Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Miina Aronen
Miina Aronen

Ruoka- ja ravitsemusasiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
miina.aronen@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 4281
Erkkila Marju
Marju Erkkilä

Talouspäällikkö

ProAgria Keski-Pohjanmaa
marju.erkkila@proagria.fi
050 340 2633
Sari Harju
Sari Harju

Asiantuntija, maito- ja kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
sari.harju@proagria.fi
040 523 4114
Anna Maarit Hollanti
Anna-Maarit Hollanti

Asiantuntija, ruokinta

ProAgria Keski-Pohjanmaa
anna-maarit.hollanti@proagria.fi
040 523 4116
Armi Hotakainen
Armi Hotakainen

Maidontuotannon tekninen asiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
armi.hotakainen@proagria.fi
0400 644 261
Jouni Huhtala
Jouni Huhtala

Asiantuntija, talous- ja kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jouni.huhtala@proagria.fi
040 512 3703
Charlotta Hastbacka
Charlotta Hästbacka

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
charlotta.hastbacka@proagria.fi
050 593 9094
Jouni Ingalsuo
Jouni Ingalsuo

Kehityspäällikkö

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jouni.ingalsuo@proagria.fi
040 552 5781
Heli Kallioinen
Heli Kallioinen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
heli.kallioinen@proagria.fi
050 430 7661
Jarmo Karhula
Jarmo Karhula

Asiantuntija, maito- ja kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jarmo.karhula@proagria.fi
044 521 2210
Ritva Karri
Ritva Karri

Viestijä / järjestövastaava

ProAgria Keski-Pohjanmaa
ritva.karri@proagria.fi
040 523 4113
Katja Kellokoski
Katja Kellokoski

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
katja.kellokoski@proagria.fi
040 849 2870
Ketola Minna
Minna Ketola

Taloushallinnon asiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
minna.ketola@proagria.fi
050 406 3975
Kinnunen Teemu
Teemu Kinnunen

Talousjohtamisen asiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
teemu.kinnunen@proagria.fi
050 310 0827
Liisa Koskela
Liisa Koskela

Valtakunnallinen Huippuosaaja, yritysjohtamisen erityisasiantuntija, laatuvastaava

ProAgria Keski-Pohjanmaa
liisa.koskela@proagria.fi
050 512 0615
Jonna Minna Lassila
Jonna-Minna Lassila

Maidontuotannon tekninen asiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jonna-minna.lassila@proagria.fi
044 486 3077
Anna Riitta Leinonen
Anna-Riitta Leinonen

Palvelupäällikkö, erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
anna-riitta.leinonen@proagria.fi
0400 168 647
Kirsi Leppikorpi
Kirsi Leppikorpi

Valtakunnallinen Huippuosaaja, tekninen erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
kirsi.leppikorpi@proagria.fi
0400 367 656
Luostarinen Sanna kuva 002
Sanna Luostarinen

Asiantuntija, ruokinta

ProAgria Keski-Pohjanmaa
sanna.luostarinen@proagria.fi
0400 974 165
Johannamalinen
Johanna Malinen

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
johanna.malinen@proagria.fi
041 731 0913
Hanna Maki Asiala
Hanna Mäki-Asiala

Tuotantotalouden asiantuntija (toimivapaalla)

ProAgria Keski-Pohjanmaa
Ritva Liisa Nisula
Ritva-Liisa Nisula

Johtaja

ProAgria Keski-Pohjanmaa
ritva-liisa.nisula@proagria.fi
040 584 9550
Juha Nivala
Juha Nivala

Palvelupäällikkö, talousjohtamisen erityisasiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
juha.nivala@proagria.fi
040 861 0641
Heikki Ojala
Heikki Ojala

Erityisasiantuntija, talous ja omistajanvaihdokset

ProAgria Keski-Pohjanmaa
heikki.ojala@proagria.fi
040 534 2166
Elina Orjala
Elina Orjala

Asiantuntija, maidontuotanto (vanhempainvapaalla)

ProAgria Keski-Pohjanmaa
elina.orjala@proagria.fi
Matias Parpala
Matias Parpala

Asiantuntija, talous

ProAgria Keski-Pohjanmaa
matias.parpala@proagria.fi
043 825 4283
Elina Pusaa
Elina Pusaa

Toiminnanjohtaja, Kalatalouskeskus

ProAgria Keski-Pohjanmaa
kpkalatalouskeskus@proagria.fi
050 309 4861
Sonja Pyykola
Sonja Pyykölä

Valtakunnallinen huippuosaaja, automaattilypsy (hoitovapaalla)

ProAgria Keski-Pohjanmaa
sonja.pyykola@proagria.fi
Rahja Taneli
Taneli Rahja

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
taneli.rahja@proagria.fi
040 684 5111
Seija roimelarajattu
Seija Roimela

Asiantuntija, kannattavuuskirjanpito, tilitoimistopalvelut ja luomu

ProAgria Keski-Pohjanmaa
seija.roimela@proagria.fi
040 847 9740
Milla Siltanen
Milla Siltanen

Maisema- ja ympäristöasiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
milla.siltanen@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 4284
Saila Sulonen
Saila Sulonen

Taloussihteeri

ProAgria Keski-Pohjanmaa
saila.sulonen@proagria.fi
040 544 3460
Jari Tikkanen
Jari Tikkanen

Erityisasiantuntija, energia ja luomu

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jari.tikkanen@proagria.fi
0400 162 147
Varila Kirsi 2024
Kirsi Varila

Toiminnanjohtaja, Maa- ja kotitalousnaiset

ProAgria Etelä-Pohjanmaa, ProAgria Keski-Pohjanmaa
kirsi.varila@maajakotitalousnaiset.fi
040 1964 434
Niina Vihela
Niina Vihelä

Ruoka- ja ravitsemusasiantuntija (toimivapaalla)

ProAgria Keski-Pohjanmaa
Avist tero
Tero Åvist

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
tero.avist@proagria.fi
041 731 0398