Asiantuntijat

Meitä on iso joukko maatalouden ja maaseudun yritystoiminnan asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Kysy lisää palveluistamme
Valtakunnallinen asiakaspalvelu
asiakaspalvelu@proagria.fi
044 420 9000
Kysy lisää palveluistamme
Tuotosseurannan asiakaspalvelu
tuotosseuranta@proagria.fi
09 8566 5980
Kysy lisää palveluistamme
Lammastuotosseurannan asiakaspalvelu
nettikatras@proagria.fi
09 8566 6010
Laajalahti arttu muokattu pien
Arttu Laajalahti

Asiantuntija, kirjanpito MVL

ProAgria Itä-Suomi
arttu.laajalahti@proagria.fi
043 825 1215
Kyosti
Kyösti Laajalahti

Omistusjärjestelyjen erityisasiantuntija, kaupanvahvistaja

ProAgria Itä-Suomi
kyosti.laajalahti@proagria.fi
0400 277 670
Laakkonen anna katri netti
Anna-Katri Laakkonen

Hankevastaava, Mainio Maitotila

ProAgria Itä-Suomi
anna-katri.m.laakkonen@proagria.fi
0438254984
Jaana laaksonen 2
Jaana Laaksonen

Palvelupäällikkö, tilipalvelut

ProAgria Länsi-Suomi
jaana.laaksonen@proagria.fi
044 486 3817
Kuva raita laaksonen
Raita Laaksonen

kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
raita.laaksonen@proagria.fi
041 730 7059
Laapas asko
Asko Laapas

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
asko.laapas@proagria.fi
040 721 9991
Laatikainen jonna net
Jonna Laatikainen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
jonna.laatikainen@proagria.fi
040 301 2448
Eliisa laitila 0
Eliisa Laitila

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
eliisa.laitila@proagria.fi
040 758 5217
Hannu laitinen
Hannu Laitinen

Palvelupäällikkö, yritys- ja tilipalveluasiakkaat

ProAgria Keski-Suomi
hannu.laitinen@proagria.fi
0400 321 907
Laitinen marjo
Marjo Laitinen

Asiakaspalvelusihteeri

ProAgria Etelä-Savo
marjo.h.laitinen@proagria.fi
0400 261 094
Savolainen mervi
Mervi Laitinen

Talouspäällikkö

ProAgria Etelä-Savo
mervi.laitinen@proagria.fi
0400 256 592
Laitinen minna
Minna Laitinen

Yritysasiantuntija, työnohjaaja

ProAgria Etelä-Savo
minna.laitinen@proagria.fi
041 730 0648
Vesa laitinen
Vesa Laitinen

Johtaja

ProAgria Keski-Suomi
vesa.laitinen@proagria.fi
0400 547 816
Lampinen esko
Esko Lampinen

Asiantuntija, verotus sekä IT-vastaava

ProAgria Etelä-Suomi
esko.lampinen@proagria.fi
050 564 4889
Niina lampinen
Niina Lampinen

tapahtumatuottaja

niina.lampinen@proagria.fi
043 826 7291
Lappalainen kari 002
Kari Lappalainen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
kari.lappalainen@proagria.fi
0417307897
Lappi petri rajattu
Petri Lappi

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
petri.lappi@proagria.fi
043 827 3333
Jonna minnalassila
Jonna-Minna Lassila

Maidontuotannon tekninen asiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jonna-minna.lassila@proagria.fi
044 486 3077
Meri kytola netti
Meri Latvala

tekninen asiantuntija, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
meri.latvala@proagria.fi
041 730 6697
Laukkanen Henna
Henna Laukkanen

Talousasiantuntija (perhevapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
Hanna Maria Laukkanen
Hanna-Maria Laukkanen

Kasvintuotannon asiantuntija, hankeasiantuntija Ilmastonmuutokseen varautuva viljelijä -hankkeessa

ProAgria Keski-Suomi
hanna-maria.laukkanen@proagria.fi
043 826 9715
Heidilehkonenuusi
Heidi Lehkonen

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
heidi.lehkonen@proagria.fi
040 523 4116
43rgb
Alma Lehti

Asiantuntija, luomu ja kasvintuotanto (vanhempainvapaalla)

ProAgria Länsi-Suomi
alma.lehti@proagria.fi
Laurilehtila2021 0
Lauri Lehtilä

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
lauri.lehtila@proagria.fi
041 730 8206
Sanna lehtimaki 0
Sanna Lehtimäki

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
sanna.lehtimaki@proagria.fi
045 6578 706
Lehtinen
Erja Lehtinen

tilipalveluasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
erja.lehtinen@proagria.fi
043 827 2341
Lehtonen annika nettis
Annika Lehtonen

Talousasiantuntija, hankevastaava

ProAgria Itä-Suomi
annika.lehtonen@proagria.fi
0417303345
Tuula lehtonen kuva
Tuula Lehtonen

Toimituspäällikkö, Koti ja maaseutu -lehti

tuula.lehtonen@maajakotitalousnaiset.fi
043 827 3405
Henna 200x200
Henna Lehtosaari-Vähäkuopus

