Asiantuntijat

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Jalo ryynanen marja
Marja Jalo

Asiantuntija, maidontuotanto, lammas- ja vuohitalous sekä luonnonmukainen kotieläintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
marja.jalo@proagria.fi
040 572 8387
Katja Kellokoski
Katja Kellokoski

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
katja.kellokoski@proagria.fi
040 849 2870
Sini kuiri netti
Sini Konttas

erityisasiantuntija, lypsykarjan ruokinta

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
sini.konttas@proagria.fi
043 827 3580
JO1 A3195 Edit
Arja Kujala

kotieläintuotannon asiantuntija, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
arja.kujala@proagria.fi
040 759 8618
Minna karenlampi 0
Minna Kärenlampi

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
minna.karenlampi@proagria.fi
043 826 6487
Eliisa laitila 0
Eliisa Laitila

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
eliisa.laitila@proagria.fi
040 758 5217
Sanna lehtimaki 0
Sanna Lehtimäki

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
sanna.lehtimaki@proagria.fi
045 6578 706
Irene makinen
Irene Mäkinen

Palvelupäällikkö, maatilojen tuotantopalvelut

ProAgria Keski-Suomi
irene.makinen@proagria.fi
040 587 3245
Johanna mantyharju
Johanna Mäntyharju

erityisasiantuntija, luomu, teknologia

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
johanna.mantyharju@proagria.fi
040 512 1901
Ojala heli netti 0
Heli Ojala

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
heli.ojala@proagria.fi
041 7312254
Paloneva netti
Päivi Paloneva

kotieläintuotannon asiantuntija, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
paivi.paloneva@proagria.fi
043 825 6327
JO1 A3221 Edit 1
Seija Perasto

terveydenhuoltoeläinlääkäri, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
seija.s.perasto@proagria.fi
043 824 8030
Sonja Pyykola
Sonja Pyykölä

Valtakunnallinen huippuosaaja, automaattilypsy (hoitovapaalla)

ProAgria Keski-Pohjanmaa
sonja.pyykola@proagria.fi
043 825 4282
Urpu3
Urpu Tanner-Koopmans

erityisasiantuntija, emolehmätuotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
urpu.tanner-koopmans@proagria.fi
040 184 8166
Essi tarsia netti
Essi Tarsia

erityisasiantuntija, luomumaidontuotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
Emmi Leena Viitanen web
Emmi-Leena Viitanen

Kotieläintuotannon asiantuntija, maitotilat

ProAgria Etelä-Suomi
emmi-leena.viitanen@proagria.fi
041 730 7182
Auli ylirahnasto netti
Auli Yli-Rahnasto

kotieläintuotannon asiantuntija, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
auli.yli-rahnasto@proagria.fi
040 5262 467