtiöittämisen erityisasiantuntija, kaupanvahvistaja

ProAgria Itä-Suomi
seppo.kinnunen@proagria.fi
040 301 2414
Tarja kinnunen
Tarja Kinnunen

Taloussihteeri

ProAgria Oulu
tarja.kinnunen@proagria.fi
045 6578 713
Kinnunen Teemu
Teemu Kinnunen

Talousjohtamisen asiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
teemu.kinnunen@proagria.fi
050 310 0827
Anne kipina
Anne Kipinä

Toimistosihteeri

ProAgria Oulu
anne.kipina@proagria.fi
045 6578 715
Eeva liisa kivimaki
Eeva-Liisa Kivimäki

Toiminnanjohtaja, elintarvike- ja yritysasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
eeva-liisa.kivimaki@maajakotitalousnaiset.fi
040 576 8740
Kivinen jenni
Jenni Kivinen

Asiantuntija, maidontuotanto, hankkeet

ProAgria Etelä-Suomi
jenni.kivinen@proagria.fi
040 516 7501
Elisa kivioja uusi
Elisa Kivioja

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
elisa.kivioja@proagria.fi
050 541 2042
Marja Kivioja 200x200
Marja Kivioja

Talousasiantuntija, KLT

ProAgria Oulu
marja.kivioja@proagria.fi
050 476 1917
Kiviranta ilpo netti
Ilpo Kiviranta

Kasvin- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
ilpo.kiviranta@proagria.fi
040 301 2415
Hannu kivisaari netti
Hannu Kivisaari

kasvintuotannon asiantuntija, nurmi

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
hannu.kivisaari@proagria.fi
0400 798 580
Reijo kivisalmi 2 221121
Reijo Kivisalmi

Talous- ja viljelyasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
reijo.kivisalmi@proagria.fi
043 824 9638
Kati Knuutila
Kati Knuutila

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
kati.knuutila@proagria.fi
050 477 5648
Markku web
Markku Koivisto

Toimitusjohtaja, ProAgria Kiinteistönvälitys Oy LKV

ProAgria Etelä-Suomi
markku.koivisto@proagria.fi
040 709 2451
Petri koivisto proagria
Petri Koivisto

Kehitysjohtaja, talouspalvelut

ProAgria Keskusten Liitto
petri.koivisto@proagria.fi
043 826 6491
Veli pekka koivisto 0
Veli-Pekka Koivisto

Asiantuntija, ATK-laitteet ja ohjelmistot

ProAgria Länsi-Suomi
veli-pekka.koivisto@proagria.fi
0400 501 661
JO1 A9952 Edit
Marketta Koivisto

taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
marketta.koivisto@proagria.fi
050 434 7313
Anna Sofia Koivu
Anna-Sofia Koivu

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
0400 725 995
Koivula vesa
Vesa Koivula

Palvelupäällikkö

ProAgria Etelä-Suomi
vesa.koivula@proagria.fi
040 709 2450
Koivusalo paivi2021
Päivi Koivusalo

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
paivi.koivusalo@proagria.fi
041 730 7186
Tuula kokko
Tuula Kokko

Yritysasiantuntija

ProAgria Oulu
tuula.kokko@maajakotitalousnaiset.fi
040 864 4946
Kokkonen tuula
Tuula Kokkonen

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
tuula.kokkonen@proagria.fi
040 775 5480
Miinakolppanen netti
Miina-Maria Kolppanen

kotieläintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
vanhempainvapaalla
Sini kuiri netti
Sini Konttas

erityisasiantuntija, lypsykarjan ruokinta

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
sini.konttas@proagria.fi
043 827 3580
Jukka Kontulainen
Jukka Kontulainen

Asiakkuuspäällikkö, energia-asiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
jukka.kontulainen@proagria.fi
040 829 8135
Elviira kopola 200x200
Elviira Kopola

Maidontuotannon asiantuntija (vanhempainvapaalla)

ProAgria Oulu
elviira.kopola@proagria.fi
041 730 7475
Heli kopra netti
Heli Kopra

Maitotila-asiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
heli.kopra@proagria.fi
050 307 3125
Ida Korhonen
Ida Korhonen

Ruokintapalveluiden kehityspäällikkö, Ruokinnan erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
ida.korhonen@proagria.fi
043 825 1219
Korhonen Pirkko
Pirkko Korhonen

Valtakunnallinen Huippuosaaja, ruokinta ja automaattilypsy

ProAgria Itä-Suomi
pirkko.korhonen@proagria.fi
040 746 4915
Korhonen Anna netti
Anna Korhonen

Luomuasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
anna.korhonen@proagria.fi
050 594 1881
Ilkka Korpela
Ilkka Korpela

