Asiantuntijat

Meitä on iso joukko maatalouden ja maaseudun yritystoiminnan asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Larkka karita
Karita Alén

Asiantuntija, yrityspalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
karita.alen@proagria.fi
0400 461 708
Heinonen tiina
Tiina Heinonen

Yritysasiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
tiina.heinonen@proagria.fi
0400 353 419
Eeva liisa kivimaki
Eeva-Liisa Kivimäki

Toiminnanjohtaja, elintarvike- ja yritysasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
eeva-liisa.kivimaki@maajakotitalousnaiset.fi
040 576 8740
Taina leinonen web netti
Taina Leinonen

Yritysasiantuntija MKN

ProAgria Itä-Suomi
taina.leinonen@maajakotitalousnaiset.fi
0438272314
Lento kemppi sanna
Sanna Lento-Kemppi

Yritysasiantuntija, Neuvo-asiantuntija maatilan nykyaikaistaminen ja kilpailukyvyn parantaminen

ProAgria Etelä-Suomi
sanna.lento-kemppi@maajakotitalousnaiset.fi
040 544 7768
Kirsi rajattu
Kirsi Mutka-Paintola

Toiminnanjohtaja (vapaalla toiminnanjohtajan tehtävästä 1.2.-31.8.2022), Farmari 2022 -maatalousnäyttelyn näyttelypäällikkö, erityisasiantuntija elintarvikkeet ja yrityspalvelut,

ProAgria Etelä-Savo
kirsi.mutka-paintola@maajakotitalousnaiset.fi
043 826 7882
Pekka myllyla proagrialappi
Pekka Myllylä

Yritysasiantuntija

ProAgria Lappi
pekka.myllyla@proagria.fi
0400 218 645
Parkkonen antero
Antero Parkkonen

Johtava asiantuntija, liiketoiminnan kehittäminen

ProAgria Etelä-Suomi
antero.parkkonen@proagria.fi
0400 255 980
Puhakka jaana net
Jaana Puhakka

Yritysasiantuntija MKN

ProAgria Itä-Suomi
jaana.puhakka@maajakotitalousnaiset.fi
0403012468
Mirja pummila
Mirja Pummila

Elintarvike- ja yritysasiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
mirja.pummila@maajakotitalousnaiset.fi
0400 932 054
Repo tuula 0
Tuula Repo

Kehityspäälllikkö, elintarvikkeet, Yritysneuvonta, vienti ja kansainvälistyminen

ProAgria Etelä-Suomi
tuula.repo@proagria.fi
040 588 0958
Rinnekari johanna 2014 4922
Johanna Rinnekari

Yritysasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
johanna.rinnekari@maajakotitalousnaiset.fi
0403012441
Ryynanen juha pekka
Juha-Pekka Ryynänen

Asiantuntija, yrityspalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
juha-pekka.ryynanen@proagria.fi
044 481 1148
Keijo siitonen proagrialappi
Keijo Siitonen

Yritysasiantuntija

ProAgria Lappi
keijo.siitonen@proagria.fi
0400 180 257
Solala simo
Simo Solala

Asiantuntija, yrityspalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
simo.solala@proagria.fi
050 595 1059
Sulola heli uusi 2018
Heli Sulola

Yritysasiantuntija, MKN varatoiminnanjohtaja

ProAgria Itä-Suomi
heli.sulola@maajakotitalousnaiset.fi
040 672 0597
Teppinen auli
Auli Teppinen

Asiantuntija, yrityspalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
auli.teppinen@proagria.fi
0400 461 716
Johannes vallivaara proagrialappi
Johannes Vallivaara

Yritysasiantuntija

ProAgria Lappi
johannes.vallivaara@kasvunkaverit.fi
040 684 5741
Yla viteli tarja 0
Tarja Ylä-Viteli

Asiantuntija, yritys- ja tilipalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
tarja.yla-viteli@proagria.fi
040 746 1979