Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Haalijoki Outi web
Outi Haalijoki

Asiantuntija, maidontuotanto, kasvinviljely ja tilitoimistopalvelu

ProAgria Etelä-Suomi
outi.haalijoki@proagria.fi
0400 363 441
Harakka Irja
Irja Harakka

Ruokinnan ja tuotannonohjauksen asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
irja.harakka@proagria.fi
040 510 5422
Hanna Heikkila 2
Hanna Heikkilä

Palvelupäällikkö, kotieläintuotanto

ProAgria Oulu
hanna.heikkila@proagria.fi
050 349 7053
Heinonen liisa
Liisa Heinonen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
liisa.heinonen@proagria.fi
043 824 9506
Hietamaki Merja web
Merja Hietamäki

Asiantuntija, maidon- ja lammastuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
merja.hietamaki@proagria.fi
050 345 5449
Milja Ikonen netti
Milja Ikonen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
milja.ikonen@proagria.fi
0400 279 049
Jalo Marja web
Marja Jalo

Asiantuntija, maidontuotanto, lammas- ja vuohitalous sekä luonnonmukainen kotieläintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
marja.jalo@proagria.fi
040 572 8387
Sanna Jaaskelainen
Sanna Jääskeläinen

Asiakkuusjohtaja

ProAgria Länsi-Suomi
sanna.jaaskelainen@proagria.fi
050 517 7750
Tiina karlstrom
Tiina Karlström

Valtakunnallinen huippuosaaja, lypsykarjan ruokinta, terveys ja hyvinvointi

ProAgria Oulu
tiina.karlstrom@proagria.fi
040 513 3241
Katja Kellokoski
Katja Kellokoski

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
katja.kellokoski@proagria.fi
040 849 2870
Kemppainen Raija web
Raija Kemppainen

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
raija.kemppainen@proagria.fi
0400 845 814
Kiviranta ilpo netti
Ilpo Kiviranta

Kasvin- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
ilpo.kiviranta@proagria.fi
040 301 2415
Kokkonen tuula
Tuula Kokkonen

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
tuula.kokkonen@proagria.fi
040 775 5480
Elviira kopola 200x200
Elviira Kopola

Maidontuotannon asiantuntija (vanhempainvapaalla)

ProAgria Oulu
elviira.kopola@proagria.fi
041 730 7475
Kopra Heli web
Heli Kopra

Maitotila-asiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
heli.kopra@proagria.fi
050 307 3125
Ida Korhonen
Ida Korhonen

Ruokintapalveluiden kehityspäällikkö, Ruokinnan erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
ida.korhonen@proagria.fi
043 825 1219
Kukkula leena
Leena Kukkula

Erityisasiantuntija, johtaminen ja luomukotieläintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
leena.kukkula@proagria.fi
0400 914 172
Minna karenlampi 0
Minna Kärenlampi

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
minna.karenlampi@proagria.fi
043 826 6487
Laatikainen jonna net
Jonna Laatikainen

Maidontuotannon asiantuntija ( vanhempain vapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
Eliisa laitila 0
Eliisa Laitila

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
eliisa.laitila@proagria.fi
040 758 5217
Sanna lehtimaki 0
Sanna Lehtimäki

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
sanna.lehtimaki@proagria.fi
045 6578 706
Anna Riitta Leinonen
Anna-Riitta Leinonen

Palvelupäällikkö, erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
anna-riitta.leinonen@proagria.fi
0400 168 647
Lindqvist reija
Reija Lindqvist

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
reija.lindqvist@proagria.fi
0400 459 127
Luostarinen sinikka
Sinikka Luostarinen

Maidontuotannon asiantuntija, automaatiolypsy

ProAgria Etelä-Savo
sinikka.luostarinen@proagria.fi
040 764 0545
Sanna minkkinen
Sanna Minkkinen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
sanna.minkkinen@proagria.fi
043 824 9646
Anna maija minkkinen
Anna-Maija Minkkinen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
anna-maija.minkkinen@proagria.fi
040 564 9166
Helina Mukka
Helinä Mukka

