Pohjois-Karjalan Maa- ja kotitalousnaisten puheenjohtaja vaihtui

1 min read

Maa- ja kotitalousnaiset

Pohjois-Karjalassa uusi puheenjohtaja Maa- ja kotitalousnaisille

Mg 0926

Uudet tuulet

Pohjois-Karjalan Maa- ja kotitalousnaisten kevätkokouksessa vaihtui puheenjohtaja. Kiteeläinen Sari Rouvinen luovutti puheenjohtajuuden edelleen kiteeläiselle Jaana Timoselle.

Myös johtokunnassa tapahtui uudistusta.

Jaana Timonen, puheenjohtaja, Kitee / jaana.a.timonen@gmail.com Varahenkilö Kiteeltä: Kati Timonen

Sirkka-Liisa Mutanen, Outokumpu / sirkka.mutanen@hotmail.com Varahenkilö: Kaisa-Liisa Tahvanainen

Senja Kurikka, Viinijärvi / senja.kurikka@luukku.com

Marjo Lehtonen-Sormunen, Kontiolahti / emmantupa@hotmail.com Varahenkilö: Anja Puustinen

Auli Rouhiainen, Liperi / auli.rouhiainen@gmail.com Varahenkilö: Mervi Turunen

Heli Routa-Mutanen, Polvijärvi / routa.mutanen@gmail.com

Anne Mujunen, varapuheenjohtaja, Karelia à la carte-verkoston valiokunnan edustaja / anne.mujunen@josek.fi

Lisätietoja: Maa- ja kotitalousnaisten toiminnanjohtaja Johanna Rinnekarilta p. 040 301 2441