Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Virva hallivuori
Virva Hallivuori

Myyntipäällikkö, palvelupäällikkö, maito, naudanliha ja lammas

ProAgria Oulu
virva.hallivuori@proagria.fi
0400 953 623
Harakka irja 7043 pien
Irja Harakka

Ruokinnan ja tuotannonohjauksen asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
irja.harakka@proagria.fi
040 510 5422
Hanna Heikkila
Hanna Heikkilä

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
hanna.heikkila@proagria.fi
050 349 7053
Jalo ryynanen marja
Marja Jalo

Asiantuntija, maidontuotanto, lammastalous sekä luonnonmukainen kotieläintuotanto.

ProAgria Etelä-Suomi
marja.jalo@proagria.fi
040 572 8387
Tiina karlstrom
Tiina Karlström

Valtakunnallinen Huippuosaaja, lypsykarjan ruokinta, terveys ja hyvinvointi

ProAgria Oulu
tiina.karlstrom@proagria.fi
040 513 3241
Kemppainen raija
Raija Kemppainen

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
raija.kemppainen@proagria.fi
0400 845 814
Kokkonen tuula
Tuula Kokkonen

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
tuula.kokkonen@proagria.fi
040 775 5480
Kekalainen ida 0
Ida Korhonen

Ruokinnan- ja tuotannonohjauksen asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
ida.korhonen@proagria.fi
043 825 1219
Tuija korpela2017rajattu
Tuija Korpela

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
tuija.korpela@proagria.fi
0400 260 575
Sinikka kreus
Sinikka Kreus

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
sinikka.kreus@proagria.fi
044 526 3059
Minna karenlampi 0
Minna Kärenlampi

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
minna.karenlampi@proagria.fi
043 826 6487
Eliisa laitila 0
Eliisa Laitila

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
eliisa.laitila@proagria.fi
040 758 5217
Sanna lehtimaki 0
Sanna Lehtimäki

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
sanna.lehtimaki@proagria.fi
045 6578 706
Img 6452 anna riitta leinonen
Anna-Riitta Leinonen

Palvelupäällikkö, erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
anna-riitta.leinonen@proagria.fi
0400 168 647
Lindqvist reija
Reija Lindqvist

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
reija.lindqvist@proagria.fi
0400 459 127
Mattilalopponen
Kirsi Mattila-Löppönen

erityisasiantuntija, nautakarjan ruokinta

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
kirsi.mattila-lopponen@proagria.fi
040 594 5745
Anna maija minkkinen
Anna-Maija Minkkinen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
anna-maija.minkkinen@proagria.fi
040 564 9166
Sanna minkkinen
Sanna Minkkinen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
sanna.minkkinen@proagria.fi
043 824 9646
Irene makinen
Irene Mäkinen

Palvelupäällikkö, maatilojen tuotantopalvelut

ProAgria Keski-Suomi
irene.makinen@proagria.fi
040 587 3245
Johanna mantyharju
Johanna Mäntyharju

erityisasiantuntija, luomu, teknologia

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
johanna.mantyharju@proagria.fi
040 512 1901
Norismaa Minna net muokattu
Minna Norismaa

Valtakunnallinen Huippuosaaja, ruokinta ja eläinten hyvinvointi, automaattilypsy

ProAgria Itä-Suomi
minna.norismaa@proagria.fi
040 301 2431
Paloneva netti
Päivi Paloneva

kotieläintuotannon asiantuntija, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
paivi.paloneva@proagria.fi
043 825 6327
Edustuskuva 140x140 netti 0
Eveliina Pekkarinen

Ruokinnan erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
eveliina.pekkarinen@proagria.fi
040 523 0932
Juhani peltola
Juhani Peltola

Nurmen- ja maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
juhani.peltola@proagria.fi
043 826 9719
Maire pikkarainen
Maire Pikkarainen

Maidon-, kasvin- ja luomutuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
maire.pikkarainen@proagria.fi
040 845 3580
Pylkkanen anne rajattu
Anne Pylkkänen

Ruokinnan ja tuotannonohjauksen asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
anne.pylkkanen@proagria.fi
040 673 4564
Liisa mariapakkila
Liisa-Maria Päkkilä

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
liisa-maria.pakkila@proagria.fi
044 481 1434
Leila timonen
Leila Timonen

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Keski-Suomi
leila.timonen@proagria.fi
0400 747 289
Vauhkonen mari web
Mari Vauhkonen

Maidontuotannon asiantuntija, tuotosseurannan erityisasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
mari.vauhkonen@proagria.fi
040 301 2466
Sini oljymaki
Sini Öljymäki

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
sini.oljymaki@proagria.fi
040 764 7904