Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Ahonen Hanna-Kaisa
Hanna-Kaisa Ahonen

Ruokinnanasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
hanna-kaisa.ahonen@proagria.fi
050 3428 221
Sari harju2
Sari Harju

Asiantuntija, maito- ja kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
sari.harju@proagria.fi
040 523 4114
Hanna Heikkila
Hanna Heikkilä

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
hanna.heikkila@proagria.fi
050 349 7053
Heinonen liisa
Liisa Heinonen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
liisa.heinonen@proagria.fi
043 824 9506
Tuijah
Tuija Huhtamäki

Kehityspäällikkö, kotieläintuotanto ja lypsykarjan ruokinta

ProAgria Keskusten Liitto
tuija.huhtamaki@proagria.fi
040 137 9371
Milja Ikonen netti
Milja Ikonen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
milja.ikonen@proagria.fi
0400 279 049
35rgb
Sanna Jääskeläinen

Asiakkuusjohtaja

ProAgria Länsi-Suomi
sanna.jaaskelainen@proagria.fi
050 517 7750
Pirkko kalaoja
Pirkko Kalaoja

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
pirkko.kalaoja@proagria.fi
045 6578 702
Jarmok
Jarmo Karhula

Asiantuntija, maito- ja kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jarmo.karhula@proagria.fi
044 521 2210
Katjakellokoski
Katja Kellokoski

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
katja.kellokoski@proagria.fi
040 849 2870
Kiesila outi
Outi Kiesilä

Maidon- ja naudanlihantuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
outi.kiesila@proagria.fi
0400 693 090
37rgb
Annika Kilpiö

Valtakunnallinen huippuosaaja, asiakkuuspäällikkö (vanhempainvapaalla)

ProAgria Länsi-Suomi
Kiviranta ilpo netti
Ilpo Kiviranta

Kasvin- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
ilpo.kiviranta@proagria.fi
040 301 2415
Klemetti minna netti
Minna Klemetti

Ruokinnan- ja tuotannonohjauksen asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
minna.klemetti@proagria.fi
040 301 2419
Elviira kopola 200x200
Elviira Kopola

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
elviira.kopola@proagria.fi
041 730 7475
Kekalainen ida 0
Ida Korhonen

Ruokinnan- ja tuotannonohjauksen asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
ida.korhonen@proagria.fi
043 825 1219
Tuija korpela2017rajattu
Tuija Korpela

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
tuija.korpela@proagria.fi
0400 260 575
Minna karenlampi 0
Minna Kärenlampi

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
minna.karenlampi@proagria.fi
043 826 6487
Sauli karenlampi
Sauli Kärenlampi

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
sauli.karenlampi@proagria.fi
0400 412 659
Laatikainen jonna net
Jonna Laatikainen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
jonna.laatikainen@proagria.fi
040 301 2448
Heidilehkonenuusi
Heidi Lehkonen

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
heidi.lehkonen@proagria.fi
040 523 4116
Sanna lehtimaki 0
Sanna Lehtimäki

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
sanna.lehtimaki@proagria.fi
045 6578 706
Img 6452 anna riitta leinonen
Anna-Riitta Leinonen

Palvelupäällikkö, erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
anna-riitta.leinonen@proagria.fi
0400 168 647
Luostarinen sinikka
Sinikka Luostarinen

Maidontuotannon asiantuntija, automaatiolypsy

ProAgria Etelä-Savo
sinikka.luostarinen@proagria.fi
040 764 0545
Sirpa luttinen
Sirpa Luttinen

Maidontuotannon asiantuntija, tekninen asiantuntija

ProAgria Oulu
sirpa.luttinen@proagria.fi
040 845 2985
Johannamalinen
Johanna Malinen

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
johanna.malinen@proagria.fi
041 731 0913
Mikkonen hertta nelio
Hertta Mikkonen

Ruokinnan ja nurmentuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
hertta.mikkonen@proagria.fi
0438273144
Anna maija minkkinen
Anna-Maija Minkkinen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
anna-maija.minkkinen@proagria.fi
040 564 9166
Sanna minkkinen
Sanna Minkkinen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
sanna.minkkinen@proagria.fi
043 824 9646
22rgb
Helinä Mukka

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
helina.mukka@proagria.fi
050 590 2083
Murtola terttu 7053 pien
Terttu Murtola