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
henna.lehtosaari-vahakuopus@proagria.fi
041 730 8242
Img 6452 anna riitta leinonen
Anna-Riitta Leinonen

Palvelupäällikkö, erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
anna-riitta.leinonen@proagria.fi
0400 168 647
Leinonen roosa
Roosa Leinonen

Talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
roosa.leinonen@proagria.fi
040 749 0112
Halme kaisa
Kaisa Leipälä (os. Halme)

Energia-asiantuntija (vanhempainvapaalla)

ProAgria Etelä-Suomi
kaisa.leipala@proagria.fi
040 147 6240
Maijalemettinen netti
Maija Lemettinen

toimistosihteeri

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
maija.lemettinen@proagria.fi
043 824 7780
Miia
Miia Lenkkeri-Tamminen

viestintäpäällikkö

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
miia.lenkkeri-tamminen@proagria.fi
0400 159 118
Lento kemppi sanna
Sanna Lento-Kemppi

Yritysasiantuntija, Neuvo-asiantuntija maatilan nykyaikaistaminen ja kilpailukyvyn parantaminen

ProAgria Etelä-Suomi
sanna.lento-kemppi@maajakotitalousnaiset.fi
040 544 7768
Kirsi Leppikorpi
Kirsi Leppikorpi

Valtakunnallinen Huippuosaaja, tekninen erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
kirsi.leppikorpi@proagria.fi
0400 367 656
Leppanen arja
Arja Leppänen

Hankeasiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
arja.leppanen@proagria.fi
0400 256 359
Lepparanta netta
Netta Leppäranta os. Junnola

Valtakunnallinen Huippuosaaja, ympäristö

ProAgria Etelä-Suomi
netta.lepparanta@proagria.fi
040 537 3453
Levomaki heikki
Heikki Levomäki

Asiantuntija, talous ja kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
heikki.levomaki@proagria.fi
040 869 7877
Liljestrom jonna
Jonna Liljeström

Asiantuntija, tilipalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
jonna.liljestrom@proagria.fi
043 824 8632
Lind Noora netti
Noora Lind

Asiantuntija, luomu- ja kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
noora.lind@proagria.fi
050 470 3480
Lindqvist reija
Reija Lindqvist

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
reija.lindqvist@proagria.fi
0400 459 127
Sannalindennetti
Sanna Lindén

Viestintäpäällikkö, sisäinen viestintä

ProAgria Keskusten Liitto, ProAgria Etelä-Suomi
sanna.linden@proagria.fi
044 431 4193
Sirpa liisa linna netti ap
Sirpa-Liisa Linna

MVL-kirjanpito, asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
sirpa-liisa.linna@proagria.fi
0438249309
Lipiainen jari
Jari Lipiäinen

Asiantuntija, IT

ProAgria Keskusten Liitto
jari.lipiainen@proagria.fi
0400 791 771
Loitokari minna
Minna Loitokari

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
minna.loitokari@proagria.fi
040 516 0524
Louna sanna 3
Sanna Louna

Ruoka-asiantuntija (vanhempainvapaalla)

ProAgria Itä-Suomi
Luikku
Niko Luikku

liiketoimintapäällikkö

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
niko.luikku@proagria.fi
0400 297 245
Vuokko lukinmaa 0
Vuokko Lukinmaa

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
vuokko.lukinmaa@proagria.fi
043 827 2995
Img 0190 jenni naama
Jenni Lukkaroinen

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
jenni.lukkaroinen@proagria.fi
0400 164 044
Jari luokkakallio netti
Jari Luokkakallio

luomukasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
jari.luokkakallio@proagria.fi
0400 297 235
Luomamarjut netti
Marjut Luoma

tilipalveluasiantuntija, yhtiöittäminen

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
marjut.luoma@proagria.fi
041 730 7809
Luostarinen sinikka
Sinikka Luostarinen

Maidontuotannon asiantuntija, automaatiolypsy

ProAgria Etelä-Savo
sinikka.luostarinen@proagria.fi
040 764 0545
Christa luoto netti
Christa Luoto

asiantuntija, tilipalvelut

ProAgria Länsi-Suomi
christa.luoto@proagria.fi
041 730 5376
Luotola linnea www
Linnea Luotola

Talouden asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
linnea.luotola@proagria.fi
041 7314703
Annina luotonen uusi netti
Annina Luotonen

Yritysasiantuntija, maaseutuyritykset

ProAgria Länsi-Suomi
annina.luotonen@proagria.fi
040 661 9010
Sirpa luttinen
Sirpa Luttinen

Maidontuotannon asiantuntija, tekninen asiantuntija

ProAgria Oulu
sirpa.luttinen@proagria.fi
040 845 2985
Lyyra vornanen minna netti
Minna Lyyra-Vornanen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
minna.lyyra-vornanen@proagria.fi
041 731 4893
Lyomio matti
Matti Lyömiö

Omistajanvaihdosten asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
matti.lyomio@proagria.fi
0400 343 952
Jarmo lampsa netti
Jarmo Lämpsä

Talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
jarmo.lampsa@proagria.fi
040 126 3481