Asiantuntijat

Meitä on iso joukko maatalouden ja maaseudun yritystoiminnan asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Alisa bragge 2
Alisa Bragge

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
alisa.bragge@proagria.fi
041 730 7473
Haalijoki outi
Outi Haalijoki

Asiantuntija, maidontuotanto, kasvinviljely ja tilipalvelu

ProAgria Etelä-Suomi
outi.haalijoki@proagria.fi
0400 363 441
Virva hallivuori
Virva Hallivuori

Myyntipäällikkö, palvelupäällikkö, maito, naudanliha ja lammas

ProAgria Oulu
virva.hallivuori@proagria.fi
0400 953 623
Harakka irja 7043 pien
Irja Harakka

Ruokinnan ja tuotannonohjauksen asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
irja.harakka@proagria.fi
040 510 5422
Heinonen liisa
Liisa Heinonen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
liisa.heinonen@proagria.fi
043 824 9506
Hietamaki merja
Merja Hietamäki

Asiantuntija, maidon- ja lammastuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
merja.hietamaki@proagria.fi
050 345 5449
Leea holmi 0
Leea Holmi

Valtakunnallinen huippuosaaja, karjan tuotanto-olosuhteet

ProAgria Oulu
leea.holmi@proagria.fi
045 6578 707
Milja Ikonen netti
Milja Ikonen

maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
milja.ikonen@proagria.fi
0400 279 049
Jalo ryynanen marja
Marja Jalo

Asiantuntija, maidontuotanto, lammastalous sekä luonnonmukainen kotieläintuotanto.

ProAgria Etelä-Suomi
marja.jalo@proagria.fi
040 572 8387
35rgb
Sanna Jääskeläinen

Asiakkuusjohtaja

ProAgria Länsi-Suomi
sanna.jaaskelainen@proagria.fi
050 517 7750
Pirkko kalaoja
Pirkko Kalaoja

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
pirkko.kalaoja@proagria.fi
045 6578 702
Tiina karlstrom
Tiina Karlström

Valtakunnallinen Huippuosaaja, lypsykarjan ruokinta, terveys ja hyvinvointi

ProAgria Oulu
tiina.karlstrom@proagria.fi
040 513 3241
Katjakellokoski
Katja Kellokoski

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
katja.kellokoski@proagria.fi
040 849 2870
Kemppainen raija
Raija Kemppainen

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
raija.kemppainen@proagria.fi
0400 845 814
Kiesila outi
Outi Kiesilä

Maidon- ja naudanlihantuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
outi.kiesila@proagria.fi
0400 693 090
37rgb
Annika Kilpiö

Valtakunnallinen huippuosaaja, asiakkuuspäällikkö

ProAgria Länsi-Suomi
annika.kilpio@proagria.fi
043 827 3571
Kiviranta ilpo netti
Ilpo Kiviranta

Kasvin- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
ilpo.kiviranta@proagria.fi
040 301 2415
Kokkonen tuula
Tuula Kokkonen

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
tuula.kokkonen@proagria.fi
040 775 5480
Elviira kopola 200x200
Elviira Kopola

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
elviira.kopola@proagria.fi
041 730 7475
Kekalainen ida 0
Ida Korhonen

Ruokinnan- ja tuotannonohjauksen asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
ida.korhonen@proagria.fi
043 825 1219
Tuija korpela2017rajattu
Tuija Korpela

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
tuija.korpela@proagria.fi
0400 260 575
Sinikka kreus
Sinikka Kreus

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
sinikka.kreus@proagria.fi
044 526 3059
Kukkula leena
Leena Kukkula

Erityisasiantuntija, johtaminen ja luomukotieläintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
leena.kukkula@proagria.fi
0400 914 172
Minna karenlampi 0
Minna Kärenlampi

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
minna.karenlampi@proagria.fi
043 826 6487
Sauli karenlampi
Sauli Kärenlampi

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
sauli.karenlampi@proagria.fi
0400 412 659
Laatikainen jonna net
Jonna Laatikainen

Maidontuotannon asiantuntija (vanhempainvapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
Eliisa laitila 0
Eliisa Laitila

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
eliisa.laitila@proagria.fi
040 758 5217
Heidilehkonenuusi
Heidi Lehkonen

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
heidi.lehkonen@proagria.fi
040 523 4116
Sanna lehtimaki 0
Sanna Lehtimäki

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
sanna.lehtimaki@proagria.fi
045 6578 706
Img 6452 anna riitta leinonen
Anna-Riitta Leinonen

Palvelupäällikkö, erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
anna-riitta.leinonen@proagria.fi
0400 168 647
Lindqvist reija
Reija Lindqvist

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
reija.lindqvist@proagria.fi
0400 459 127
Luostarinen sinikka
Sinikka Luostarinen

Maidontuotannon asiantuntija, automaatiolypsy

ProAgria Etelä-Savo
sinikka.luostarinen@proagria.fi
040 764 0545
Sirpa luttinen
Sirpa Luttinen

Maidontuotannon asiantuntija, tekninen asiantuntija

ProAgria Oulu
sirpa.luttinen@proagria.fi
040 845 2985
Anna maija minkkinen
Anna-Maija Minkkinen

maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
anna-maija.minkkinen@proagria.fi
040 564 9166
Sanna minkkinen
Sanna Minkkinen

maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
sanna.minkkinen@proagria.fi
043 824 9646
22rgb
Helinä Mukka

