Asiantuntijat

Meitä on iso joukko maatalouden ja maaseudun yritystoiminnan asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Kyosti
Kyösti Laajalahti

Omistusjärjestelyjen erityisasiantuntija, kaupanvahvistaja

ProAgria Itä-Suomi
kyosti.laajalahti@proagria.fi
0400 277 670
Kuva raita laaksonen
Raita Laaksonen

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
raita.laaksonen@proagria.fi
041 730 7059
Laapas asko
Asko Laapas

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
asko.laapas@proagria.fi
040 721 9991
Leenalk rajattu
Leena Lahdenvesi-Korhonen

Kehitysjohtaja, maaseutumaisema ja luonnonhoito

leena.lahdenvesi-korhonen@maajakotitalousnaiset.fi
040 523 5133
Lampinen esko
Esko Lampinen

Asiantuntija, verotus sekä IT-vastaava

ProAgria Etelä-Suomi
esko.lampinen@proagria.fi
050 564 4889
Hanna Maria Laukkanen rajattu
Hanna-Maria Laukkanen

kasvintuotannon asiantuntija, hanketyöntekijä Ilmastonmuutokseen varautuva viljelijä -hankkeessa

ProAgria Keski-Suomi
hanna-maria.laukkanen@proagria.fi
043 826 9715
43rgb
Alma Lehti

Asiantuntija, luomu ja kasvintuotanto (vanhempainvapaalla)

ProAgria Länsi-Suomi
alma.lehti@proagria.fi
Laurilehtila2021 0
Lauri Lehtilä

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
lauri.lehtila@proagria.fi
041 730 8206
Sanna lehtimaki 0
Sanna Lehtimäki

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
sanna.lehtimaki@proagria.fi
045 6578 706
Henna 200x200
Henna Lehtosaari-Vähäkuopus

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
henna.lehtosaari-vahakuopus@proagria.fi
041 730 8242
Lepparanta netta
Netta Leppäranta os. Junnola

Valtakunnallinen Huippuosaaja, ympäristö

ProAgria Etelä-Suomi
netta.lepparanta@proagria.fi
040 537 3453
Levomaki heikki
Heikki Levomäki

Asiantuntija, talous ja kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
heikki.levomaki@proagria.fi
040 869 7877
Luikku
Niko Luikku

liiketoimintapäällikkö

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
niko.luikku@proagria.fi
0400 297 245
Img 0190 jenni naama
Jenni Lukkaroinen

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
jenni.lukkaroinen@proagria.fi
0400 164 044
Jari luokkakallio netti
Jari Luokkakallio

luomukasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
jari.luokkakallio@proagria.fi
0400 297 235
Annina luotonen uusi netti
Annina Luotonen

Yritysasiantuntija, maaseutuyritykset

ProAgria Länsi-Suomi
annina.luotonen@proagria.fi
040 661 9010
Lyomio matti
Matti Lyömiö

Omistajanvaihdosten asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
matti.lyomio@proagria.fi
0400 343 952