Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Mikael dahlvik
Mikael Dahlvik

Kehityspäällikkö, digitaalinen palvelukehitys

ProAgria Keskusten Liitto
mikael.dahlvik@proagria.fi
041 730 9064
54rgb
Anu Ellä

Valtakunnallinen Huippuosaaja, nurmentuotanto, johtaminen, pienryhmätoiminta

ProAgria Länsi-Suomi
anu.ella@proagria.fi
040 180 1260
Virva hallivuori
Virva Hallivuori

Myyntipäällikkö, palvelupäällikkö, maito, naudanliha ja lammas

ProAgria Oulu
virva.hallivuori@proagria.fi
0400 953 623
Pirita huhtasalo netti
Pirita Huhtasalo

Yritysasiantuntija, maaseutuyritykset

ProAgria Länsi-Suomi
pirita.huhtasalo@proagria.fi
0500 190 180
Heini iinatti
Heini Iinatti

Toiminnanjohtaja

ProAgria Oulu
heini.iinatti@maajakotitalousnaiset.fi
040 555 1674
Sami iltanen netti yhteystietokortti
Sami Iltanen

Toimitusjohtaja

ProAgria Länsi-Suomi
sami.iltanen@proagria.fi
040 835 2455
Karila arto
Arto Karila

Talouden ja johtamisen erityisasiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
arto.karila@proagria.fi
040 182 7162
Tiina karlstrom
Tiina Karlström

Valtakunnallinen Huippuosaaja, lypsykarjan ruokinta, terveys ja hyvinvointi

ProAgria Oulu
tiina.karlstrom@proagria.fi
040 513 3241
Keski soini tapani 0
Tapani Keski-Soini

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
tapani.keski-soini@proagria.fi
040 301 2429
Liisakoskelanettisivut
Liisa Koskela

Valtakunnallinen Huippuosaaja, yritysjohtamisen erityisasiantuntija, laatuvastaava

ProAgria Keski-Pohjanmaa
liisa.koskela@proagria.fi
050 512 0615
Kukkula leena
Leena Kukkula

Erityisasiantuntija, johtaminen ja luomukotieläintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
leena.kukkula@proagria.fi
0400 914 172
Hannu laitinen
Hannu Laitinen

Palvelupäällikkö, yritys- ja tilipalveluasiakkaat

ProAgria Keski-Suomi
hannu.laitinen@proagria.fi
0400 321 907
Annina luotonen uusi netti
Annina Luotonen

Yritysasiantuntija, maaseutuyritykset

ProAgria Länsi-Suomi
annina.luotonen@proagria.fi
040 661 9010
Sarimorri netti
Sari Morri

Asiantuntija, henkilöstöjohtaminen, HR-tiimi

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
sari.morri@proagria.fi
043 826 8643
Harrimakivuokkonettisivukuva
Harri Mäkivuokko

Toimitusjohtaja

ProAgria Keskusten Liitto
harri.makivuokko@proagria.fi
040 508 1393
Heikkiojala2
Heikki Ojala

Erityisasiantuntija, talous ja omistajanvaihdokset

ProAgria Keski-Pohjanmaa
heikki.ojala@proagria.fi
040 534 2166
Ojala heli netti 0
Heli Ojala

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
heli.ojala@proagria.fi
041 7312254
Paula orava
Paula Orava

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
paula.orava@proagria.fi
040 738 0683
Pennalajuha
Juha Pennala

talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
juha.pennala@proagria.fi
043 827 3578
Mirva pietila netti
Mirva Pietilä

talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
mirva.pietila@proagria.fi
043 825 0524
Rinnekari johanna 2014 4922
Johanna Rinnekari

Yritysasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
johanna.rinnekari@maajakotitalousnaiset.fi
0403012441
15rgb
Lisbeth Rintala

Asiantuntija, maidontuotanto ja talous

ProAgria Länsi-Suomi
lisbeth.rintala@proagria.fi
050 356 4738
Rissanen tuomo
Tuomo Rissanen

Palvelupäällikkö, varatoimitusjohtaja

ProAgria Itä-Suomi
tuomo.rissanen@proagria.fi
040 563 8749
Anttisipponennettikuva
Antti Sipponen

Kehityspäällikkö, maatilayrityksen johtaminen

ProAgria Keskusten Liitto
antti.sipponen@proagria.fi
044 430 9206
Sulola heli uusi 2018
Heli Sulola

Yritysasiantuntija, MKN varatoiminnanjohtaja

ProAgria Itä-Suomi
heli.sulola@maajakotitalousnaiset.fi
040 672 0597
Suutarla marja
Marja Suutarla

Kehityspäällikkö

ProAgria Etelä-Suomi
marja.suutarla@proagria.fi
040 721 0598
Saana tanskanen niemi
Saana Tanskanen-Niemi

Talouden ja johtamisen asiantuntija

ProAgria Oulu
saana.tanskanen-niemi@proagria.fi
045 6578 704
Teppinen auli
Auli Teppinen

Asiantuntija, yrityspalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
auli.teppinen@proagria.fi
0400 461 716
Tiainen mikko www
Mikko Tiainen

Talouden ja omistajanvaihdosten asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
mikko.tiainen@proagria.fi
044 431 4394
Toivonen ari
Ari Toivonen

Toimitusjohtaja

ProAgria Etelä-Suomi
ari.toivonen@proagria.fi
0400 461 701
Turunen Anna netti
Anna Turunen

Palvelupäällikkö, strategisen johtamisen palvelut

ProAgria Etelä-Suomi
anna.turunen@proagria.fi
040 595 7543
Senni valiola netti
Senni Valiola

Yritysasiantuntija, maaseutuyritykset

ProAgria Länsi-Suomi
senni.valiola@proagria.fi
041 7315001
Matti viinikainen
Matti Viinikainen

Valtakunnallinen Huippuosaaja, investoinnit ja maito

ProAgria Keski-Suomi
matti.viinikainen@proagria.fi
0400 896 386