Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Kysy lisää palveluistamme
Valtakunnallinen asiakaspalvelu
asiakaspalvelu@proagria.fi
044 420 9000
Kysy lisää palveluistamme
Tuotosseurannan asiakaspalvelu
tuotosseuranta@proagria.fi
09 8566 5980
Kysy lisää palveluistamme
Lammastuotosseurannan asiakaspalvelu
nettikatras@proagria.fi
09 8566 6010
Haalijoki outi
Outi Haalijoki

Asiantuntija, maidontuotanto, kasvinviljely ja tilipalvelu

ProAgria Etelä-Suomi
outi.haalijoki@proagria.fi
0400 363 441
Kirsihaapamatti
Kirsi Haapamatti

Toimituspäällikkö, Koti ja maaseutu -lehti

kirsi.haapamatti@maajakotitalousnaiset.fi
043 827 3405
Haaranen eija
Eija Haaranen

IT-asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
eija.haaranen@proagria.fi
0400 859 380
Kaisa haganettiasiantuntijakuva
Kaisa Haga

Puutarhatuotannon asiantuntija

kaisa.haga@proagria.fi
050 9115 920
Piritahahtonen
Pirita Hahtonen

Kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
pirita.hahtonen@proagria.fi
0403012464
Eerohakala2
Eero Hakala

Toiminnanjohtaja

ProAgria Keski-Pohjanmaa
eero.hakala@proagria.fi
0400 162 445
Hakala susanna
Susanna Hakala

Asiantuntija, tilipalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
susanna.hakala@proagria.fi
040 719 9579
Tina h 2
Tina Halin

Talouspäällikkö

ProAgria Länsi-Suomi
tina.halin@proagria.fi
041 731 0754
Virva hallivuori
Virva Hallivuori

Myyntipäällikkö, palvelupäällikkö, kotieläintuotanto

ProAgria Oulu
virva.hallivuori@proagria.fi
0400 953 623
Meri Hannila
Meri Hannila

Projektipäällikkö, kasvintuotannon asiantuntija

meri.hannila@proagria.fi
050 404 5266
Harakka Irja
Irja Harakka

Ruokinnan ja tuotannonohjauksen asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
irja.harakka@proagria.fi
040 510 5422
Sari Harju
Sari Harju

Asiantuntija, maito- ja kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
sari.harju@proagria.fi
040 523 4114
Harju
Ella Harju-Kivistö

erityisasiantuntija, omistajanvaihdokset, LKV, Maanmittauslaitoksen määräämä kaupanvahvistaja

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
ella.harju-kivisto@proagria.fi
043 825 6323
Annika harlio
Annika Harlio

Hankepäällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
annika.harlio@proagria.fi
050 350 4778
Harmoinen Sanna web
Sanna Harmoinen

Palvelupäällikkö

ProAgria Itä-Suomi
sanna.harmoinen@proagria.fi
041 731 3200
Joensuu marika 0
Marika Harmoinen

Palvelupäällikkö

ProAgria Itä-Suomi
marika.harmoinen@proagria.fi
0400571647
2014 web 4850
Pasi Hartikainen

Luomuasiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Itä-Suomi
pasi.hartikainen@proagria.fi
040 301 2404
Marjaana Hassani
Marjaana Hassani

Maiseman- ja luonnonhoidon asiantuntija, projektipäällikkö Ilmastonmuutokseen varautuva viljelijä – hankkeessa

ProAgria Keski-Suomi
marjaana.hassani@maajakotitalousnaiset.fi
043 824 9641
Hanna Heikkila
Hanna Heikkilä

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
hanna.heikkila@proagria.fi
050 349 7053
39rgb
Susanna Heikkilä

Hankeasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
susanna.heikkila@proagria.fi
050 301 4890
Tuija heikkinen netti ap
Tuija Heikkinen

Taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tuija.heikkinen@proagria.fi
044 320 1586
Tiina Heikkinen netti
Tiina Heikkinen

Maitotila-asiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
tiina.heikkinen@proagria.fi
050 307 3761
Tuomo heikura 2
Tuomo Heikura

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
tuomo.heikura@proagria.fi
+358 43 825 2811
31rgb
Risto Heininen

Lakimies

ProAgria Länsi-Suomi
risto.heininen@proagria.fi
0400 862006
Heinonen liisa
Liisa Heinonen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
liisa.heinonen@proagria.fi
043 824 9506
Heinonen tiina
Tiina Heinonen

Yritysasiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
tiina.heinonen@proagria.fi
0400 353 419
Helenius juha
Juha Helenius

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
juha.helenius@proagria.fi
0400 461 703
Teija hellberg proagria2
Teija Hellberg

Palveluasiantuntija, Valtakunnallinen huippuosaaja, tuotosseuranta

ProAgria Keskusten Liitto
tuotosseuranta@proagria.fi
09 856 65980
Kalle hellstrom 0
Kalle Hellström

Maiseman- ja luonnonhoidon asiantuntija

ProAgria Oulu
kalle.hellstrom@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 5253
P1050438 copy 60 www1
Sari Heltelä