Asiantuntija, maitomittareiden testaus

ProAgria Etelä-Suomi
ilkka.korpela@proagria.fi
050 343 3438
Liisa Koskela
Liisa Koskela

Valtakunnallinen Huippuosaaja, yritysjohtamisen erityisasiantuntija, laatuvastaava

ProAgria Keski-Pohjanmaa
liisa.koskela@proagria.fi
050 512 0615
Mari Koskela Pro Agria
Mari Koskela

Asiakkuuspäällikkö, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
mari.koskela@proagria.fi
040 536 5863
Koski katriina
Katriina Koski

Maisema-asiantuntija, NEUVO ympäristöasiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
katriina.koski@maajakotitalousnaiset.fi
040 148 8220
Koskinen kukka netti 0
Kukka Koskinen

Maisema- ja ympäristöasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kukka.koskinen@maajakotitalousnaiset.fi
0400571643
Taru koskinen
Taru Koskinen

Ympäristöasiantuntija

ProAgria Oulu
taru.koskinen@maajakotitalousnaiset.fi
041 731 0368
Kosonen riikka www
Riikka Kosonen

Yritysasiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
riikka.kosonen@proagria.fi
050 4414 670
Kostamo Katri uusi
Katri Kostamo

Toimitusjohtaja

ProAgria Itä-Suomi
Kosunen Jenni netti
Jenni Kosunen

Hankehallinnon assistentti

ProAgria Itä-Suomi
jenni.kosunen@proagria.fi
040 301 2437
Juha antti kotimaki
Juha-Antti Kotimäki

Luomukasvintuotannon erityisasiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
juha-antti.kotimaki@proagria.fi
050 301 1752
Kuittinen Tiina
Tiina Kuittinen

Yritysasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tiina.kuittinen@maajakotitalousnaiset.fi
043 827 2314
Juulia kuja luopa netti
Juulia Kuja-Luopa

kasvintuotannon asiantuntija Kasvi-, sika-, ja siipikarjatilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
juulia.kuja-luopa@proagria.fi
041 730 6001
JO1 A3195 Edit
Arja Kujala

kotieläintuotannon asiantuntija, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
arja.kujala@proagria.fi
040 759 8618
Ville Kujala
Ville Kujala

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
ville.kujala@proagria.fi
050 322 4681
Kukkula leena
Leena Kukkula

Erityisasiantuntija, johtaminen ja luomukotieläintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
leena.kukkula@proagria.fi
0400 914 172
Topi Kumpulainen
Topi Kumpulainen

Ruoka-asiantuntija

ProAgria Oulu
topi.kumpulainen@maajakotitalousnaiset.fi
050 467 5066
Jenni Kunnaala
Jenni Kunnaala

Toiminnanjohtaja, järjestöpäällikkö, asiantuntija, ruokapalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
jenni.kunnaala@maajakotitalousnaiset.fi
040 528 8610
Ronjakuorikoski netti
Ronja Kuorikoski

hankekoordinaattori

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
ronja.kuorikoski@proagria.fi
050 5734 970
TK
Tuula Kuparinen

Toimistosihteeri

ProAgria Länsi-Suomi
tuula.kuparinen@proagria.fi
040 672 1490
JO1 A6135 Edit
Roope Kurki

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
roope.kurki@proagria.fi
050 3068 959
Siren Linda
Linda Kurkioja (ent. Sirén)

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
linda.kurkioja@proagria.fi
050 431 9859
Anulampinen netti 0
Anu Kylmäluoma

taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
anu.kylmaluoma@proagria.fi
050 5778 669
Janita
Janita Kylänpää

Matkailu- ja ruoka-asiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
janita.kylanpaa@maajakotitalousnaiset.fi
050 66471
JO1 A4960 Edit
Liisa Kyntäjä

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
liisa.kyntaja@proagria.fi
041 7310926
Katriina kytola netti 0
Katriina Kytölä

kotieläintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
katriina.kytola@proagria.fi
041 731 3772
Minna karenlampi 0
Minna Kärenlampi

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
minna.karenlampi@proagria.fi
043 826 6487
Sauli karenlampi
Sauli Kärenlampi

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
sauli.karenlampi@proagria.fi
0400 412 659
Karmeniemi jenni
Jenni Kärmeniemi

Asiantuntija, kasvintuotanto ja talous

ProAgria Etelä-Suomi
jenni.karmeniemi@proagria.fi
0400 461 713
Kayhko ulla
Ulla Käyhkö

Asiantuntija, taloushallinto

ProAgria Etelä-Suomi
ulla.kayhko@proagria.fi
040 719 4320