Asiantuntijat

Meitä on iso joukko maatalouden ja maaseudun yritystoiminnan asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Laajalahti arttu muokattu pien
Arttu Laajalahti

Asiantuntija, kirjanpito MVL

ProAgria Itä-Suomi
arttu.laajalahti@proagria.fi
043 825 1215
Kyosti
Kyösti Laajalahti

Omistusjärjestelyjen erityisasiantuntija, kaupanvahvistaja

ProAgria Itä-Suomi
kyosti.laajalahti@proagria.fi
0400 277 670
Jaana laaksonen 2
Jaana Laaksonen

Palvelupäällikkö, tilipalvelut

ProAgria Länsi-Suomi
jaana.laaksonen@proagria.fi
044 486 3817
Laapas asko
Asko Laapas

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
asko.laapas@proagria.fi
040 721 9991
Eliisa laitila 0
Eliisa Laitila

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
eliisa.laitila@proagria.fi
040 758 5217
Hannu laitinen
Hannu Laitinen

palvelupäällikkö, yritys- ja tilipalveluasiakkaat

ProAgria Keski-Suomi
hannu.laitinen@proagria.fi
0400 321 907
Mikko lampela proagrialappi vaaleampi
Mikko Lampela

Talousasiantuntija

ProAgria Lappi
mikko.lampela@proagria.fi
043 827 3686
Lampinen esko
Esko Lampinen

Asiantuntija, verotus sekä IT-vastaava

ProAgria Etelä-Suomi
esko.lampinen@proagria.fi
050 564 4889
Lappi petri rajattu
Petri Lappi

Talousasiantuntija

ProAgria Itä-Suomi
petri.lappi@proagria.fi
043 827 3333
Jonna minnalassila
Jonna-Minna Lassila

Maidontuotannon tekninen asiantuntija

ProAgria Keski-Pohjanmaa
jonna-minna.lassila@proagria.fi
044 486 3077
Heidilehkonenuusi
Heidi Lehkonen

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
heidi.lehkonen@proagria.fi
040 523 4116
43rgb
Alma Lehti

Asiantuntija, luomu ja kasvintuotanto (vanhempainvapaalla)

ProAgria Länsi-Suomi
alma.lehti@proagria.fi
Sanna lehtimaki 0
Sanna Lehtimäki

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
sanna.lehtimaki@proagria.fi
045 6578 706
Lehtinen
Erja Lehtinen

tilipalveluasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
erja.lehtinen@proagria.fi
043 827 2341
Img 6452 anna riitta leinonen
Anna-Riitta Leinonen

Palvelupäällikkö, erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
anna-riitta.leinonen@proagria.fi
0400 168 647
Halme kaisa
Kaisa Leipälä (os. Halme)

Energia-asiantuntija (vanhempainvapaalla)

ProAgria Etelä-Suomi
kaisa.leipala@proagria.fi
040 147 6240
Lento kemppi sanna
Sanna Lento-Kemppi

Yritysasiantuntija, Neuvo-asiantuntija maatilan nykyaikaistaminen ja kilpailukyvyn parantaminen

ProAgria Etelä-Suomi
sanna.lento-kemppi@maajakotitalousnaiset.fi
040 544 7768
Lepparanta netta
Netta Leppäranta os. Junnola

Valtakunnallinen Huippuosaaja, ympäristö

ProAgria Etelä-Suomi
netta.lepparanta@proagria.fi
040 537 3453
Levomaki heikki
Heikki Levomäki

Asiantuntija, talous ja kasvintuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
heikki.levomaki@proagria.fi
040 869 7877
Lindqvist reija
Reija Lindqvist

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
reija.lindqvist@proagria.fi
0400 459 127
Luikku
Niko Luikku

liiketoimintapäällikkö

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
niko.luikku@proagria.fi
0400 297 245
Vuokko lukinmaa 0
Vuokko Lukinmaa

Talousasiantuntija

ProAgria Oulu
vuokko.lukinmaa@proagria.fi
043 827 2995
Img 0190 jenni naama
Jenni Lukkaroinen

Asiantuntija, kasvintuotanto

ProAgria Länsi-Suomi
jenni.lukkaroinen@proagria.fi
0400 164 044
Jari luokkakallio netti
Jari Luokkakallio

luomukasvintuotannon asiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
jari.luokkakallio@proagria.fi
0400 297 235
Luomamarjut netti
Marjut Luoma

tilipalveluasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
marjut.luoma@proagria.fi
041 730 7809
Luostarinen sinikka
Sinikka Luostarinen

Maidontuotannon asiantuntija, automaatiolypsy

ProAgria Etelä-Savo
sinikka.luostarinen@proagria.fi
040 764 0545
Annina luotonen uusi netti
Annina Luotonen

Yritysasiantuntija, maaseutuyritykset

ProAgria Länsi-Suomi
annina.luotonen@proagria.fi
040 661 9010
Lyomio matti
Matti Lyömiö

Omistajanvaihdosten asiantuntija

ProAgria Etelä-Savo
matti.lyomio@proagria.fi
0400 343 952
Jarmo lampsa netti
Jarmo Lämpsä

Talousasiantuntija

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
jarmo.lampsa@proagria.fi
040 126 3481