Asiantuntijat

Meitä on iso joukko maatalouden ja maaseudun yritystoiminnan asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Jalo ryynanen marja
Marja Jalo

Asiantuntija, maidontuotanto, lammastalous sekä luonnonmukainen kotieläintuotanto.

ProAgria Etelä-Suomi
marja.jalo@proagria.fi
040 572 8387
Simo karhula
Simo Karhula

Maitotila-asiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
simo.karhula@proagria.fi
041 731 0710
Katjakellokoski
Katja Kellokoski

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
katja.kellokoski@proagria.fi
040 849 2870
Sini kuiri netti
Sini Konttas

erityisasiantuntija, lypsykarjan ruokinta

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
sini.konttas@proagria.fi
043 827 3580
Tuija korpela2017rajattu
Tuija Korpela

Erityisasiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Keski-Pohjanmaa
tuija.korpela@proagria.fi
0400 260 575
Kujaarja netti
Arja Kujala

kotieläintuotannon asiantuntija, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
arja.kujala@proagria.fi
040 759 8618
Minna karenlampi 0
Minna Kärenlampi

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
minna.karenlampi@proagria.fi
043 826 6487
Eliisa laitila 0
Eliisa Laitila

Maidontuotannon asiantuntija

ProAgria Oulu
eliisa.laitila@proagria.fi
040 758 5217
Irene makinen
Irene Mäkinen

Palvelupäällikkö, maatilojen tuotantopalvelut

ProAgria Keski-Suomi
irene.makinen@proagria.fi
040 587 3245
Johanna mantyharju
Johanna Mäntyharju

erityisasiantuntija, luomu, teknologia

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
johanna.mantyharju@proagria.fi
040 512 1901
Ojala heli netti 0
Heli Ojala

Asiantuntija, maidontuotanto

ProAgria Etelä-Suomi
heli.ojala@proagria.fi
041 7312254
Paloneva netti
Päivi Paloneva

kotieläintuotannon asiantuntija, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
paivi.paloneva@proagria.fi
043 825 6327
1 V5 A1197 Edit
Seija Perasto

terveydenhuoltoeläinlääkäri, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
seija.s.perasto@proagria.fi
043 824 8030
Sonja pyykola kuvarajattu
Sonja Pyykölä

Valtakunnallinen huippuosaaja, automaattilypsy

ProAgria Keski-Pohjanmaa
sonja.pyykola@proagria.fi
043 825 4282
Urpu netti
Urpu Tanner-Koopmans

erityisasiantuntija, emolehmätuotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
urpu.tanner-koopmans@proagria.fi
040 184 8166
Essi tarsia netti
Essi Tarsia

erityisasiantuntija, luomumaidontuotanto

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
essi.tarsia@proagria.fi
043 826 6769
1 V5 A0937
Elina Tiinanen

asiantuntija, kotieläinrakennukset

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
elina.tiinanen@proagria.fi
040 560 9038
Emmileenaviitanen netti
Emmi-Leena Viitanen

Maitotila-asiantuntija

ProAgria Etelä-Suomi
emmi-leena.viitanen@proagria.fi
041 730 7182
Auli ylirahnasto netti
Auli Yli-Rahnasto

kotieläintuotannon asiantuntija, maitotilat

ProAgria Etelä-Pohjanmaa
auli.yli-rahnasto@proagria.fi
040 5262 467