12.11.2019 Ruoka-alan megatrendit teemana Tulevaisuusvalmennuksissa Millaisia tuotteita kuluttaja haluaa ruokakoriinsa tulevaisuudessa? Voiko ilmastonmuutos olla viljelijöille myös mahdollisuus?
12.10.2019 S-ryhmän ja ProAgrian Tulevaisuusvalmennukset käynnistyvät S-ryhmän ja ProAgrian yhteistyössä valmistelemat Tulevaisuusvalmennukset viljelijöille ja yrittäjille käynnistyvät 5. marraskuuta.
11.06.2017 BISNES+ kokoaa olennaisimman yhteen paikkaan - diginä Edelläkävijäpalvelu maatilojen johtamiseen ja tilakokonaisuuden hallintaan
30.01.2017 Cheddaria, automaattilossi, pohjoisia yrttejä — Maaseudun Kasvupolulle laaja kattaus osaamista Yritysten maksuttomaan kasvuohjelmaan Maaseudun Kasvupolulle on valittu 15 kasvupotentiaalisinta yritystä 45 hakijan joukosta.
31.08.2016 Ravinnekierrosta uutta liiketoimintaa viljelijöille - mahdollisuuksia selvitetään ProAgria on käynnistänyt Ravinteiden kierron mahdollisuudet maanviljelijälle -hankeen, jossa selvitetään ja tunnistetaan liiketoimintamahdol
21.01.2016 Yhtiöwiki kokoaa tiedon yritysmuodoista – asiantuntijat tukena muutoksessa Maatilojen koon ja taloudellisten riskien kasvaessa on kiinnostus maatilojen yhtiöittämiseen kasvanut koko ajan.