Asiantuntijat

Meitä on iso joukko maatalouden ja maaseudun yritystoiminnan asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Anu
Anu Ainasoja

Maisema- ja ympäristöasiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
anu.ainasoja@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 4284
Maijaeerikkila kopio
Maija Eerikkilä

Asiantuntija, tilipalvelut ja kasvituotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
maija.eerikkila@proagria.fi
040 521 6416
Eerohakala2
Eero Hakala

Toiminnanjohtaja

ProAgria Keski-Pohjanmaa
eero.hakala@proagria.fi
0400 162 445
Sari harju2
Sari Harju

Asiantuntija, maito- ja kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
sari.harju@proagria.fi
040 523 4114
Armi hotakainen nettiin
Armi Hotakainen

Maidontuotannon tekninen asiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
armi.hotakainen@proagria.fi
0400 644 261
Jounihuhtala kopio
Jouni Huhtala

Asiantuntija, talous- ja kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jouni.huhtala@proagria.fi
040 512 3703
Jounii2nettiin
Jouni Ingalsuo

Kehityspäällikkö

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jouni.ingalsuo@proagria.fi
040 552 5781
Jouppilamika2017
Mika Jouppila

Talousjohtamisen erityisasiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
mika.jouppila@proagria.fi
044 523 4430
Elinaahonen
Elina Järvenoja

Erityisasiantuntija, maidontuotanto (vanhempainvapaalla)

ProAgria Keski-Pohjanmaa
elina.jarvenoja@proagria.fi
044 481 1434
Jarmok
Jarmo Karhula

Asiantuntija, maito- ja kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jarmo.karhula@proagria.fi
044 521 2210
Profiili
Ritva Karri

Viestijä / järjestövastaava

ProAgria Keski-Pohjanmaa
ritva.karri@proagria.fi
040 523 4113
Katjakellokoski
Katja Kellokoski

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
katja.kellokoski@proagria.fi
040 849 2870
Tuija korpela2017rajattu
Tuija Korpela

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
tuija.korpela@proagria.fi
0400 260 575
Liisakoskelanettisivut
Liisa Koskela

Valtakunnallinen Huippuosaaja, yritysjohtamisen erityisasiantuntija, laatuvastaava

ProAgria Keski-Pohjanmaa
liisa.koskela@proagria.fi
050 512 0615
Sinikka kreus
Sinikka Kreus

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
sinikka.kreus@proagria.fi
044 526 3059
Ukkeenmaki
Aleksi Kukkeenmäki

Asiantuntija, talous

ProAgria Keski-Pohjanmaa
aleksi.kukkeenmaki@proagria.fi
041 731 0399
Jonna minnalassila
Jonna-Minna Lassila

Maidontuotannon tekninen asiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jonna-minna.lassila@proagria.fi
044 486 3077
Heidilehkonenuusi
Heidi Lehkonen

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
heidi.lehkonen@proagria.fi
040 523 4116
Img 6452 anna riitta leinonen
Anna-Riitta Leinonen

Palvelupäällikkö, erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
anna-riitta.leinonen@proagria.fi
0400 168 647
Kirsi leppikorpi 1
Kirsi Leppikorpi

Valtakunnallinen Huippuosaaja, tekninen erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
kirsi.leppikorpi@proagria.fi
0400 367 656
Johannamalinen
Johanna Malinen

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
johanna.malinen@proagria.fi
041 731 0913
Esittelykuva hannapieni
Hanna Mäki-Asiala

Tuotantotalouden asiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
hanna.maki-asiala@proagria.fi
0400 974 165
Nisula ritva liisanettiin2
Ritva-Liisa Nisula

Johtaja

ProAgria Keski-Pohjanmaa
ritva-liisa.nisula@proagria.fi
040 584 9550
Nivala juha nettin
Juha Nivala

Palvelupäällikkö, talousjohtamisen erityisasiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
juha.nivala@proagria.fi
040 861 0641
Heikkiojala2
Heikki Ojala

Erityisasiantuntija, talous ja omistajanvaihdokset

ProAgria Keski-Pohjanmaa
heikki.ojala@proagria.fi
040 534 2166
Matias Parpala
Matias Parpala

Asiantuntija, talous

ProAgria Keski-Pohjanmaa
matias.parpala@proagria.fi
043 825 4283
Pekka polsonettiin
Pekka Polso

Asiantuntija, maidon- ja kasvintuotannon (vapaalla 1.6.2022 saakka)

ProAgria Keski-Pohjanmaa
pekka.polso@proagria.fi
040 523 4112
Sonja pyykola kuvarajattu
Sonja Pyykölä

Valtakunnallinen huippuosaaja, automaattilypsy (vanhempainvapaalla)

ProAgria Keski-Pohjanmaa
sonja.pyykola@proagria.fi
043 825 4282
Liisa mariapakkila
Liisa-Maria Päkkilä

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
liisa-maria.pakkila@proagria.fi
044 481 1434
Taneli rahja rajattu
Taneli Rahja

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
taneli.rahja@proagria.fi
040 684 5111
Seija roimelarajattu
Seija Roimela

Asiantuntija, tilipalvelut ja luomu

ProAgria Keski-Pohjanmaa
seija.roimela@proagria.fi
040 847 9740
Kirsisaarikettu
Kirsi Saarikettu

Erityisasiantuntija, tilipalvelut

ProAgria Keski-Pohjanmaa
kirsi.saarikettu@proagria.fi
043 825 4280
Img 20181009 124839
Saila Sulonen

Taloussihteeri

ProAgria Keski-Pohjanmaa
saila.sulonen@proagria.fi
040 544 3460
Tikkanen jari 12
Jari Tikkanen

Erityisasiantuntija, energia ja luomu

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jari.tikkanen@proagria.fi
0400 162 147
Kirsi varila
Kirsi Varila

Toiminnanjohtaja, Maa- ja kotitalousnaiset

ProAgria Keski-Pohjanmaa, ProAgria Etelä-Pohjanmaa
kirsi.varila@maajakotitalousnaiset.fi
0401964434
Vihelaniinanetti
Niina Vihelä

Ruoka- ja ravitsemusasiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
niina.vihela@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 4281
Avist tero
Tero Åvist

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
tero.avist@proagria.fi
041 731 0398