Ruokinnan erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
terttu.murtola@proagria.fi
040 700 9537
Maki paivi
Päivi Mäki

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
paivi.maki@proagria.fi
0400 599 574
Irene makinen
Irene Mäkinen

Palvelupäällikkö, maatilojen tuotantopalvelut

ProAgria Keski-Suomi
irene.makinen@proagria.fi
040 587 3245
Niskanen heidi web
Heidi Niskanen

Ruokinnan- ja tuotannonohjauksen asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
heidi.niskanen@proagria.fi
050 452 1154
Norismaa Minna net muokattu
Minna Norismaa

Valtakunnallinen Huippuosaaja, ruokinta ja eläinten hyvinvointi, automaattilypsy

ProAgria Itä-Suomi
minna.norismaa@proagria.fi
040 301 2431
Edustuskuva 140x140 netti 0
Eveliina Pekkarinen

Ruokinnan erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
eveliina.pekkarinen@proagria.fi
040 523 0932
Juhani peltola
Juhani Peltola

Nurmen- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
juhani.peltola@proagria.fi
043 826 9719
21rgb
Tarja Peltomäki

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
tarja.peltomaki@proagria.fi
040 741 7397
Maire pikkarainen
Maire Pikkarainen

Maidon-, kasvin- ja luomutuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
maire.pikkarainen@proagria.fi
040 845 3580
Puttonen marketta
Marketta Puttonen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
marketta.puttonen@proagria.fi
040 592 0543
Pylkkanen anne rajattu
Anne Pylkkänen

Ruokinnan ja tuotannonohjauksen asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
anne.pylkkanen@proagria.fi
040 673 4564
Sonja pyykola kuvarajattu
Sonja Pyykölä

Valtakunnallinen huippuosaaja, automaattilypsy

ProAgria Keski-Pohjanmaa
sonja.pyykola@proagria.fi
043 825 4282
Liisa mariapakkila
Liisa-Maria Päkkilä

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
liisa-maria.pakkila@proagria.fi
044 481 1434
Rantala jouni 1a pien 0
Jouni Rantala

Seosrehuruokinnan erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
jouni.rantala@proagria.fi
043 825 2684
Reinikainen virpi
Virpi Reinikainen

Asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
virpi.reinikainen@proagria.fi
043 824 9500
17rgb
Ulla-Maija Reinilä

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
ulla-maija.reinila@proagria.fi
050 365 2037
Saastamoinen niina
Niina Saastamoinen

Luomumaidontuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
niina.saastamoinen@proagria.fi
040 735 9912
Anne Salonen
Anne Salonen

Asiantuntija, maidontuotanto ja ruokinta

ProAgria Oulu
anne.salonen@proagria.fi
0400 461 705
Sanna suomela 0
Sanna Suomela

Lihanauta- ja luomuasiantuntija

ProAgria Oulu
sanna.suomela@proagria.fi
0400 412 637
Sanna taipale
Sanna Taipale

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
sanna.taipale@proagria.fi
041 730 7477
Leila timonen
Leila Timonen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
leila.timonen@proagria.fi
0400 747 289
Vartiainen aija 2014 web 3436
Aija Vartiainen

Maidontuotannon ja taloudenasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
aija.vartiainen@proagria.fi
040 301 2455
Vauhkonen mari web
Mari Vauhkonen

Maidontuotannon asiantuntija, tuotosseurannan erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
mari.vauhkonen@proagria.fi
040 301 2466
Sanna Vidgren Pro Agria Ita Suomi
Sanna Vidgren

Ruokinnan ja tuotannonohjauksen asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
sanna.vidgren@proagria.fi
0400 375 583
Emmileenaviitanen netti
Emmi-Leena Viitanen

Maitotila-asiantuntija (vanhempainvapaalla)

ProAgria Etelä-Suomi
emmi-leena.viitanen@proagria.fi
041 730 7182
Heta Ylijaasko
Heta Ylijääskö

Maidon- ja kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
heta.ylijaasko@proagria.fi
050 468 7766
Enni Ylitalo 1
Enni Ylitalo

Maidon- ja kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
enni.ylitalo@proagria.fi
050 465 9364
Sini oljymaki
Sini Öljymäki

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
sini.oljymaki@proagria.fi
040 764 7904