Lammastuotannon erityisasiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
sari.heltela@proagria.fi
040 593 7528
Inkeri hennola proagria
Inkeri Hennola

Markkinointipäällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
inkeri.hennola@proagria.fi
043 826 8556
Minttu Herala
Minttu Herala

Markkinoinnin ja viestinnän suunnittelija, ProAgria Keskusten Liitto, markkinointi- ja viestintäpäällikkö, ProAgria Tapahtumat Oy

ProAgria Keskusten Liitto
minttu.herala@proagria.fi
050 430 6201
Hietamaki merja
Merja Hietamäki

Asiantuntija, maidon- ja lammastuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
merja.hietamaki@proagria.fi
050 345 5449
Hiitela juha
Juha Hiitelä

Energia-asiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
juha.hiitela@proagria.fi
045 676 7340
Hillebrant jussi
Juha Hillebrandt

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
juha.hillebrandt@proagria.fi
0400 461 710
Hiltunen jukka 7097 pien
Jukka Hiltunen

Kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
jukka.hiltunen@proagria.fi
0400 209 707
Hiltunen sari
Sari Hiltunen

Palvelupäällikkö, vilja ja erikoiskasvit

ProAgria Etelä-Suomi
sari.hiltunen@proagria.fi
050 561 8369
Hinkkanen kaija 2019
Kaija Hinkkanen

Asiantuntija, kasvituotanto ja luomu

ProAgria Etelä-Suomi
kaija.hinkkanen@proagria.fi
040 709 2475
Hirvijoki mika
Mika Hirvijoki

Asiantuntija, omistajanvaihdos

ProAgria Etelä-Suomi
mika.hirvijoki@proagria.fi
040 410 4475
Img 2078 002 2
Auli Hirvonen

Maisema- ja luonnonhoidon asiantuntija, NEUVO ympäristöasiantuntija, LumoTAITO- hankkeen projektipäällikkö

ProAgria Etelä-Suomi
auli.hirvonen@maajakotitalousnaiset.fi
0400 864 494
49rgb
Manu Hollmén

Asiantuntija, bioenergia

ProAgria Länsi-Suomi
manu.hollmen@proagria.fi
0400 422 658
Saila hongisto
Saila Hongisto

luomukasvintuotannon asiantuntija

Henri honkala
Henri Honkala

toimitusjohtaja,

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
henri.honkala@proagria.fi
040 8277 100
Tuttu
Tuttu Honkola

talous- ja henkilöstöpäällikkö

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
tuttu.honkola@proagria.fi
040 847 4096
Armi Hotakainen
Armi Hotakainen

Maidontuotannon tekninen asiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
armi.hotakainen@proagria.fi
0400 644 261
Jouni Huhtala
Jouni Huhtala

Asiantuntija, talous- ja kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jouni.huhtala@proagria.fi
040 512 3703
Irma huhtamaki 0
Irma Huhtamäki

Tuotosseurannan asiantuntija

ProAgria Oulu
irma.huhtamaki@proagria.fi
0400 776 843
Tuijah
Tuija Huhtamäki

Kehityspäällikkö, kotieläintuotanto ja lypsykarjan ruokinta

ProAgria Keskusten Liitto
tuija.huhtamaki@proagria.fi
040 137 9371
Huikuri jari net
Jari Huikuri

Nurmiasiantuntija, maan kasvukunnon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
jari.huikuri@proagria.fi
0403012444
Kaarina huovila netti
Kaarina Huovila

asiantuntija, taloushallinto ja palkat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
kaarina.huovila@proagria.fi
050 378 1793
Satu huovinen
Satu Huovinen

Luomuasiantuntija

ProAgria Oulu
satu.huovinen@proagria.fi
040 513 3149
Jussi Huusko
Jussi Huusko

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
jussi.huusko@proagria.fi
041 731 0534
Soili Hypen
Soili Hypén

Yritysasiantuntija MKN

ProAgria Itä-Suomi
soili.hypen@maajakotitalousnaiset.fi
0407764290
Samuli hyry
Samuli Hyry

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
samuli.hyry@proagria.fi
043 827 2998
Hyvarinen tiina
Tiina Hyvärinen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tiina.hyvarinen@proagria.fi
0401870467
Hakkinen pekka
Pekka Häkkinen

Palvelu- ja kehityspäällikkö

ProAgria Etelä-Savo
pekka.hakkinen@proagria.fi
0400 381 432
Hakkinen Jonna henkilöesittely
Jonna Häkkinen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
jonna.hakkinen@proagria.fi
050 327 2631
Linda hamalainen
Linda Hämäläinen

Asiantuntija, maidontuotanto ja ruokinta

ProAgria Länsi-Suomi
linda.hamalainen@proagria.fi
041 731 4524
JO1 A0957 Edit
Marianne Hämäläinen

taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
marianne.hamalainen@proagria.fi
041 730 7808
Charlotta Hastbacka
Charlotta Hästbacka

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
charlotta.hastbacka@proagria.fi
050 593 9094