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
helina.mukka@proagria.fi
050 590 2083
Murtola Terttu
Terttu Murtola

Ruokinnan erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
terttu.murtola@proagria.fi
040 700 9537
Maki paivi
Päivi Mäki

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
paivi.maki@proagria.fi
0400 599 574
Irene makinen
Irene Mäkinen

Palvelupäällikkö, maatilojen tuotantopalvelut

ProAgria Keski-Suomi
irene.makinen@proagria.fi
040 587 3245
Norismaa Minna net muokattu
Minna Norismaa

Valtakunnallinen Huippuosaaja, ruokinta ja eläinten hyvinvointi, automaattilypsy

ProAgria Itä-Suomi
minna.norismaa@proagria.fi
040 301 2431
Paula orava
Paula Orava

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
paula.orava@proagria.fi
040 738 0683
Parkkinen Emmi esittely
Emmi Parkkinen

Ruokinnan asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
emmi.parkkinen@proagria.fi
050 598 7691
Juhani peltola
Juhani Peltola

Nurmen- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
juhani.peltola@proagria.fi
043 826 9719
Maire pikkarainen
Maire Pikkarainen

Maidon-, kasvin- ja luomutuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
maire.pikkarainen@proagria.fi
040 845 3580
Puttonen Markku web
Markku Puttonen

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
markku.puttonen@proagria.fi
040 709 2484
Puttonen marketta
Marketta Puttonen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
marketta.puttonen@proagria.fi
040 592 0543
Anne Pylkkanen
Anne Pylkkänen

Ruokinnan ja tuotannonohjauksen asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
anne.pylkkanen@proagria.fi
040 673 4564
Sonja Pyykola
Sonja Pyykölä

Valtakunnallinen huippuosaaja, automaattilypsy (hoitovapaalla)

ProAgria Keski-Pohjanmaa
sonja.pyykola@proagria.fi
043 825 4282
Emmi Rantala
Emmi Rantala

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
emmi.rantala@proagria.fi
050 604 56
Elina Raudaskoski
Elina Raudaskoski

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
elina.raudaskoski@proagria.fi
050 331 4573
Rautio Salla web
Salla Rautio

Asiantuntija, maidontuotanto ja emolehmät

ProAgria Etelä-Suomi
salla.rautio@proagria.fi
044 431 4358
Anne Salonen
Anne Ruotsalainen

Asiantuntija, maidontuotanto ja ruokinta

ProAgria Oulu
anne.ruotsalainen@proagria.fi
0400 461 705
Saastamoinen niina abc
Niina Saastamoinen

Luomumaidontuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
niina.saastamoinen@proagria.fi
040 735 9912
Sanna taipale
Sanna Taipale

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
sanna.taipale@proagria.fi
041 730 7477
Minna Tanner
Minna Tanner

Ruokinnan asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
minna.tanner@proagria.fi
040 572 3197
Mari Vauhkonen
Mari Vauhkonen

Maidontuotannon asiantuntija, tuotosseurannan erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
mari.vauhkonen@proagria.fi
040 301 2466
Matti viinikainen
Matti Viinikainen

Valtakunnallinen Huippuosaaja, investoinnit ja maito

ProAgria Keski-Suomi
matti.viinikainen@proagria.fi
0400 896 386
Heta Ylijaasko
Heta Ylijääskö

Maidon- ja kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
heta.ylijaasko@proagria.fi
050 468 7766
Enni Ylitalo 1
Enni Ylitalo

Maidon- ja kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
enni.ylitalo@proagria.fi
050 465 9364
Sini oljymaki
Sini Öljymäki

Maidontuotannon erityisasiantuntija

ProAgria Oulu
sini.oljymaki@proagria.fi
040 764 7904