Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Kysy lisää palveluistamme
Valtakunnallinen asiakaspalvelu
asiakaspalvelu@proagria.fi
044 420 9000
Kysy lisää palveluistamme
Tuotosseurannan asiakaspalvelu
tuotosseuranta@proagria.fi
09 8566 5980
Kysy lisää palveluistamme
Lammastuotosseurannan asiakaspalvelu
nettikatras@proagria.fi
09 8566 6010
9rgb
Petteri Aakula

Johtava asiantuntija, ohjelmistokehitys

ProAgria Keskusten Liitto
petteri.aakula@proagria.fi
040 544 8877
Karoliina nettiin 0
Karoliina Aalto

Projektipäällikkö

ProAgria Keskusten Liitto
karoliina.aalto@proagria.fi
044 420 9011
Aapro henna
Henna Aapro

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
henna.aapro@proagria.fi
043 824 9400
Aarnio heidi 221113 021proagria
Heidi Aarnio

Toimistosihteeri

ProAgria Keskusten Liitto
heidi.aarnio@proagria.fi
040 356 1693
Ahlskog kaie
Kaie Ahlskog

Erityisasiantuntija, lammas- ja vuohitilat

ProAgria Etelä-Suomi
kaie.ahlskog@proagria.fi
0400 731 811
32rgb
Anu Aho

Asiantuntija, tilipalvelut

ProAgria Länsi-Suomi
anu.aho@proagria.fi
050 569 6886
Ahonen vuokko 0
Vuokko Ahonen

Talouden asiantuntija, omistajanvaihdospalvelut

ProAgria Etelä-Savo
vuokko.ahonen@proagria.fi
040 524 9945
Ahonen Hanna-Kaisa
Hanna-Kaisa Ahonen

Ruokinnanasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
hanna-kaisa.ahonen@proagria.fi
050 3428 221
Ahopelto satu maaria
Satu-Maaria Ahopelto

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
satu-maaria.ahopelto@proagria.fi
0500 940 125
Ahponen katri pien
Katri Ahponen

Talouden asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
katri.ahponen@proagria.fi
0400 159 970
Vivika ahtiala nelio
Vivika Ahtiala

Vs. markkinointi- ja viestintävastaava

ProAgria Länsi-Suomi
vivika.ahtiala@proagria.fi
050 664 70
Noora laitila
Noora Aila

kasvintuotannon asiantuntija

Anu
Anu Ainasoja

Maisema- ja ympäristöasiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
anu.ainasoja@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 4284
42rgb
Heikki Ajosenpää

Asiantuntija, luomu

ProAgria Länsi-Suomi
heikki.ajosenpaa@proagria.fi
050 602 58
50rgb
Terhi Ajosenpää

Maisema- ja ympäristöasiantuntija, NEUVO ympäristöasiantuntija

ProAgria Länsi-Suomi
terhi.ajosenpaa@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 1221
1 V5 A7626 Edit
Pauliina Akkala

palkkahallinnon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
pauliina.akkala@proagria.fi
041 731 3328
Alaluukko
Kaija Ala-Luukko

toimialapäällikkö, johtaminen, talous- ja tilipalvelut

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
kaija.ala-luukko@proagria.fi
040 832 3521
JO1 A9956 Edit
Jussi Ala-Saari

kasvintuotannon asiantuntija

jussi.ala-saari@proagria.fi
050 432 2695
Alamaki essi
Essi Alamäki

Asiantuntija, tilipalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
essi.alamaki@proagria.fi
040 140 7090
Milla alanco
Milla Alanco-Ollqvist

erityisasiantuntija, lammas- ja vuohituotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
milla.alanco-ollqvist@proagria.fi
040 7060 558
MKN ESU Aura Alaraudanjoki
Aura Alaraudanjoki

Maisema-asiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
aura.alaraudanjoki@proagria.fi
050 4526137
Lasse alasalmi netti
Lasse Alasalmi

talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
lasse.alasalmi@proagria.fi
041 730 7157
Alastalo laura
Laura Alastalo

Asiantuntija, tilipalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
laura.alastalo@proagria.fi
0400 163 753
Heli alatalo 0
Heli Alatalo

Kasvituotannon ja kirjanpidon asiantuntija

ProAgria Oulu
heli.alatalo@proagria.fi
0500 983 634
Suvi alatalo netti
Suvi Alatalo

luomukasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
suvi.alatalo@proagria.fi
041 731 4864
Alitalo ville
Ville Alitalo

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
ville.alitalo@proagria.fi
040 1488 996
Larkka karita
Karita Alén

Asiantuntija, yrityspalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
karita.alen@proagria.fi
0400 461 708
Hanneleantila netti
Hannele Antila

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
hannele.antila@proagria.fi
041 730 3605
Suvi Anttila
Suvi Anttila

Yhteiskuntasuhde- ja vastuullisuusjohtaja

ProAgria Keskusten Liitto
suvi.anttila@proagria.fi
040 560 8551
Salmeasiala 0
Salme Asiala

Asiantuntija, maitomittareiden testaus

ProAgria Etelä-Suomi
salme.asiala@proagria.fi
040 523 4124
Asta asunmaa netti2 0
Asta Asunmaa

erityisasiantuntija, ruoka, kotitalous

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
asta.asunmaa@maajakotitalousnaiset.fi
040 592 9226
Autio
Kaija Autio

taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
kaija.autio@proagria.fi
040 139 5597