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
helina.mukka@proagria.fi
050 590 2083
Murtola terttu 7053 pien
Terttu Murtola

Ruokinnan erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
terttu.murtola@proagria.fi
040 700 9537
Maki paivi
Päivi Mäki

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
paivi.maki@proagria.fi
0400 599 574
Irene makinen
Irene Mäkinen

palvelupäällikkö, maatilojen tuotantopalvelut

ProAgria Keski-Suomi
irene.makinen@proagria.fi
040 587 3245
Norismaa Minna net muokattu
Minna Norismaa

Valtakunnallinen Huippuosaaja, ruokinta ja eläinten hyvinvointi, automaattilypsy

ProAgria Itä-Suomi
minna.norismaa@proagria.fi
040 301 2431
Paula orava
Paula Orava

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
paula.orava@proagria.fi
040 738 0683
Edustuskuva 140x140 netti 0
Eveliina Pekkarinen

Ruokinnan erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
eveliina.pekkarinen@proagria.fi
040 523 0932
Juhani peltola
Juhani Peltola

nurmen- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
juhani.peltola@proagria.fi
043 826 9719
21rgb
Tarja Peltomäki

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
tarja.peltomaki@proagria.fi
040 741 7397
Maire pikkarainen
Maire Pikkarainen

Maidon-, kasvin- ja luomutuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
maire.pikkarainen@proagria.fi
040 845 3580
Tuula puikko proagrialappi
Tuula Puikko

Maitotila-asiantuntija

ProAgria Lappi
tuula.puikko@proagria.fi
040 700 6238
Puttonen marketta
Marketta Puttonen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
marketta.puttonen@proagria.fi
040 592 0543
Puttonen markku
Markku Puttonen

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
markku.puttonen@proagria.fi
040 709 2484
Pylkkanen anne rajattu
Anne Pylkkänen

Ruokinnan ja tuotannonohjauksen asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
anne.pylkkanen@proagria.fi
040 673 4564
Sonja pyykola kuvarajattu
Sonja Pyykölä

Valtakunnallinen huippuosaaja, automaattilypsy (vanhempainvapaalla)

ProAgria Keski-Pohjanmaa
sonja.pyykola@proagria.fi
043 825 4282
Liisa mariapakkila
Liisa-Maria Päkkilä

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
liisa-maria.pakkila@proagria.fi
044 481 1434
Rautio salla
Salla Rautio

Asiantuntija, maidontuotanto (vanhempainvapaalla)

ProAgria Etelä-Suomi
salla.rautio@proagria.fi
Reinikainen virpi
Virpi Reinikainen

Asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
virpi.reinikainen@proagria.fi
043 824 9500
17rgb
Ulla-Maija Reinilä

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
ulla-maija.reinila@proagria.fi
050 365 2037
Kati riipi proagrialappi
Kati Riipi

Maitotila-asiantuntija

ProAgria Lappi
kati.riipi@proagria.fi
0400 233 367
15rgb
Lisbeth Rintala

Asiantuntija, maidontuotanto ja talous

ProAgria Länsi-Suomi
lisbeth.rintala@proagria.fi
050 356 4738
Saastamoinen niina
Niina Saastamoinen

Luomumaidontuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
niina.saastamoinen@proagria.fi
040 735 9912
Salonen anne
Anne Salonen

Asiantuntija, maidontuotanto ja ruokinta

ProAgria Etelä-Suomi
anne.salonen@proagria.fi
0400 461 705
Sanna taipale
Sanna Taipale

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
sanna.taipale@proagria.fi
041 730 7477
Tamminen raija
Raija Tamminen

Palvelupäällikkö, maito ja nurmi

ProAgria Etelä-Suomi
raija.tamminen@proagria.fi
040 722 1873
Minna tanner web
Minna Tanner

Ruokinnan asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
minna.tanner@proagria.fi
040 572 3197
Leila timonen
Leila Timonen

maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
leila.timonen@proagria.fi
0400 747 289
Armi uljua proagrialappi vaaleampi
Armi Uljua

Maitotila-asiantuntija

ProAgria Lappi
armi.uljua@proagria.fi
0400 484 305
Essi Vainio kuva 1
Essi Vainio

Palvelupäällikkö

ProAgria Etelä-Suomi
essi.vainio@proagria.fi
050 479 4150
Vauhkonen mari web
Mari Vauhkonen

Maidontuotannon asiantuntija, tuotosseurannan erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
mari.vauhkonen@proagria.fi
040 301 2466
Sanna vidgren web
Sanna Vidgren

Ruokinnan ja tuotannonohjauksen asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
sanna.vidgren@proagria.fi
0400 375 583
Matti viinikainen
Matti Viinikainen

Valtakunnallinen Huippuosaaja, investoinnit ja maito

ProAgria Keski-Suomi
matti.viinikainen@proagria.fi
0400 896 386
Virtanen pirjo
Pirjo Virtanen

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
pirjo.virtanen@proagria.fi
043 824 9402
Enni ylitalo proagrialappi vaaleampi
Enni Ylitalo

Maitotila-asiantuntija

ProAgria Lappi
enni.ylitalo@proagria.fi
040 777 7358
Sini oljymaki
Sini Öljymäki

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
sini.oljymaki@proagria.fi
040 764 7904