Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Milla alanco
Milla Alanco-Ollqvist

erityisasiantuntija, lammas- ja vuohituotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
milla.alanco-ollqvist@proagria.fi
040 7060 558
Hanna Heikkila
Hanna Heikkilä

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
hanna.heikkila@proagria.fi
050 349 7053
Linda Hamalainen
Linda Hämäläinen

Asiantuntija, maidontuotanto ja ruokinta

ProAgria Länsi-Suomi
linda.hamalainen@proagria.fi
041 731 4524
Milja Ikonen netti
Milja Ikonen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
milja.ikonen@proagria.fi
0400 279 049
Sanna Jaaskelainen
Sanna Jääskeläinen

Asiakkuusjohtaja

ProAgria Länsi-Suomi
sanna.jaaskelainen@proagria.fi
050 517 7750
Tiina karlstrom
Tiina Karlström

Valtakunnallinen huippuosaaja, lypsykarjan ruokinta, terveys ja hyvinvointi

ProAgria Oulu
tiina.karlstrom@proagria.fi
040 513 3241
Karen
Jenna Karén

kotieläintuotannon asiantuntija, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
jenna.karen@proagria.fi
043 827 2342
Katja Kellokoski
Katja Kellokoski

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
katja.kellokoski@proagria.fi
040 849 2870
Hannu kivisaari netti
Hannu Kivisaari

kasvintuotannon asiantuntija, nurmi

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
hannu.kivisaari@proagria.fi
0400 798 580
Ida Korhonen
Ida Korhonen

Ruokintapalveluiden kehityspäällikkö, Ruokinnan erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
ida.korhonen@proagria.fi
043 825 1219
JO1 A3195 Edit
Arja Kujala

kotieläintuotannon asiantuntija, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
arja.kujala@proagria.fi
040 759 8618
Laatikainen jonna net
Jonna Laatikainen

Maidontuotannon asiantuntija ( vanhempain vapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
Anna Riitta Leinonen
Anna-Riitta Leinonen

Palvelupäällikkö, erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
anna-riitta.leinonen@proagria.fi
0400 168 647
Mattila Moona netti
Moona Mattila

Maitotila-asiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
moona.mattila@proagria.fi
050 569 4163
Mattilalopponen
Kirsi Mattila-Löppönen

erityisasiantuntija, nautakarjan ruokinta

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
kirsi.mattila-lopponen@proagria.fi
040 594 5745
Anna maija minkkinen
Anna-Maija Minkkinen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
anna-maija.minkkinen@proagria.fi
040 564 9166
Sanna minkkinen
Sanna Minkkinen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
sanna.minkkinen@proagria.fi
043 824 9646
Helina Mukka
Helinä Mukka

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
helina.mukka@proagria.fi
050 590 2083
Irene makinen
Irene Mäkinen

Palvelupäällikkö, maatilojen tuotantopalvelut

ProAgria Keski-Suomi
irene.makinen@proagria.fi
040 587 3245
Johanna mantyharju
Johanna Mäntyharju

erityisasiantuntija, luomu, teknologia

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
johanna.mantyharju@proagria.fi
040 512 1901
Norismaa Minna net muokattu
Minna Norismaa

Valtakunnallinen Huippuosaaja, ruokinta ja eläinten hyvinvointi, automaattilypsy

ProAgria Itä-Suomi
minna.norismaa@proagria.fi
040 301 2431
Sofiapaalijarvi netti
Sofia Paalijärvi

kotieläintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
sofia.paalijarvi@proagria.fi
041 731 4627
Parkkinen Emmi esittely
Emmi Parkkinen

Ruokinnan asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
emmi.parkkinen@proagria.fi
050 598 7691
Juhani peltola
Juhani Peltola

Nurmen- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
juhani.peltola@proagria.fi
043 826 9719
JO1 A3221 Edit 1
Seija Perasto

terveydenhuoltoeläinlääkäri, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
seija.s.perasto@proagria.fi
043 824 8030
Emmi Rantala
Emmi Rantala

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
emmi.rantala@proagria.fi
050 604 56
JO1 A3215 Edit
Sini Sillanpää

kotieläintuotannon asiantuntija, lammas- ja vuohituotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
sini.sillanpaa@proagria.fi
043 825 0526
Urpu3
Urpu Tanner-Koopmans

erityisasiantuntija, emolehmätuotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
urpu.tanner-koopmans@proagria.fi
040 184 8166
Tuominen pirkko 7049 1 pien
Pirkko Tuominen

Luomun erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
pirkko.tuominen@proagria.fi
0400 124 976
Vauhkonen mari web
Mari Vauhkonen

Maidontuotannon asiantuntija, tuotosseurannan erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
mari.vauhkonen@proagria.fi
040 301 2466
Auli ylirahnasto netti
Auli Yli-Rahnasto

kotieläintuotannon asiantuntija, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
auli.yli-rahnasto@proagria.fi
040 5262 467