Asiantuntijat

Meitä on iso joukko maatalouden ja maaseudun yritystoiminnan asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
5rgb
Simo Saarikallio

Toimitusjohtajan sijainen, talouspalvelujen osaamisvastaava

ProAgria Länsi-Suomi
simo.saarikallio@proagria.fi
0500 743 272
Saastamoinen mikko pien
Mikko Saastamoinen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
mikko.saastamoinen@proagria.fi
040 480 7272
Saastamoinen niina
Niina Saastamoinen

Luomumaidontuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
niina.saastamoinen@proagria.fi
040 735 9912
Sairanen jukka
Jukka Sairanen

Kasvintuotanto- ja energia-asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
jukka.sairanen@proagria.fi
0400 165 414
Salonen anne
Anne Salonen

Asiantuntija, maidontuotanto ja ruokinta

ProAgria Etelä-Suomi
anne.salonen@proagria.fi
0400 461 705
Paulasalonen talvi2020 0
Paula Salonen

Maiseman- ja luonnonhoidon asiantuntija, Projektipäällikkö, Ilmastonmuutokseen varautuva viljelijä -hanke

ProAgria Keski-Suomi
paula.salonen@maajakotitalousnaiset.fi
043 824 9641
Samppala
Pirjetta Samppala

talousasiantuntija

Maarit satomaa 0
Maarit Satomaa

Maisema- ja ympäristöasiantuntija

ProAgria Oulu
maarit.satomaa@maajakotitalousnaiset.fi
040 566 7924
Savikurki riitta
Riitta Savikurki

Kasvintuotannon ja talouden asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
riitta.savikurki@proagria.fi
040 680 6820
Savolainen rauno pien
Rauno Savolainen

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
rauno.savolainen@proagria.fi
0400 172 121
Seppanen arja
Arja Seppänen

Kirjanpitäjä

ProAgria Etelä-Savo
arja.seppanen@proagria.fi
0400 256 593
Siitarinen kari
Kari Siitarinen

Asiantuntija, talous ja kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
kari.siitarinen@proagria.fi
040 135 0364
Sini hakomaki netti
Sini Sillanpää

kotieläintuotannon asiantuntija, lammas- ja vuohituotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
sini.sillanpaa@proagria.fi
043 825 0526
Simola juha
Juha Simola

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
juha.simola@proagria.fi
0400 461 715
Juha sohlo 200 x 200
Juha Sohlo

Palvelupäällikkö; Johtava asiantuntija, palvelukehitys, kasvintuotanto; Valtakunnallinen Huippuosaaja, kasvinsuojelu

ProAgria Oulu
juha.sohlo@proagria.fi
0400 585 506
Marika tuomikoski
Marika Sohlo

Erityisasiantuntija, kasvit ja ympäristö

ProAgria Oulu
marika.sohlo@proagria.fi
043 826 6494
Soisalo
Tiina Soisalo

toimialapäällikkö, kotieläintuotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
tiina.soisalo@proagria.fi
040 502 5590
Solala simo
Simo Solala

Asiantuntija, yrityspalvelut

ProAgria Etelä-Suomi
simo.solala@proagria.fi
050 595 1059
52rgb
Jarkko Storberg

Valtakunnallinen Huippuosaaja, nurmentuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
jarkko.storberg@proagria.fi
0400 849 992
Suntiola olli
Olli Suntiola

Asiantuntija, talous

ProAgria Etelä-Suomi
olli.suntiola@proagria.fi
040 769 7009
Sanna suomela 0
Sanna Suomela

Lihanauta- ja luomuasiantuntija

ProAgria Oulu
sanna.suomela@proagria.fi
0400 412 637
Anniina saisa
Anniina Säisä

Kasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
anniina.saisa@proagria.fi
043 826 6492